ATP Cincinnati: zwycięstwo Murraya w hicie, znamy rywala Hurkacza

• Data publikacji: 16.08.2022, 10:11

Po turnieju w Montrealu tenisiści przenieśli się do Cincinnati, gdzie rozpoczął się kolejny turniej rangi ATP Masters 1000. Wiele poniedziałkowych meczów było wyrównanych i zakończyło się po trzech setach. Jednym ze zwycięzców był John Isner, który będzie rywalem Huberta Hurkacza.

Jednym z hitów pierwszej rundy był mecz Andy'ego Murraya i Stana Wawrinki. Starcie doświadczonych i utytułowanych tenisistów było bardzo wyrównane. Pierwszy set zakończył się tiebreakiem, który Brytyjczyk wygrał do trzech. W drugiej partii Wawrinka przełamał rywala na 5:3, ale nie wykorzystał szansy na zamknięcie seta. Jednak Szwajcar i tak triumfował 7:5 i doprowadził do trzeciej partii. Szwajcar prowadził już 2:0, a Murray miał problemy zdrowotne i poprosił o przerwę medyczną. Ostatecznie tenisista ze Szkocji szybko odrobił stratę przełamania i triumfował 7:5. Mecz trwał prawie trzy godziny.

W turnieju deblowym Hubert Hurkacz i John Isner zagrają razem w duecie, ale czeka ich także spotkanie singlowe. Rozstawiony z numerem ósmym Polak w pierwszej rundzie miał wolny los. Jego rywalem będzie ostatecznie Isner, który po zaciętym boju pokonał Benjamina Bonziego. W pierwszym secie Amerykanin wygrał w tiebreaku 13:11. W drugiej partii Francuz zanotował jedyne przełamanie w meczu i zwyciężył 6:3. O losach meczu zdecydował tiebreak w trzeciej odsłonie, w którym do czterech triumfował reprezentant gospodarzy. Mecz Hurkacz - Isner odbędzie się w środę.

Ważne, głównie dla siebie, zwycięstwo odniósł Denis Shapovalov. Reprezentant Kanady pokonał 7:6, 6:3 Grigora Dimitrowa (16). Bułgar nie był jedynym rozstawionym zawodnikiem, który odpadł w poniedziałek. Matteo Berrettini, podobnie jak w Montrealu odpadł już w pierwszej rundzie. Włoch po trzygodzinnym pojedynku przegrał 6:7, 6:4, 6:7 z Francesem Tiafoe. Długo trwał także mecz Camerona Norriego z Holgerem Rune. Rozstawiony z "9" Brytyjczyk zwyciężył 7:6, 4:6, 6:4, przełamując rywala w ostatnim gemie.