Pływanie - ME: Katarzyna Wasick ze srebrnym medalem!
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.08.2022, 18:10

Katarzyna Wasick podczas pływackich mistrzostw Europy w Rzymie zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym. Na swoim koronnym dystansie lepsza od Polki była tylko Sarah Sjoestroem.

Nasza reprezentantka zarówna w eliminacjach jak i późniejszym półfinale zajmowała drugie miejsce za plecami swojej największej rywalki, Sarah Sjoestroem. Przed finałem wiadome było, że kwestia złotego medalu rozegra się pomiędzy tymi zawodniczkami, a brak Wasick i Sjoestroem na dwóch pierwszych miejscach można byłoby uznać za niespodziankę. Ostatecznie w finale jej nie zobaczyliśmy i Katarzyna Wasick z czasem 24,20 sekundy sięgnęła po srebrny medal. Lepsza od naszej reprezentantki była tylko Sarah Sjoestroem. Brąz dla Valerie van Roon.

Dwa lata temu podczas europejskiego czempionatu w Budapeszcie Polka także stanęła na drugim stopniu podium. Medal Wasick jest drugim dla Polski podczas mistrzostw w Rzymie. Wcześniej na 100 metrów stylem motylkowym brąz zdobył Jakub Majerski.