Monachium 2022 - dzień 7. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Monachium 2022 - dzień 7. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 16.08.2022, 23:07

Wtorek może być dla reprezentacji Polski na bieżni w Monachium bardzo medalodajny. Dwa indywidualne finały 400 metrów, do tego wyścig o medale na 110 metrów przez płotki mężczyzn. W innych dyscyplinach finały zaplanowano tylko dla kolarzy i kolarek na szosie. Zapraszamy na naszą relację LIVE!

 

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

 

 

Relacja na żywo

Kończymy relację z kolejnego dnia Multidyscyplinarnych Mistrzostw Europy. Wieczór przyniósł nam cztery medale, jutro liczymy na kolejne krążki. Zapraszamy jednak na transmisję już od rana.

Lekkoatletyka - Zacięty finisz Asiera Martineza i Pascala Martinota-Lagarda. Trudno było na oko to ocenić i okazało się, że obaj wbiegli w czasie 13,14... Hiszpan miał czas z dokładnością do tysięcznych sekundy 0,137, a Francuz 0,138. Co za bieg! Brąz dla Francuza Justa Kwaou-Matheya - 13,33.

Lekkoatletyka - Przed nami ostatni finał dnia. Liczyliśmy tutaj na to, że będzie to pojedynek Damiana Czykiera z rywalami, ale Polaka ostatecznie nie będzie w finale. Zobaczymy, kto będzie najlepszy.

Sara Fantini kończy z rezultatem 71,58 i ma brąz. Ewa Różańska w szóstej kolejce jeszcze poprawia rekord życiowy wynikiem 72,12 i przegrywa z Biancą Fiorentiną Ghelber tylko o 10 centymetrów. Piękny konkurs Polki!

Lekkoatletyka -Ewa Różańska z medalem w rzucie młotem kobiet!

Lekkoatletyka Iryna Klymets z rezultatem 69,18 jest szósta, na piątym miejscu Silja Kosonen - 69,27. Jeśli Hanna Skydan nie przerzuci Ewy Różański, będziemy mieli sensacyjny medal w rzucie młotem!

Lekkoatletyka - Finka Krista Tervo (67,85) kończy jako 8. Na siódmym miejscu Węgierka Reka Gyuratz (69,02).

Tenis stołowy – To już koniec zmagań przy pingpongowym stole. Pierwszy jutrzejszy występ biało-czerwonych o 10:50. Katarzyna Węgrzyn zagra z reprezentantką Niemiec – Xiaoną Shan

Lekkoatletyka - Spalony piąty rzut Ewy Różańskiej, ale i tak Polka przed ostatnią kolejką jest druga i to jest wielka niespodzianka. Jesteśmy blisko trzeciego medalu dzisiejszego wieczoru.

Lekkoatletyka - Bardzo dobry bieg złotej Femke Bol. Ona była nie do dogonienia. Natalia Kaczmarek równo przez cały dystans, a Anna Kiełbasińska z medalem po fantastycznym finiszu. Czas Polek 49,94 Kaczmarek i 50,29.

Lekkoatletyka - MAMY DWA MEDALE! SREBRO NATALII KACZMAREK I BRĄZ ANNY KIEŁBASIŃSKIEJ!

Lekkoatletyka - Szykujemy się już do najważniejszego dla nas finału dnia. Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan o medale powalczą z Rhasidat Adelke (Irlandia), Victorią Ohuruogu (Wielka Brytania), Femke Bol (Holandia), Cynthią Bolingo (Belgia) i Lieke Klaver (Holandia).

Tenis stołowy – Wygrał Redzimski tie-breaka 11:7 i awansował do 1/16 finału.

Lekkoatletyka - Wilma Murto z rekordem Finlandii i rezultatem 4,80 zgłasza mocny akces do złota w skoku o tyczce!

Lekkoatletyka - Pierwszy nieudany rzut Ewy Różańskiej w konkursie. Będzie on niemierzony. Przypomnijmy, że Polka jest druga z rezultatem 71,63. Prowadzi Rumunka Bianca Ghelber - 72,22. Trzecia jest Sara Fantini - 71,51.

Lekkoatletyka - Dzieje się u tyczkarek! Zacięta będzie walka o poszczególne medale, które na pewno zdobędą Aikaterini Stefanidi, Tina Sutej i młoda Wilma Murto. Wszystkie trzy skoczyły 4,75 i walczą dalej.

Tenis stołowy – Podobnie jak w czwartym secie Redzimski prowadził już 7:1, ale nie zdołał zamknąć sprawy seta i całego spotkania. Przegrał na przewagi 10:12.

Lekkoatletyka - Znamy medalistów w trójskoku mężczyzn. Pedro Pablo Pichardo wygrywa z rezultatem 17,50. Andrea Dallavale na drugim miejscu z wynikiem 17,04. Trzecie miejsce dla Jeana-Marca Pontvianne - 16,94.

Lekkoatletyka - Kapitalny bieg Matthew Hudsona-Smitha! Złoto z czasem 44,53. Drugie miejsce dla Szwajcara Ricky Petrucciani (45,03), na trzecim miejscu Brytyjczyk Alex Haydock-Wilson. Karol Zalewski na dobrym 6. miejscu z czasem 45,62. Nie było łatwo biec po skrajnym torze.

Tenis stołowy - Przegrał Redzimski piątego seta 7:11. Trwa szósta partia.

Lekkoatletyka - Drugi rzut poza granicę 71 metrów Ewy Różański! Rezultat 71,03 i nadal Polka druga. Takie miejsce będzie Polka zajmować na półmetku konkursu.

Lekkoatletyka - Do startu swojego finału szykują się już 400-metrowcy. Na torze pierwszym pobiegnie Karol Zalewski, a obok niego Lionel Spitz (Szwajcaria), Thomas Jordier (Francja), Matthew Hudson-Smith (Wielka Brytania), Liemarvin Bonevacia (Holandia), Alex Haydock-Wilson (Wielka Brytania), Dylan Borlee (Belgia) i Ricky Petrucciani (Szwajcaria).

Tenis stołowy – Miłosz Redzimski prowadził już 7:1, ale potem pozwolił rywalowi złapać kontakt. Szczęśliwie opanował nerwy i wygrał czwartego seta 11:8.

Lekkoatletyka - Sensacyjne doniesienia z konkursu rzutu młotem. Francuzka Alexandra Tavernier z rezultatem 66,60 zajmuje dopiero 11. miejsce po trzech swoich rzutach i kończy konkurs na 11. miejscu - poza ścisłym finałem.

Lekkoatletyka Meldunek ze skoku o tyczce kobiet i trójskoku mężczyzn. U kobiet poprzeczka na 4,65 pokonana przez Aikaterinę Stefanidi i Tinę Sutej. U mężczyzn prowadzi nadal Pedro Pichardo - 17,50. Poprawił się za to drugi w tej chwili Andrea Dallavalle (17,04) i trzeci Jean-Marc Pontvianne (16,94).

Tenis stołowy – Redzimski do dziewięciu wygrał trzecią partię i jest dwa sety od awansu do 1/16 finału.

Lekkoatletyka - Po pierwszym rzucie na 71,63 teraz Ewa Różańska notuje bardzo dobry wynik 70,92 i nadal jest druga.

Lekkoatletyka - 3815 punktów Adrianny Sułek. Polka spadła na 4. miejsce. Zobaczymy, czy nasza zawodniczka zdecyduje się rywalizować w drugim dniu zawodów.

Lekkoatletyka - Siódme miejsce Adrianny Sułek. Bardzo mocno cierpi Polka podczas tego siedmioboju. Już za metą upadła na bieżnię, ale miejmy nadzieję, że uraz się nie pogłębił. Czas Polki 24,54. Niedługo podamy wyniki siedmioboju po pierwszym dniu.

Tenis stołowy – I jest 1:1. Redzimski wygrał z Olahem drugiego seta do sześciu.

Tenis stołowy – Miłosz Redzimski – Benedek Oláh 0:1. Trwa ostatni dzisiejszy występ reprezentanta Polski przy pingpongowym stole. Trzymamy kciuki za 15-latka, aby kolejny raz w tym turnieju pokonał bardziej doświadczonego rywala. Reprezentant Finlandii zajmuje miejsce w piątej dziesiątce światowego rankingu.

Lekkoatletyka - W drugim wyścigu wieloboistek na 200 metrów najlepszy rezultat w sezonie uzyskuje Carolin Schafer - 24,16 i to ona wygrywa. Czekamy na serię z Adrianną Sułek.

Lekkoatletyka - Piękna sprawa! Rekord życiowy Ewy Różańskiej w rywalizacji rzutu młotem kobiet. Polka z rezultatem 71,63 jest 2! No praktycznie pewna pierwsza ósemka z takim rezultatem, a wydaje się, że Polka może tu powalczyć nawet o medal.

Lekkoatletyka - Brawo dla Pauliny Ligarskiej. Mocny bieg Polki - wynik 24,72 i drugie miejsce po zaciętej walce z Xenią Krizsan.

Lekkoatletyka - Rozpoczynamy ostatnią dzisiejszą konkurencję rywalizacji siedmioboistek, czyli bieg na 200 metrów. W pierwszym biegu wystartuje Paulina Ligarska, w trzecim Adrianna Sułek. Za tę drugą wyjątkowo trzymamy kciuki ze względu na to, że będzie biec z kontuzją.

Lekkoatletyka - W trójskoku mężczyzn z olbrzymią przewagą nad rywalami prowadzi Pedro Pichardo z czasem 17,50. Drugi jest Włoch Andrea Dallavalle - 16,81, na trzecim miejscu plasuje się Hiszpan Marcos Ruiz - 16,78.

Lekkoatletyka - Tymczasem w skoku o tyczce kobiet odpadła już Norweżka Lene Onsrud Retzius, która kończy zawody z rezultatem 4,25. Zaraz poprzeczka przejdzie na 4,65.

Lekkoatletyka - Nie ma w finale rzutu młotem kobiet Malwiny Kopron, ale jest za to Ewa Różański. Czy Polka sprawi niespodziankę i powalczy z resztą europejskiej czołówki? Finał od godziny 21.

Lekkoatletyka - Ojojoj, fatalny błąd Damiana Czykiera na jednym z płotków i zaprzepaszczona szansa na finał... Nie zobaczymy Czykiera w finale.

Siatkówka plażowa - W każdym secie zabrakło niewiele, aby duet Sowa/Pfretzschner z Niemiec przedłużyli swoje szanse w tym meczu. Niemniej jednak, zwycięstwo trafiło do Austriaków. Duet Ermacora/Pristauz okazał się lepszy w końcówkach i wygrał 2:0 (21:19, 22:20}.

Lekkoatletyka - Najgroźniejszymi rywalami Damiana Czykiera będą Aurel Manga praz Sasha Zhoya - obaj z Francji, Enrique Llopis z Hiszpanii, czy reprezentant gospodarzy - Gregor Traber.

Lekkoatletyka - Drugi bieg półfinałowy 110 metrów przez płotki mężczyzn bez Polaków. Słabszy miał początek jego faworyt Pascal Martinot-Lagarde, ale i tak pod koniec nadrobił dystans i z czasem 13,35 triumfował w wyścigu.

Lekkoatletyka - Na skoczni o tyczce bez zrzutek na razie: Roberta Bruni (Włochy), Molly Caudery i Sophie Cook (obie Wielka Brytania), Wilma Murto (Finlandia), Aikaterini Stefanidi (Grecja) i Tina Sutej (Słowenia).

Lekkoatletyka - W pierwszej kolejce trójskoku mężczyzn aż siedmiu zawodników spaliło swoje próby! Rzadki widok.

Lekkoatletyka Pedro Pichardo po skoku na 17,05 prowadzi w konkursie trójskoczków, gdzie nie zakończyła się jeszcze pierwsza kolejka. Tylko Portugalczyk przekroczył granicę 17 metrów.

Lekkoatletyka - Jakub Szymański wygrał tylko z Portugalczykiem Joao Vitorem De Oliveirą i kończy bieg na 7. miejscu. Zwycięża Asier Martinez z czasem 13,25.

Lekkoatletyka - Na 20:30 przewidziane są biegi półfinałowe 110 metrów przez płotki mężczyzn. W pierwszym biegu zobaczymy Jakuba Szymańskiego, w trzecim jednego z faworytów do medalu Damiana Czykiera.

Lekkoatletyka - Wysokość 4,40 w skoku o tyczce mają już zaliczoną Brytyjka Molly Caudery i Aikaterini Stefanidi.

Lekkoatletyka - Byliśmy skupieni na siedmioboju, ale trzeba zaznaczyć, że trwają obecnie dwa techniczne finały na stadionie w Monachium. Na 4,40 znajduje się poprzeczka w finałowym konkursie skoku o tyczce kobiet. Rywalizację rozpoczynają też w boju finałowym trójskoczkowie.

Lekkoatletyka - Anouk Vetter z rezultatem 15,68 zwycięża grupę A pchnięcia kulą siedmioboistek. 6. miejsce Adrianny Sułek (14,18 - rekord życiowy), 10. miejsce Pauliny Ligarskiej (13,78). W klasyfikacji ogólnej Sułek jest druga, a Ligarska 14.

Tenis stołowy – Niestety Samuel Kulczycki przegrał tie-breaka 5:11 i odpada w 1/32 finału. Górą niesiony dopingiem fanów Timo Boll, ale Polak postraszył legendę.

Lekkoatletyka - 13,26 w ostatniej próbie Pauliny Ligarskiej i Polka skończy rywalizację w grupie A pchnięcia kulą na 10. miejscu.

Lekkoatletyka - Chciała pewnie jeszcze trochę dołożyć do swojego rekordu życiowego Adrianna Sułek, ale w trzecim podejściu zalicza 13,95. To i tak był znakomity konkurs dla Adrianny. Na razie daje to 6. miejsce.

Tenis stołowy – Timo Boll rozbił Kulczyckiego 11:1 i doprowadził do tie-breaka.

Lekkoatletyka - Poprawia się również Paulina Ligarska, ale rezultat 13,78 nie daje jej znaczącego awansu. 9. miejsce w grupie A dla Polki.

Tenis stołowy – Kulczycki prowadził 3:7, ale przegrał ostatecznie w piątym secie 9:11.

Lekkoatletyka - BRAWO! Poprawia się Adrianna Sułek i pobija rekord życiowy w pchnięciu kulą! 14,18 na liczniku i awans na 5. miejsce! BRAWO!

Lekkoatletyka - Pierwsza kolejka za siedmioboistkami. Słabsze od Polek wśród rywalizujących w grupie A są tylko Ivona Dadic z Austrii i EEmma Oosterwegel z Holandii.

Siatkówka plażowa - Włoska para Lupo/Ranghieri zrehabilitowała się po wczorajszej porażce. Reprezentanci Italii okazali się lepsi od fińskiej pary Nurminen/Siren - 2:1 (21:19, 19:21, 15:8).

Lekkoatletyka - Kolejne zawodniczki przeskakują Adriannę Sułek. Anouk Vetter prowadzi z rezultatem 15,68. Za to Paulina Ligarska w swojej pierwszej próbie pcha 10 centymetrów niżej od Sułek - 13,23.

Tenis stołowy – Ależ gra Kulczyckiego! Rozegrał czwartego seta perfekcyjnie. Wygrał do pięciu i prowadzi 3:1.

Siatkówka plażowa - Łatwej przeprawy nie mieli za to Perusic i Schweiner z Czech. Trójkolorowy duet Krou/Aye walczył o to zwycięstwo, ale ostatecznie uległ w trzecim secie. Czesi wygrali więc 2:1, choć początkowo byli na straconej pozycji (19:21, 21:14, 15:10).

Lekkoatletyka - W grupie A pchnięcia kulą Ada Sułek oddaje swoje próby jako pierwsza. Polka zaczęła od 13,33. Dodajmy tylko, że w tej grupie pcha też Paulina Ligarska.

Siatkówka plażowa - Drugi z norweskich duetów również zanotował zwycięstwo, pokonując Szwedów w dwóch partiach (22:20, 21:16).

Tenis stołowy – Wygrał Kulczycki trzecią partię 11:8, ale do końcowego sukcesu wciąż daleka droga.

Lekkoatletyka - Już za moment początek sesji wieczornej na stadionie lekkoatletycznym w Monachium. Czeka nas sporo emocji, a pod koniec tego emocjonującego dnia nasza wisieńka na torcie, czyli finały 400 metrów kobiet. Ale nie tylko to przyciąga naszą uwagę. Zaczynamy od rywalizacji siedmioboistek z Adą Sułek i Pauliną Ligarską, które będą rywalizować w pchnięciu kulą.

Tenis stołowy – W drugim secie doświadczenie Bolla wzięło górę. Wygrał z Kulczyckim 11:6.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki rozgrywa mecz z Timo Bollem, jedną z ikon europejskiego tenisa stołowego. I w pierwszym secie pokonał 20-krotnego mistrza Europy 11:9!

Tenis stołowy – Ależ to zrobił Dyjas! Rozbił Pryszczepę w tie-breaku 11:2 i awansował do 1/16 finału.

Tenis stołowy – Znakomicie! Dyjas wygrał czwartą szóstą partię do pięciu. Zaczyna się tie-break.

Tenis stołowy – Zwycięstwo Dyjasa w piątej partii i indywidualny mistrz Polski odrabia część straty. Mamy 2:3.

Tenis stołowy – Dyjas przegrał czwartego seta 10:12. Pryszczepa prowadzi 3:1.

Tenis stołowy – Dyjas wygrał drugą partię do pięciu. Indywidualny mistrz Polski w dobrym stylu wraca do gry.

Siatkówka plażowa - Norwescy rywale zdecydowanie "nie leżą" parze Elazar/Ohana z Izraela. Skandynawowie w zestawieniu Mol/Berntsen zaczęli bardzo pewnie i szybko rozprawili się z rywalami 2:0 (21:13, 21:18)

Kolarstwo szosowe - Mamy szwajcarski dublet! Filippo Ganna jednak nie wygrał! Włoch zajął trzecie miejsce ze stratą prawie dziewięciu sekund. Mistrzem Europy jest Stefan Bissegger, który pokonał Stefana Kuenga o 34 setne! Maciej Bodnar na bardzo dobrym piątym miejscu. Filip Maciejuk zajął 20. pozycję. To tyle z trasy jazdy na czas.

Tenis stołowy – Drugi set również rozgrywany na przewagi, górą po raz drugi Pryszczepa. Znów wygrał 12:10.

Siatkówka plażowa - W swoim drugim meczu Niemcy Huster i Pfretzschner przegrali z austriackim duetem Samoilovs/Smedins 0:2 (15:21, 17:21).

Kolarstwo szosowe - Ależ historia! Po 24 kilometrach Stefan Kueng przegrał tylko o 34 setne ze swoim rodakiem Stefanem Bisseggerem. Dwóch Szwajcarów na czele. Trzeci Mikkel Bjerg, a czwarty Maciej Bodnar. Czekamy tylko na Filippo Gannę.

Kolarstwo szosowe - Maciej Bodnar zakończył swój czasówkę. Polak jest trzeci ze stratą 37 sekund do Stefana Bisseggera. Nasz kolarz powinien zająć 5. miejsce.

Siatkówka plażowa - W drugim secie mieliśmy całkowitą dominację Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena, którzy wygrali go 21:10. Tym samym pewnie wygrali 2:0 z Piotrem Kantorem i Maciejem Rudolem. Holendrzy wygrali grupę i są już w 1/8 finału. Polacy zagrają w barażu.

Siatkówka plażowa - Brouwer i Meeuwsen utrzymują bezpieczną przewagę i są coraz bliżej wygrania meczu. 18:8 w drugim secie.

Tenis stołowy – Po pierwszym secie mamy 1:0 dla Ukraińca, ale partia była zacięta. Wygrał 12:10.

Kolarstwo szosowe - Ależ zapowiada się walka o złoto! Na drugim punkcie Stefan Kueng ma 2 sekundy przewagi nad Filippo Ganną oraz 3 sekundy nad Stefanem Bisseggerem. Maciej Bodnar zajmuje 5. miejsce.

Kolarstwo szosowe - Jest już Maciej Bodnar na drugim punkcie (15,6 km) i jest całkiem dobrze. Polak zajmuje 3. miejsce ze stratą 26 sekund. Jeszcze trójka kolarzy zamelduje się w tym miejscu trasy.

Siatkówka plażowa - Coraz większa przewaga holenderskiego duetu. Jest już 10:4.

Kolarstwo szosowe - Stefan Bissegger nowym liderem. Szwajcar osiągnął na mecie czas 27:05 i wyprzedza rywali aż o prawie minutę.

Siatkówka plażowa - Niestety, jest 4:7 ze strony Kantora i Rudola. Nie jest to dobra sytuacja.

Siatkówka plażowa - 4:3 dla Holendrów przy pierwszej zmianie stron.

Tenis stołowy – Jakub Dyjas za parę minut zmierzy się z Jewgenem Pryszczepą w 1/32 finału singla. Indywidualny mistrz Polski dzięki rozstawieniu nie musiał brać udziału w kwalifikacjach.

Siatkówka plażowa - Brouwer i Meeuwsen lepsi w pierwszym secie. Siatkarze z Holandii wygrali 21:17.

Siatkówka plażowa - 19:16 dla Holendrów. Polacy w trudnej sytuacji w pierwszym secie.

Kolarstwo szosowe - Na trasie już wszyscy zawodnicy, w tym faworyci - Filippo Ganna i Stefan Kueng. Na mecie jest już Filip Maciejuk, który zajmuje szóste miejsce na 16 kolarzy ze stratą 42 sekund do prowadzącego Francuza.

Kolarstwo szosowe - Bardzo dobry wynik Macieja Bodnara na początku trasy. Polak jest wolniejszy tylko od Stefana Bisseggera o trzy sekundy. Tymczasem na mecie prowadzi Kevin Vauqelin.

Siatkówka plażowa - Teraz lepszy fragment Holendrów. Prowadzą 15:12.

Kolarstwo szosowe - Maciej Bodnar wystartował! Trzymamy kciuki! Niech znajdzie swoją najlepszą formę.

Kolarstwo szosowe - Filip Maciejuk zameldował się na punkcie pomiaru po pokonaniu 15,3 kilometra. Polak ma szósty czas i traci 36 sekund do Francuza Kevina Vauqelina.

Siatkówka plażowa - 10:8 dla Kantora i Rudola. Dwa punkty przewagi w tym secie to już dużo.

Kolarstwo szosowe - Pierwsi zawodnicy docierają do mety. Prowadzi Serb Ognjen Ilić z czasem 29:13. Maciej Bodnar wystartuje za około 10 minut.

Siatkówka plażowa - Remis 5:5. Szykuje nam się ciekawy pojedynek.

Siatkówka plażowa - Dobry początek Polaków! Kantor i Rudol prowadzą 3:1.

Siatkówka plażowa - Emocji na piasku z udziałem naszych reprezentantów nie brakuje. Już za kilka minut początek meczu Piotra Kantora i Macieja Rudola o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału. Rywalami Polaków będą utytułowani i niezwykle mocni Holendrzy - Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Liczymy na niespodziankę ze strony naszych siatkarzy.

Kolarstwo szosowe - Filip Maciejuk zaczął dość spokojnie. Polak ma 15 sekund straty po 0,7 kilometra do Duńczyka Mortena Hulgaarda.

Wspinaczka sportowa - Już wszystko jasne. Wspinaczkowy dwubój zwycięża Janja Garnbret. Srebrny medal dla Mii Krampl, a brązowy zdobywa Jessica Pilz.

Kolarstwo szosowe - Jako 20. od końca wystartował Filip Maciejuk. Trzymamy kciuki!

Wspinaczka sportowa - Hannah Meul osiąga wynik 43 i jest czwarta w tej chwili. Na ściankę wchodzi ostatnia zawodniczka Janja Garnbret.

Siatkówka plażowa - Mecz z udziałem Polek zakończył rywalizację grupową wśród pań. Od godziny 18:00 kolejne spotkania rozegrają mężczyźni, a tam między innymi starcie Piotra Kantora i Macieja Rudola.

Siatkówka plażowa - Niestety dwie ostatnie akcje dla pary z Niemiec. Schneider oraz Ittlinger zwyciężają cały mecz 2:1 (19:21, 21:16, 15:13) i meldują się w 1/8 finału. Polki wciąż pozostają w grze, jednak o awans będą musiały zawalczyć w jutrzejszych barażach.

Kolarstwo szosowe - Punkty pomiaru czasu są zlokalizowane po pokonaniu 700 metrów na pierwszym podjeździe oraz na 16. kilometrze. Na razie wystartowali kolarze, którzy nie powinni zająć wysokich lokat.

Siatkówka plażowa - I tę stratę zdołały odrobić Biało-Czerwone! Ten mecz jeszcze można wygrać, remis na tablicy wyników - 13:13.

Siatkówka plażowa - Kolejny skuteczny atak pary Schneider/Ittlinger i trzypunktowe prowadzenie niemieckiego duetu - 12:9

Wspinaczka sportowa - Austriaczka Jessica Pilz wspina się na sam szczyt ścianki i jako druga zawodniczka osiąga TOPa.

Siatkówka plażowa - Świetny powrót Biało-Czerwonych! Polki miały już trzy punkty straty, ale zdołały doprowadzić do remisu - 6:6.

Wspinaczka sportowa - Kolejna zawodniczka na starcie to Czeszka Eliska Adamowska. Zawodniczka naszych południowych sąsiadów osiąga wynik 44 i zajmuje w tej chwili drugą pozycję.

Kolarstwo szosowe - Rozpoczęła się jazda indywidualna na czas. Na trasie wyrusza Hiszpan Ion Aberasturi.

Siatkówka plażowa - Udany początek tie-breaka dla Niemek, które wychodzą na dwupunktowe prowadzenie - 3:1.

Wspinaczka sportowa - Czas na Chloe Caulier. Belgijka osiąga wynik 32 i jest w tej chwili czwarta.

Siatkówka plażowa - Kociołek i Łodej powalczyły jeszcze w końcówce, ale set ląduje na koncie rywalek, które wygrywają 21:16 po udanym ataku. O wszystkim więc zadecyduje tie-break.

Kolarstwo szosowe - Wcześniej o medale ME w jeździe na czas walczyły kobiety. Teraz z liczącą 24 kilometry trasą zmierzą się mężczyźni. Na starcie mamy dwóch Polaków - Filipa Maciejuka (start o 17:50) i Macieja Bodnara (start o 18:15). Wśród faworytów są: Filippo Ganna, Stefan Kueng, Stefan Bissegger, Mikkel Bjerg czy Jos van Emden.

Siatkówka plażowa - Isabel Schneider oraz Sandra Ittlinger idą za ciosem, a Polki mają coraz większe problemy z wyprowadzeniem skutecznych akcji. 15:10 dla niemieckiej pary.

Wspinaczka sportowa - Kolejna na ściance, Włoszka Camilla Moroni osiągnęła wynik. Zawodniczka osiągnęła wynik 39+ i jest w tej chwili druga.

Siatkówka plażowa - Słabszy moment w grze Biało-Czerwonych, który szybko wykorzystały rywalki, budując kilkupunktową przewagę - 8:11.

Wspinaczka sportowa Mia Krampl, czwarta w finale samego leadu osiągnęła szczyt czyli tzw. TOP. Naturalnie Słowenka wyszła na prowadzenie.

Siatkówka plażowa - Drugi set meczu Polek również zwiastuje wyrównaną walkę. Obecnie na prowadzenie wyszły Kociołek i Łodej - 4:3.

Wspinaczka sportowa - Reprezentantka Ukrainy osiąga wynik 35+ i obejmuje prowadzenie.

Siatkówka plażowa - Wyrównany pierwszy set dla pary Kociołek/Łodej! Polki zwyciężają odsłonę 21:19.

Wspinaczka sportowa Jako pierwsza do prowadzenia podejdzie Jewgienia Kazbekowa. Ukrainka w finale leadu zajęła ósme miejsce.

Siatkówka plażowa - Zarówno Polki, jak i Niemki raz po raz wymieniają się na prowadzeniu, ale żadna z ekip nie jest w stanie długo utrzymać swojej przewagi - 16:16.

Wspinaczka sportowa Za kilka minut rozpocznie się rywalizacja w drugiej konkurencji wieloboju wspinaczkowego - leadzie.

Siatkówka plażowa - Inna oraz Iryna Machno z Ukrainy zwyciężyły spotkanie z holenderską parą Piersma/Van Driel w stosunku 2:0 (21:19, 25:23) i tym samym zagwarantowały sobie walkę w barażach.

Siatkówka plażowa - Schneider oraz Ittlinger próbowały odskoczyć Polkom na kilka punktów, lecz te odpowiedziały pięknym za nadobne i to Biało-Czerwone prowadzą w tym momencie 11:10.

Siatkówka plażowa - W polskiej grupie H zakończył się drugi pojedynek. Hiszpański duet Carro/Lobato pokonał Holenderki Van Driel/Ypma 2:0 (21:12, 21:19). Tym samym to Hiszpanki są nadal w grze.

Siatkówka plażowa - Ze sporym opóźnieniem rozpoczął się mecz Kociołek/Łodej kontra Schneider/Ittlinger. Po wyrównanych pierwszych akcjach 4:3 prowadzą Niemki.

Siatkówka plażowa - Mistrzyni Europy z 2020 roku Anouk Verge-Depre wraz z Menią Bentele nie miały większych problemów z pokonaniem austriackiej pary Shutzenhofer/Plesiutschnig. Szwajcarki zwyciężyły 2:0 (21:14, 21:19) i pewnie zameldowały się w 1/8 rozgrywek.

Siatkówka plażowa - Biało-Czerwone wciąż czekają na rozpoczęcie swojego spotkania.

Siatkówka plażowa - Wynikiem 30:28 zakończył się niezwykle zacięty tie-break pomiędzy Niemkami Laboureur/Schulz oraz Słowenkami Kotnik/Lovsin. Po długim pojedynku lepsze okazały się gospodynie, zwyciężając cały mecz 2:1 (19:21, 23:21, 30:28). Obie pary wciąż są w grze o tytuł mistrzyń Europy, lecz Słowenki o awans do 1/8 będą musiały powalczyć w barażach.

Tenis stołowy - Początek decydującego seta należał do Perssona i Kallberga, którzy objęli szybkie prowadzenie 2:0 i 4:0. Pierwszy punkt nasza para zdobyła dopiero w szóstej wymianie. Potem jednak nadszedł lepszy okres w polskiej grze i zrobiło się tylko 4:6, a po chwili był już remis po 6. Niestety końcówka znów należała do rywali. Przy stanie 10:7 mieli pierwszą piłeczkę setową. Wykorzystali drugą, meldując się w półfinale mistrzostw. Nie tym razem, ale polska para po raz kolejny pokazała spory potencjał. Dziękujemy!

Wspinaczka sportowa - Jako ostatnia w dzisiejszym boulderze zaprezentowała się Janja Garnbret. Słowenka pokonała czwartą przeszkodę. Klasyfikacja po boulderze: Garnbret, Meul, Krampl, Pilz, Kazbekowa,Caulier, Adamowska, Moroni. O 17 zapraszamy na drugą część dwuboju - lead.

Wspinaczka sportowa - Faworytka gospodarzy Hannah Meul pokonuje czwartą przeszkodę.

Tenis stołowy - Brawo polska para, brawo chłopaki! 11:5 i o awansie do półfinału zadecyduje piąty set! Do boju! Trzymamy kciuki!

Wspinaczka sportowa - Jessica Pilz poradziła sobie z czwartą ścianką.

Tenis stołowy - Brawo Kubik! Brawo Kulczycki. Trzeci set dla polskiej pary - 11:7. Tu jeszcze wiele dobrego może się zdarzyć

Wspinaczka sportowa - Eliska Adamowska nie pokonuje ostatniego problemu. Czeszka pokonała zaledwie jedną przeszkodę.

Tenis stołowy - Drugi set także wysoko wygrany przez rutynowanych Szwedów - 11:5

Siatkówka plażowa - Za kilka minut swój mecz rozpoczną też Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Polki o awans do 1/8 finału powalczą z reprezentantkami gospodarzy - Isabel Schneider i Sandrą Ittlinger.

Wspinaczka sportowa - Belgijka nawet nie zbliżyła się do rozwiązania czwartego problemu.

Wspinaczka sportowa Garnbret jest niesamowita!!! Pokonała jako jedyna trzeci problem. I to w jakim stylu. Zrobiła to tak jak by to była płaska ściana.

Tenis stołowy - Pierwszego seta minimalnie wygrywają Szwedzi - 11:9

Wspinaczka sportowa - Janja Garnbret zakończy trzecią kolejkę. Do rozwiązania czwartego problemu przystępuje Chloe Caulier.

Wspinaczka sportowa - Hannah Meul nie zalicza trzeciego problemu. Włoszka Moroni nie zaliczyła czwartego problemu i kończy boulder z jednym rozwiązanym problemem.

Siatkówka plażowa - Trzysetową walkę stoczyły również Włoszki Margherita Bianchin i Claudia Scampoli, które 2:1 (15:21, 21:19, 15:13) pokonały siatkarki z Austrii - Dorinę i Ronję Klinger. Włoszki są pewne już dalszej gry, a Austriaczki muszą czekać na wynik meczu grupowych rywalek.

Tenis stołowy - Swój mecz ćwierćfinałowy rozpoczęli Maciej Kubik i Samuel Kulczycki. Ich rywalami Szwedzi Jon Persson i Anton Kallberg, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali Jakuba Dyjasa i Cedrica Nuytincka

Wspinaczka sportowa - Czas na Austriaczkę Pilz. Zawodniczka nie pokonała trzeciej przeszkody. Z czwartą w dobrym stylu poradziła sobie Słowenka Krampl.

Tenis stołowy – Maciej Kubik i Samuel Kulczycki rozpoczynają trudną ćwierćfinałową konfrontację z Jonem Perssonem i Antonem Kallbergiem.

Siatkówka plażowa - Zaciętą walkę o dalszą grę na mistrzostwach Europy stoczyły duety Bajewa/Łazarenko oraz Breidenbach/Orsi Toth. Ostatecznie po trzysetowym pojedynku lepsze okazały się Włoszki, kończąc cały mecz wynikiem 2:1 (21:16, 21:19, 19:17). Ukrainki tym samym żegnają się z turniejem.

Wspinaczka sportowa - Do trzeciego zadania podeszła Czeszka Eliska Adamowska. Niestety nie zaliczyła problemu. Z czwartą ścianką zapoznała się Ukrainka Jewgienia Kazbekowa. Ukrainka w dobrym stylu pokonuje ściankę jako pierwsza.

Siatkówka plażowa - Przenosimy się do rywalizacji kobiet. W grupie F Julia Sude oraz Karla Borger pokonały włoską parę Gottardi/Menegatti 2:0 (21:19, 21:19), tym samym zapewniając sobie miejsce w 1/8 finału.

Wspinaczka sportowa - Caulier nie pokonuje trzeciego problemu. Dwukrotnie była blisko, ale odpadła od ścianki.

Wspinaczka sportowa - Słowenka rozwiązuje problem; z trzecią ścianką mierzy się Belgijka Caulier.

Wspinaczka sportowa - Włoszka nie pokonuje trzeciej przeszkody. Do drugiej podchodzi Garnbret.

Tenis stołowy - Czwarta partia i cały mecz jednak dla Francuzów. Redzimski i Ursu kończą mistrzostwa na ćwierćfinale

Wspinaczka sportowa - Niemka Meul zalicza drugą przeszkodę, Camilla Moroni walczy z trzecią.

Wspinaczka sportowa - Krampl po raz drugi spada ze ścianki. Problem wydaje się nie do przejścia.

Wspinaczka sportowa - Austriaczka pokonała drugą przeszkodę. Słowenka była blisko pokonania trzeciego problemu jako pierwsza w stawce, ale nie wytrzymała i spadła.

Wspinaczka sportowa - Na drugiej ściance po raz trzeci pojawiła się Jessica Pilz, a walkę na trzeciej rozpoczęła Mia Krampl.

Tenis stołowy - Redzimski i Ursu wracają do gry, trzecia partia na ich koncie w stosunku 11:7

Tenis stołowy - Tak z ciekawostek, zarówno Felix Lebrun, jak i Miłosz Redzimski urodzili się w 2006 roku i ich drogi krzyżowały się już na imprezach juniorskich, ale w gronie seniorów grają przeciw sobie po raz pierwszy.

Wspinaczka sportowa - Jewgienia Kazbekowa była bardzo blisko pokonania trzeciego problemu, ale jej się to nie udało. Na drugiej przeszkodzie problemy ma również Czeszka Adamowska.

Tenis stołowy - Druga partia wygrana przez braci Lebrun w identycznym stosunku - 11:7

Tenis stołowy - Nie wygląda to dobrze, Francuzi błyskawicznie wygrali pierwszego seta do 7, w drugim prowadzą 9:6 -

Wspinaczka sportowa - Garnbret błyskawicznie rozprawia się z problemem. Caulier również pokonuje drugi problem.

Wspinaczka sportowa - Do rozwiązania pierwszego problemu podchodzi faworytka zmagań, Słowenka Janja Garnbret; z drugim problemem zmierzy się Belgijka Caulier.

Wspinaczka sportowa - Włoszka jako pierwsza ze stawki nie radzi sobie z problemem.

Wspinaczka sportowa - Niestety, Moroni spada ze ścianki, a była naprawdę blisko zaliczenia zadania.

Wspinaczka sportowa - Faworytka gospodarzy pokonuje pierwszy problem. Włoszka jest blisko szczytu i ma problemy.

Tenis stołowy - Rozpoczęło się już ćwierćfinałowe starcie Miłosza Redzimskiego i Mołdawianina Vladislava Ursu z Francuzami Alexisem i Felixem Lebrun. Wygrana daje co najmniej brąz mistrzostw Europy

Wspinaczka sportowa - Do wykonania pierwszego zadania przystępuje Hannah Meul, z drugim problemem zmierzy się Camila Moroni.

Wspinaczka sportowa - Obie zawodniczki w dobrym stylu pokonują przeszkody.

Kolarstwo szosowe - Ostatecznie Agnieszka Skalniak Sójka zakończyła czasówkę na 10. miejscu. Natomiast Marta Lach była 24. O 17:30 swoje zmagania w jeździe indywidualnej na czas rozpoczną panowie.

Wspinaczka sportowa - Do rozwiązania pierwszego problemu przystępuje Austriaczka Pilz. Z drugą ścianką mierzyła się będzie Słowenka Krampl.

Kolarstwo szosowe - Ellen van Dijk nie dała rady! Srebro dla Holenderki. Do Reusser straciła niecałe sześć sekund. Brąz dla Riejanne Markus.

Wspinaczka sportowa - Ukrainka radzi sobie z drugą przeszkodą. Świetny początek Kazbekowej.

Wspinaczka sportowa - Reprezentantka naszych południowych sąsiadów pokonuje pierwszą ściankę.

Kolarstwo szosowe - Marlen Reusser nową liderką! Szwajcarka ma blisko pół minuty zapasu nad Riejanne Markus. Już tylko Ellen van Dijk może zagrozić Szwajcarce.

Wspinaczka sportowa Czas na Czeszkę, Eliskę Adamowską. Do drugiej przeszkody przystępuje Ukrainka Kazbekowa.

Wspinaczka sportowa - Druga próba jest udana i zawodniczka z Belgii również rozwiązuje problem.

Kolarstwo szosowe - Audrey Cordon Ragot na mecie. Francuzka ze stratą 25 sekund do Riejanne Markus wskoczyła na drugie miejsce.

Wspinaczka sportowa - Belgijka Caulier w pierwszym podejściu spada ze ścianki.

Wspinaczka sportowa - Kolej na Włoszkę Moroni. Ona również błyskawicznie rozwiązuje problem.

Siatkówka plażowa - Kwestie awansu wyjaśniły się w grupie G. Włoski duet Carambula/Rossi pokonał 2:1 (21:17, 18:21, 15:12) austriacką parę Siedl/Waller. To zwycięstwo zapewniło Włochom awans do 1/8 finału, z kolei Austriaków czekają baraże.

Kolarstwo szosowe - Agnieszka Skalniak-Sójka dotarła do mety na szóstej lokacie. Pozostało jeszcze dziewięć kolarek.

Wspinaczka sportowa - Kolejna na ściance Mia Krampl. Zawodniczka również szybko pokonuje przeszkodę.

Kolarstwo szosowe - Wszystkie zawodniczki dotarły do drugiego pomiaru czasu. Na prowadzeniu jest Marlen Reusser z blisko 10-sekundową przewagą nad Ellen van Dijk. To właśnie pomiędzy nimi powinna się rozegrać walka o złoto. Agnieszka Skalniak-Sójka jest dziesiąta.

Wspinaczka sportowa - Jako pierwsza dzisiejszą rywalizację rozpoczęła Ukrainka i to rozpoczęła z przytupem. W pierwszej próbie błyskawicznie poradziła sobie z problemem.

Wspinaczka sportowa - Dzień dobry, za kilka minut rozpocznie się pierwsza z dwóch konkurencji wspinaczkowego wieloboju. Czas na boulder. W rywalizacji weźmie udział osiem zawodniczek, w tym złota medalistka w boulderze indywidualnie, Słowenka Janja Garnbret oraz srebrna Niemka Hannah Meul, Pozostałe finalistki to Belgijka Chloe Caulier (4.miejsce), Czeszka Eliska Adamowska (5.miejsce), Austriaczka Jessica Pilz (8.miejsce), Włoszka Camila Moroni (9.miejsce), Ukrainka Jewgienia Kazbekowa (11.miejsce) oraz Słowenka Mia Krampl (21.miejsce)

Siatkówka plażowa - Julian Horl i Alexander Horst po wyrównanym tie-breaku pokonali niemiecką parę Nils Ethers/Clemens Wickler 2:1 (21:16, 25:21, 16:14). Tym samym Austriacy awansowali do 1/8 finału, a Niemców czeka jeszcze walka w 1/16.

Kolarstwo szosowe - Na drugim pomiarze czasu Agnieszka Skalniak-Sójka jest w tej chwili szósta z blisko minutą straty do liderki.

Kolarstwo szosowe Riejanne Markus wyszła na prowadzenie na mecie z ponad półminutową przewagą nad Labous.

Kolarstwo szosowe - Do pierwszego pomiaru czasu dojechały wszystkie kolarki. Agnieszka Skalniak-Sójka zajmuje na nim trzecie miejsce. Pamiętajmy jednak, że ten pomiar był po zaledwie 700 metrach. Więcej powie pomiar po 15 kilometrach.

Kolarstwo szosowe - Na trasie są już wszystkie zawodniczki.

Siatkówka plażowa - Zakończył się również pojedynek w grupie G, gdzie rywalizowali Włosi Benzi/Bonifazi oraz Szwajcarzy Metral/Haussener. Lepszy okazał się duet ze Szwajcarii i to oni po zwycięstwie 2:0 (21:16, 21:16) są pewni dalszej gry w turnieju.

Kolarstwo szosowe - Juliette Labous została nową liderką czasówki. Francuzka była o 36 sekund lepsza od Hartmann.

Siatkówka plażowa - W ostatnim meczu grupy C holenderski duet Penninga/Luini pokonał 2:0 (21:14, 21:16) czeską parę Sepka/Semerad. Tym samym Holendrzy wciąż pozostają w grze na mistrzostwach, a Czesi żegnają się turniejem.

Kolarstwo szosowe - Do mety dotarła Marta Lach. Polka uzyskała czas 34:49,88 i jest w tej chwili trzecia ze stratą ponad dwóch minut do Eleny Hartmann. W tej chwili na mecie mamy pięć kolarek.

Kolarstwo szosowe - Na pierwszym pomiarze czasu Agnieszka Skalniak-Sójka zajmuje drugie miejsce na 22 zawodniczki.

Kolarstwo szosowe - Na trasie pojawiła się Agnieszka Skalniak-Sójka.

Kolarstwo szosowe - Lach dojechała także do drugiego pomiaru czasu. Na nim Polka ma blisko minutę straty do aktualnie prowadzącej Rotem Gafinovitz z Izraela. Pamiętajmy, że dopiero cztery zawodniczki dojechały do tego fragmentu trasy.

Kolarstwo szosowe - Do pierwszego pomiaru czasu dotarło 18 zawodniczek. Marta Lach jest w tej chwili 6. Niedługo na trasie pojawi się Agnieszka Skalniak-Sójka.

Kolarstwo szosowe - Punkty pomiaru są na podjeździe już po 700 metrach oraz po pokonaniu 15 kilometrów. Na pierwszym Marta Lach jest teraz trzecia. Do startu Agnieszki Skalniak-Sójki pozostało prawie 20 minut.

Lekkoatletyka - Tym samym kończy się poranna sesja lekkoatletyczna na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Wieczorna część zmagań rozpocznie o 19:49.

Lekkoatletyka - Wiemy już na pewno, że Oskara Stachnika zobaczymy w finale rzutu dyskiem.

Kolarstwo szosowe - Marta Lach wyruszyła na trasę! Trzymamy kciuki!

Lekkoatletyka - Spalona ostatnia próba Oskara Stachnika. Jest szansa, że mimo tego uda mu się wejść do finału.

Kolarstwo szosowe - Do czasówki wystartowała pierwsza zawodniczka - Silja Runarsdottir z Islandii.

Lekkoatletyka - Trwają kwalifikacje dysku w grupie B. Oskar Stachnik w I kolejce uzyskał 62,52 m. W drugiej się nie poprawił.

Kolarstwo szosowe - Dzisiejsza rywalizacja kolarska w Monachium przebiega pod znakiem jazdy indywidualnej na czas. Najpierw, bo już od 14:00 z trasą o długości 24 kilometrów zmierzy się 29 pań. O 14:04:30 wystartuje Marta Lach, a o 14:31:30 Agnieszka Skalniak-Sójka.

Tenis stołowy - No to mamy komplet Polek w drugiej rundzie turnieju glównego. Natalia Partyka wygrywa decydującego seta z Barborą Balazovą 11:7. Teraz czeka nas przerwa, a po 15:15 dwa ćwierćfinały męskiego debla z udziałem polskich par.

Tenis stołowy - Partyka - Balazova 3:3. O dalszym awansie zadecyduje zatem siódma partia.

Tenis stołowy - I znów Słowaczka na prowadzeniu. Piątą partię wygrywa z Partyką 11:5.

Siatkówka plażowa - Austriacy A.Huber /Ch. Dressler pokonali po bardzo wyrównanej grze duet gospodarzy S. Winter / P.Henning w setach 2:1 (13:21, 21:18, 15:12 ). Niemcy odpadają z rywalizacji o Mistrzostwo Europy, a Austriacy zagrają w następnym meczu o awans do 1/8 finału.

Tenis stołowy - No i mamy remis w meczu Partyki z Balazovą. Polka wygrała czwarty set do 9.

Tenis stołowy - Balazova wygrywa trzecią partię 11:7 i prowadzi z Partyką 2:1.

Siatkówka plażowa - Holendrzy M. Immers /S Boermans pokonują dość łatwo 2:0 (21:18, 21:15) parę z Danii K.Abell ./ J. S.Brinck. Duńczycy kończą swój udział w mistrzostwach, a Holendrzy awansują do baraży o 1/8 finału.

Siatkówka plażowa - Świetna końcówka drugiego seta w wykonaniu Polaków. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zwyciężają drugą odsłonę 21:18 i zarazem cały mecz 2:0, a to oznacza że Polacy zagwarantowali sobie awans do 1/8 finału!

Lekkoatletyka - Thiam tymczasem przeskoczyła już 1,98 m. Jest to siedmiobojowy rekord mistrzostw Europy. Jest to też wynik, który zdecydowanie stawiałby Belgijkę w gronie kandydatek do medalu w konkursie specjalistek od skoku wzwyż.

Siatkówka plażowa - Dobra sytuacja polskiej pary w meczu z Hiszpanami. Bryl i Łosiak prowadzą w drugim secie 17:15.

Lekkoatletyka - Karolina Młodawska kończy kwalifikacje trójskoku z wynikiem 12,87 m i oczywiście również jej nie zobaczymy w wielkim finale.

Tenis stołowy - Brawo Natalia Bajor! Wytrzymała Polka nerwowy siódmy set, pokonała Kaufmann 11:9 i jest w kolejnej rundzie!

Tenis stołowy - Wyrównuje Partyka stan meczu z Balazovą na 1:1 po secie wygranym do 6.

Lekkoatletyka - Adrianna Szóstak poprawiła się w ostatniej próbie na 13,36 m i odpada.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek była blisko, ale ostatecznie po raz trzeci strąca 1,92 m. Ale dobry skok wzwyż daje jej 2080 punktów po dwóch konkurencjach i awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Siatkówka plażowa - P. Włosi Nicolai / S.Cottafava pokonują 2:0 (21:15, 21:18) duet Holendrów M. van Werkhoven / S.Van de Velde. Dzięki temu zwycięstwu awansują oni bezpośrednio do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Lekkoatletyka - Robert Urbanek kończy eliminacje z wynikiem 60,47 m. To nie da mu awansu do finału.

Tenis stołowy - Pierwszy set wyraźnie dla Slowaczki - 11:5. Kaufmann wyrównała z Bajor na 3:3. Trwa decydujący, siódmy set.

Siatkówka plażowa - Drugi set meczu Bryl/Łosiak - Herrera/Gavira również rozpoczął się bardzo wyrównanie. Oba zespoły grają punkt za punkt, a na tablicy wyników mamy remis - 6:6.

Lekkoatletyka - Sułek strąciła 1,92 m, ale skok nie wyglądał źle. To może się udać.

Tenis stołowy - Rozpoczęła swój mecz trzecia z Polek. Natalia Partyka mierzy się ze Słowaczką Barborą Balazovą.

Siatkówka plażowa - Ależ emocje zafundowali nam Bryl i Łosiak! Zacięta końcówka i cały set dla Biało-Czerwonych, którzy zwyciężają 27:25.

Lekkoatletyka - Trwają też kwalifikacje rzutu dyskiem mężczyzn. W grupie A Robert Urbanek w II kolejce (pierwszy rzut spalony) uzyskał 60,17 m. Minimum wynosi 66,00 m.

Lekkoatletyka - Bardzo ładny skok Sułek na 1,89 m! To bardzo zbliży Polkę do Noor Vidts w klasyfikacji ogólnej.

Tenis stołowy - Natalia Bajor w piątej partii przegrała z Annett Kaufmann 10:12, ale wciąż prowadzi w meczu - 3:2.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek zaliczyła 1,86 m w II próbie.

Tenis stołowy - Katarzyna Węgrzyn w kolejnej rundzie turnieju głównego. Polka wygrywa w szóstej partii z Adiną Diaconu 11:8 i w całym meczu 4:2.

Lekkoatletyka - Karolina Młodawska rozpoczęła kwalifikacje trójskoku od próby nieważnej.

Lekkoatletyka - Sułek strąciła 1,86 m w pierwszym podejściu.

Siatkówka plażowa - Dwie bardzo dobre akcje w wykonaniu Bryla i Łosiaka, pozwalają wrócić Polakom na prowadzenie - 16:15.

Tenis stołowy - Rollecoaster Kasi Węgzryn. W piątym secie Polka wygrywa 11:5 i prowadzi z Diaconu 3:2. A Bajor ygrywa już 3:1 z Kaumfmann - w czwartym secie było 11:7.

Siatkówka plażowa - Hiszpanie obrócili wynik na swoją korzyść, ale oba zespoły idą ramię w ramię. Na tablicy wyników 10:9 dla pary Herrera/Gavira.

Lekkoatletyka - Szóstak zaczyna od 13,22 m.

Siatkówka plażowa - Litwinki Dumbauskaite I./Grudzinskaite G. wygrywają z parą Ukrainek Davidova V./Lunina D. w setach 2:1 (19:21, 22:20, 15:13). Ten rezultat oznacza, że Ukrainki kończą swój udział w tej imprezie na fazie grupowej.

Lekkoatletyka - Rozpoczynają się kwalifikacje trójskoku kobiet z udziałem Adrianny Szóstak i Karoliny Młodawskiej. Minimum kwalifikacyjne (14,40 m) jest wyższe od rekordów życiowych obu Polek.

Tenis stołowy - A Katarzyna Węgrzyn przegrywa z Diaconu 4 partię do 6 i mamy 2:2.

Tenis stołowy - 12:10 w trzecim secie starcia Bajor - Kaumfamnn! Polka prowadzi 2:1

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek i Nafi Thiam z punktami za zaliczenie 1,83 m.

Siatkówka plażowa - Norweżki Windeleff C./Bisgaard S. N. pokonują 2:0 (21:15, 21:17) pokonują Francuzki Placette L./Richard A., które odpadają z turnieju Mistrzostw Europy.

Siatkówka plażowa - Udany początek spotkania w wykonaniu Bryla i Łosiaka. 4:2 dla Biało-Czerwonych.

Lekkoatletyka - Trzecie strącenie Ligarskiej na 1,80 m, ale i tak jest to dobry konkurs Polki.

Tenis stołowy - Kasia Węgrzyn wygryuwa trzecią partię z Adiną Diaconu 11:9!

Siatkówka plażowa - Za moment rozpocznie się pierwszy mecz z udziałem Biało-Czerwonych. Po wczorajszym zwycięstwie Michał Bryl i Bartosz Łosiak o bezpośredni awans do 1/8 finału powalczą z hiszpańską parą Herrera/Gavira.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek pewnie zaliczyła 1,80 m. Paulinie Ligarskiej pozostała na tej wysokości jedna próba.

Tenis stołowy - Bajor przegrywa drugą partię z Kaufmann 9:11. Mamy remis w tym meczu.

Tenis stołowy - Węgrzyn w drugiej partii przegrywa z Diaconu 9:11. W meczu mamy remis po 1.

Tenis stołowy - Obie Polki wygrywają swoje pierwsze sety - Bajor 11:7 z Kaufmann, a Węgzryn z Diaconu 11:9.

Siatkówka plażowa - Za nami bardzo wyrównany pojedynek w grupie A. Zwyciężają Hiszpanki D. Alvarez Mendoza / T.Moreno na duetem Niemieckim S. Muller / C.Tillmann w stosunku setów 2:1 (21:14, 19:21, 15:12). Reprezentantki Hiszpanii także awansowały bezpośrednio do 1/8 finału.

Siatkówka plażowa - Łotyszki A. Kravcenoka /T Graudina pokonują 2:0 (21:16, 21:14) duet Finek T.Lahti / A.Parkkinen. Zwyciężczynie tego pojedynku meldują się w 1/8 finału.

Tenis stołowy - Katarzyna Węgrzyn i Natalia Bajor już przy stołach

Lekkoatletyka - Jest zaliczone 1,77 m Pauliny Ligarskiej w I próbie!

Lekkoatletyka - Wicemistrzyni świata z Eugene Anouk Vetter odpada na 1,74 m. Adrianna Sułek zaś właśnie pewnie zaliczyła 1,77 m.

Lekkoatletyka - Jest udana próba Pauliny Ligarskiej na 1,74 m!

Lekkoatletyka - Drugie strącenie Pauliny Ligarskiej na 1,74 m.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska, po zaliczeniu 1,71 m, strąciła 1,74 m.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek rozpoczęła jednak od 1,74 m i szczęśliwie, ale jednak, zaliczyła tę wysokość w pierwszym podejściu.

Tenis stołowy - O 15:15 w ćwierćfinale debla panów Miłosz Redzimski i Vladislav Ursu zagrają z Francuzami Alexisem i Felixem Lebrun. O 15:55 z kolei Maciej Kubik i Samuel Kulczycki powalczą o półfinał z Konem Perssonem i Antonem Kallbergiem, pogromcami Dyjasa i Nuytincka. Wcześniej jednak 1/32 finału singla pań. O 12:05 Natalia Bajor zmierzy się z Niemką Annett Kaufmann, a Katarzyna Węgrzyn z Rumunką Adiną Diaconu.

Lekkoatletyka - Rozpoczął się skok wzwyż do siedmioboju. Paulina Ligarska zaliczyła już 1,68 m. Adrianna Sułek zacznie od 1,71 m.

Lekkoatletyka - Marcin Wrotyński nie poprawił się w ostatniej kolejce i na pewno nie zobaczymy go w finale.

Lekkoatletyka - Dobry bieg mistrza Polski ale aż czterech zawodników wbiegło niemalże równocześnie, a Krzysztof Hołub był z nich najwolniejszy. Mimo wyrównanego rekordu życiowego 50,12 s Polak minął linię mety jako 5. Bieg był też wystarczająco szybki by wyrzucić z pozycji lucky-loosera Sebastiana Urbaniaka.

Lekkoatletyka - A w ostatniej serii eliminacyjnej na 400 m ppł pobiegnie Krzysztof Hołub.

Lekkoatletyka - Podrażniony Paweł Fajdek rzuca aż 79,76 m i awansuje do finału.

Siatkówka plażowa - Finki Ahtiainen N./Prihti V. pokonują 2:0 (21:18, 21:15) Francuzki Vieira C./Chamereau A. Francuzki odpadają z turnieju, a Finki zagrają w barażu o 1/8 finału.

Lekkoatletyka - Jakub Olejniczak minął linię mety na 6. miejscu z czasem 51,77 s. Ale był to wolniejszy bieg od poprzednich, więc mamy ciągle Sebastiana Urbaniaka liczącego się w walce o małe q.

Lekkoatletyka - A za chwilę w trzeciej serii na 400 m ppł zobaczymy Jakuba Olejniczaka.

Lekkoatletyka - Marcin Wrotyński posłał młot w siatkę w swojej drugiej próbie.

Siatkówka plażowa - Holenderki Stam K./Schoon R. pokonują bardzo łatwo 2:0 (21:14, 21:15) parę Szwajcarek Bobner E./Verge-Depre Z. Ten wynik daje im awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.

Lekkoatletyka - Polak niestety potknął się na ostatnim płotku i dobiegł na 4. miejscu. Awans do półfinałów uzyskuje czołowa trójka + tylko 2 zawodników z najlepszymi czasami. Sebastian Urbaniak uzyskał 50,69 i już jest drugim lucky-looserem.

Lekkoatletyka - Na bieżni trwają eliminacje 400 m przez płotki mężczyzn. W nich aż trzech Polaków - teraz biegł będzie Sebastian Urbaniak.

Lekkoatletyka - 75,78 m rzuca Paweł Fajdek w I próbie, a więc będziemy go jeszcze oglądali w tej sesji.

Siatkówka plażowa - Szwajcarki N. Brunner /T. Huberli bardzo łatwo pokonują Hiszpanki P. Soria/S. Gonzalez Racero w setach 2:0 (21:14, 21:15) i awansują bezpośrednio do 1/8 finału tej imprezy.

Lekkoatletyka - Bence Halasz z dużym Q w finale rzutu młotem.

Lekkoatletyka - Marcin Wrotyński w swojej pierwszej próbie w kwalifikacjach w grupie B uzyskuje 71,86 m.

Siatkówka plażowa - W pierwszym zakończonym dzisiaj meczu na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej wygrywają Niemki Walkenhorst K.-K./Lippmann, który pokonują Litwinki L.Kliokmanaite E./Paulikiene w setach 2:1 ( 21:15 ,17:21, 15:12)

Lekkoatletyka - Polka została w blokach i przybiegła ostatnia z czasem 13,94 s. Niestety może to być oznaką problemów zdrowotnych.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek i Xenia Krizsan z żółtymi kartkami za falstart.

Tenis stołowy - Dyjas i Nuytinck przegrali piątą partię z Perssonem i Kallbergiem 7:11. Belg i Polak żegnają się z mistrzostwami Europy

Tenis stołowy - Kubik i Kulczycki też w ćwierćfinale! Stoyanov i Bobocica w czwartym secie pokonani 11:9!

Lekkoatletyka - Bardzo dobrze biegnąca Holenderka Oosterwegel zaliczyła upadek po potrąceniu płotka i nie ukończyła konkurencji. To brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio.

Tenis stołowy - A w staricu Dyjas/Nuytinck - Perssom/Jallberg mamy 2:2 i o wszystkim zadecyduje piąty set.

Tenis stołowy - Miłosz Redzimski i Vlaislav Ursu w ćwierćfinale! Polak i Móldawianin pokonali w czwartym secie Hiszpana Roblesa i Rumuna Ionescu 11:7!

Tenis stołowy - Bronią się jeszcze Włosi Bobocica i Stoyanov, którzy trzecią partię z Kubikiem i Kulczyckim wygrali 11:5.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska z wynikiem 14,22 s zajmuje 5. miejsce w swojej serii na 100 m przez płotki do siedmioboju.

Tenis stołowy - Redzimski i Ursu także na prowadzeniu! Trzecia partia wygrana 11:6.

Lekkoatletyka - Zakończyły się kwalifikacje rzutu młotem w grupie A. Tylko Wojciech Nowicki przerzucił minimum kwalifikacyjne. Tuż za nim uplasował się Francuz Quentin Bigot. Bez mierzonej próby m.in. 40-letni Węgier Krisztian Pars.

Tenis stołowy - Także Dyjas i Nuytinck wygrywają drugą partię i prowadzą ze Szwedami 2:1. W tym trzecim secie było 11:5!

Tenis stołowy - Drugi set na koncie Kubika i Kulczyckiego! Polacy wygrywają z Włochami 11:9. Set od ćwierćfinału!

Tenis stołowy - Redzimski i Ursu przegrali drugiego seta 6:11, natomiast Dyjas z Nuytickiem wygrali ze Szwedami 11:4. W obu meczach mamy 1:1 w setach.

Lekkoatletyka - Wczoraj zmagania zakończyli dziesięcioboiści, dziś zaczną je siedmioboistki. Na początek 100 m przez płotki. W pierwszej serii zobaczymy Paulinę Ligarską, a w trzeciej Adriannę Sułek.

Tenis stołowy - Dyjas i Nuitynck przegrywają pierwszego seta ze Szwedami Perssonem i Kallbergiem 5:11, Redzimski i Ursu wygrywają z Roblesem i Ionescu 11:7, a Kubik i Kulczycki z Bobocicą i Stoyanowem 12:10.

Tenis stołowy - Trzy polskie pary rozpoczęły swoje mecze.

Tenis stołowy - Nie będzie Polek w ćwierćfinale. Trzeci set dla Szocs i Polcanovej w stosunku 11:4. Za 10 minut w 1/8 finału debla panów zobaczymy w trzech parach czterech Polaków. O ćwierćfinał powalczą duety Maciej Kubik/Samuel Kulczycki, Jakub Dykas/Cedrick Nuytinck oraz Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu.

Siatkówka plażowa - O 10:00 rozpocznie się rywalizacja na boiskach do siatkówki plażowej. Wszystkie trzy polskie pary, będą walczyć o bezpośredni awans do 1/8 finału. Pierwszy mecz z udziałem Polaków już o 12:30. Para Bryl/Łosiak zmierzy się z Hiszpanami Herrera i Gavira.

Tenis stołowy - Przed kwadransem zaczęło się spotkanie 1/8 finału debla pań. Natalia Partyka i Natalia Bajor przegrywają na razie z Bernadette Szocs i Sofią Polcanovą 0:2. W pierwszym secie Polki uzbierały 7 punktów, w drugim 9.

Lekkoatletyka - No i tak też się stało. Wojciech Nowicki w pierwszym rzucie uzyskuje 78,78 m i tym samym kończy swój udział w eliminacjach z pewnym awansem do finału.

Lekkoatletyka - Dzisiejszą relację rozpoczną młociarze, a dokładniej - Wojciech Nowicki. Mamy nadzieję, że mistrz olimpijski nie będzie się przemęczał. Odległość kwalifikacyjna to 77,50 m.

Z relacją LIVE ruszymy już z samego rana, a jej koniec przewidziany jest na późny wieczór. Nie zabraknie emocji i liczymy na to, że wraz z nimi przyjdą polskie medale!

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.