Monachium 2022: za nami ostatni dzień zmagań na welodromie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.08.2022, 19:30

Za nami ostatni dzień mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Monachium. Polacy podczas niego zaprezentowali się z niezłej strony.

Oczywiście wydarzeniem dnia dla polskich kibiców był srebrny medal zdobyty przez Urszulę Łoś w keirinie. O tym więcej tutaj. Natomiast w keirinie mężczyzn dobrze spisał się Rafał Sarnecki, który dotarł do finału i zajął w nim piątą lokatę. Złoty medal powędrował do Sebastiena Vigera. Drugi ze startujących Polaków, Patryk Rajkowski zakończył swój start na repasażach.

Na starcie madisonu kobiet stanęło 12 par, a wśród nich siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Polki z pełną miarą można było wyróżnić wśród kandydatek do medalu. I to też się potwierdziło. Po 7 z 15 rozegranych sprintów Polki tylko raz nie punktowały i zajmowały trzecią lokatę z dorobkiem 13 "oczek". Duże zamieszanie w czołówce zrobiło nadrobienie przez Brytyjki jednego okrążenie, co spowodowało, że zostały one liderkami, a nasze reprezentantki spadły na czwartą lokatę. Po 12 sprintach siostry Pikulik były tuż za podium ze stratą sześciu punktów do podium. Natomiast na prowadzenie wyszły wtedy Francuzki. Natomiast przed ostatnim, podwójnie punktowym sprincie wciąż liderowały Francuzki przed Brytyjkami i Włoszkami. Polki były piąte ze stratą siedmiu "oczek" do Włoszek. Przed Darią i Wiktorią Pikulik były jeszcze Dunki. Ostatecznie nasze reprezentantki zebrały 29 punktów, co dało im piąte miejsce. Złoto powędrowało do Włoszek, które o zaledwie jeden punkt pokonały Francuzki.

Na zakończenie mistrzostw odbył się madison mężczyzn, Polskę reprezentowali w nim Wojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk. Niestety wyścig nie poszedł po myśli Polaków i zakończyli go na 9. miejscu z dorobkiem minus 40 punktów po dwukrotnym zdublowaniu. Złoty medal wywalczyli reprezentanci Niemiec.