Monachium 2022: cztery awanse biało-czerwonych. Redzimski zaskoczył

• Dodał: Dominik Mazur
  • Data publikacji: 16.08.2022, 22:30

Niespodzianka, którą sprawili Miłosz Redzimski w parze z Vladislavem Ursu oraz cztery awanse do turnieju głównego singla. Tak zapamiętamy czwarty dzień mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

Najciekawiej potoczył się mecz, którego jak na złość nie można było obejrzeć. Miłosz Redzimski i Vladislav Ursu w świetnym stylu pokonali debel z piątej dziesiątki światowego rankingu – Dariusa Movileanu i Eduarda Ionescu. 15-latek i 20-letni Mołdawianin zaskoczyli wyżej notowanych przeciwników, wygrywając pierwszego seta do trzech. Kolejne partie były bardziej wyrównane, ale to młody polsko-mołdawski debel był górą i awansował do 1/8 finału. Za takie mecze nie ma medali, ale doświadczenie zdobyte w ten sposób może zaprocentować w przyszłości Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck zgodnie z planem odprawili z kwitkiem Filipa Zeljko i Frana Tomislava Kojicia po czterosetowym spotkaniu. Niedługo aktualnych wicemistrzów Europy czeka trudniejsze wyzwanie – Jon Persson i Anton Kallberg ze Szwecji.

Natalia Partyka nie zawiodła i bez straty seta wygrała trzecie spotkanie w fazie grupowej, pokonując Hiszpankę Marionę Hunne. Katarzyna Węgrzyn zajęła pierwsze miejsce w grupie, co przypieczętowała wygraną w wymagającym pięciosetowym spotkaniu z Patricią Santos. Jej siostra Anna wygrała bez straty seta z Sanne de Hoop, co zapewniło jej drugie miejsce i udział w repasażach. Jej los podzielił Samuel Kulczycki, jednak szczęśliwie w pierwszej rundzie trafił na wolny los. Anna Węgrzyn musiała rozegrać spotkanie ze swoją imienniczką Kiriczenko z Finlandii. Wygrała w czterech setach bez większych problemów. Te sprawiła jej Turczynka Özge Yilmaz. Zaczęło się bajecznie – od wygranej Polki do czterech. Porażka podziałała na rywalkę jak zimny prysznic i wygrała kolejne trzy zacięte sety. Tym samym Anna Węgrzyn nie zdołała awansować do turnieju głównego, ale ta sztuka udała się Samuelowi Kulczyckiemu. Pięciosetowy pojedynek z Borgarem Haugiem kosztował go sporo nerwów, ale wygrał tie-breaka w dobrym stylu, do pięciu. Miłosz Redzimski w grupie pokonał trzech rywali bez straty seta i w znakomitym stylu awansował do turnieju głównego.

Gra pojedyncza (faza grupowa)

Katarzyna Węgrzyn – Patricia Santos 3:2 (11:4, 11:7, 7:11, 5:11, 11:7)

Anna Węgrzyn – Sanne de Hoop 3:0 (11:6, 11:5, 11:4)

Natalia Partyka – Mariona Munne 3:0 (11:5, 11:2, 11:9)

Miłosz Redzimski – Daniels Kogans 3:0 (13:11, 11:3, 11:4)

Samuel Kulczycki – Kestutis Zeimys 3:0 (11:8, 11:5, 11:5)

Gra pojedyncza (repasaże)

Anna Węgrzyn – Anna Kiriczenko 3:1 (11:4, 10:12, 11:4, 11:7)

Anna Węgrzyn – Özge Yilmaz 1:3 (11:3, 8:11, 9:11, 8:11)

Samuel Kulczycki – Borgar Haug 3:2 (11:7, 9:11, 11:4, 11:5)

Gra podwójna

Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn – Nina Mittelham/Sabine Winter 2:3 (11:8, 11:8, 4:11, 2:11, 5:11)

Natalia Partyka/Natalia Bajor – Hana Arapović/Mateja Jeger 3:1 (11:5, 3:11, 11:4, 11:9)

Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Nándor Ecseki/ Ádám Szudi 3:1 (11:7, 6:11, 11:5, 11:5)

Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck – Filip Zeljko/Fran Tomislav Kojić 3:1 (11:3, 12:10, 9:11, 11:7)

Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu – Darius Movileanu/Eduard Ionescu  3:1 (11:3, 9:11, 11:9, 11:6)