Bundesliga: przerwana seria zwycięstw Magdeburga

• Data publikacji: 01.10.2018, 12:33

W 7. kolejce niemieckiej ligi piłki ręcznej zespół Fusche Berlin przerwał zwycięską passę Magdeburga.

Zespół ze stolicy Niemiec od początku prowadził. Utrzymywał kilkubramkową przewagę, dzięki skutecznym interwencjom Heinevettera. Po 30. minutach prowadzili 14:10. Druga połowa wyglądała podobnie i ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 27:24. Na boisku oglądaliśmy Piotrka Chrapkowskiego. Jednak nie był to jego dzień w ataku. Oddając trzy rzuty, nie trafił ani jednej bramki.

Rhein-Necker Loewen średnio radzi sobie w obecnym sezonie w lidze. Po remisie z drużyną z Lipska, o mały włos mecz z Wetzlar nie zakończyłby się podobnie. Jednak równo z syreną do bramki trafił Steffen Faeth i dzięki niemu Lwy wygrały 26:25.

Lemgo Piotra Wyszomirskiego radzi sobie w lidze coraz lepiej. Jego zespół pokonał 24:20 Frisch Auf! Goeppingen, które w tym sezonie prezentuje się przyzwoicie. Polak wszedł na boisko i zanotował 45% skuteczność! W ślady Lemgo poszedł również beniaminek Bergischer. Zespół Macieja Madzińskiego był lepszy od SG BBM Biethigheim (26:23). Tym samym, znajdują się w tabeli na piątej pozycji, tuż za THW Kiel.

THW Kiel - HC Erlangen 27:21

Frisch Auf! Goeppingen - TBV Lemgo 20:24

Bergischer HC - SG BBM Bietigheim 26:23

TSV GWD Minden - TVB 1898 Stuttgart 38:25

HSG Wetzlar - Rhein-Neckar Loewen 25:26

Fuechse Berlin - SC Magdeburg 27:24

Flensburg-H. - Hannover-Burgdorf 29:28

Ludwigshafen - HC Erlangen 23:25