ATP Cincinnati: faworyci dalej w grze o tytuł
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 17.08.2022, 10:06

Zakończył się kolejny dzień turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W rywalizacji mężczyzn obyło się bez niespodzianek i faworyci dalej pewnie kroczą po tytuł.

Bardzo ciekawym spotkaniem był mecz pomiędzy Australijczykiem Thanasi Kokkinakisem a Włochem Jannikiem Sinnerem. Już w pierwszym secie nie doszło do przełamania w żadnym z gemów, a o zwycięzcy musiał zadecydować tie-break. Ten przechylił szale na korzyść Kokkinakisa. W kolejnym secie to Włoch zbudował swoją przewagę, odbierając serwis rywalowi już w trzecim gemie. Australijczyk nie pozostawał dłużny i starał się odrabiać straty, jednak Sinner potwierdził dobrą formę, wygrywając ostatecznie 6:4. Decydujący set był bardzo podobny do pierwszej odsłony. Obaj panowie zacięcie bronili swoich gemów serwisowych, a do mini przełamania doszło dopiero w tie-breaku. Ostatecznie zwyciężył Jannik Sinner.

Swoje mecze bardzo pewnie wygrali jedni z faworytów do tytułu, czyli lider światowych tabel Danił Miedwiediew czy rewelacja bieżącego sezonu Carlos Alcaraz. Obaj zawodnicy nie stracili seta.

Interesującym pojedynkiem mogło też być spotkanie Asłana Karacjewa z Diego Schwartzmanem. Był to pojedynek trzysetowy. Pierwsza odsłona rozwiązała się dopiero w tie-breaku, w którym lepszy okazał się Argentyńczyk. Kolejny set wyróżniał się bardzo dużą ilością przełamań, tenisiści bowiem odpierali sobie serwis aż sześć razy. Ostatecznie to Karacjew zwyciężył w tej partii. O zwycięzcy zadecydował trzeci set, w którym to Schwartman całkowicie zdominował rywala, wygrywając wynikiem 6:2.