ELF: efektowne zwycięstwo Panthers na koniec sezonu
Panthers Wrocław

• Data publikacji: 04.09.2022, 18:30

Pozytywnym akcentem zmagania w European League of Football 2022 zakończyli zawodnicy Panthers Wrocław. Polska drużyna pokonała na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Vienna Vikings aż 42:6, kończąc całe rozgrywki z bilansem pięciu wygranych oraz siedmiu porażek. Niestety zespołowi zabrakło punktów, by awansować do play-offów.

Początek spotkania to doskonała gra ofensywnej formacji naszej drużyny, a cała seria w ataku zakończyła się idealnym podaniem Johna Uribe do Malika Stanleya, który zapewnił ekipie pierwsze przyłożenie. Zaraz potem Wikingowie znaleźli się w poważnych opałach, gdy po wznowieniu gry problem z opanowanie futbolówki miała returnujący austriackiego zespołu. Z tego powodu Vikings rozpoczynali akcję na dziesięć jardów przed własnym polem punktowym, a rozpaczliwy rzut rozgrywającego gości został przechwycony przez Gorana Zeca, który podwyższył prowadzenie na 12:0. Tym razem Panthers skutecznie rozegrali 2-punktowe podwyższenie i mieli już czternaście oczek przewagi.

W drugiej kwarcie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, a bardzo dobrą decyzję podjął nasz rozgrywający, który wobec braku opcji do podania sam wbiegł do strefy punktowej, zaliczając „touchdown”. W ten sposób Pantery prowadziły aż 22:0 i czuły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu coraz bardziej komfortowo. W następnych minutach przyjezdni przeszli do ofensywy, ale pomimo kilku prób nie byli w stanie pokonać obrony wrocławian. Z kolei na 40 sekund przed końcem podanie Alexandera Reischla przejął Adam Lary i w akcji powrotnej podwyższył prowadzenie miejscowych na 28:0.

W drugiej połowie polski zespół kontynuował swoją dominację, a po dziesięciu minutach dokładne podanie Uribe wykorzystał Jakub Mazan, podwyższając przewagę o kolejne sześć oczek. Taki wynik utrzymał się do ostatniej kwarty, w której nie mieliśmy już większych emocji. W końcówce oba zespoły zdobyły po jednym przyłożeniu, a Panthers Wrocław zwyciężyły 42:6, żegnając się z sezonem oraz wrocławską publicznością w bardzo dobrym stylu. Teraz drużynę czeka kilkumiesięczna przerwa przed nowym, trzecim sezonem European League of Football.

Panthers Wrocław — Vienna Vikings 42:6 (14:0, 14:0, 6:0, 8:6)