Monachium 2022: Bissegger mistrzem Europy w czasówce, Bodnar piąty
CC-by-SA Granada

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 17.08.2022, 18:59

Mistrzem Europy w jeździe indywidualnej na czas został Szwajcar Stefan Bissegger. Bardzo dobrze pojechał Maciej Bodnar, który zajął piąte miejsce. Drugi z Polaków Filip Maciejuk był 20.

Trasa czasówki liczyła 24 kilometry i poprowadzona była wokół miasta Fürstenfeldbruck. Tuż po starcie kolarze mieli do pokonania krótki podjazd, a pierwsza część czasówki był trochę pofałdowana. W końcówce było już bardziej płasko. Profil sprzyjał klasycznym czasowcom i to oni walczyli o zwycięstwo.

Na starcie stanęło dwóch Polaków. Filip Maciejuk wykręcił czas 28:59.43, który w ostateczności dał mu 20. miejsce. Dużo lepiej spisał się Maciej Bodnar. Nasz doświadczony kolarz, bardzo dobrze rozpoczął, gdyż 700 metrów po starcie miał trzeci czas. Potem nieco stracił do najlepszych czasowców, ale i tak osiągnął bardzo dobry wynik 27:42.81, co dało mu 5. miejsce.

Na czele uplasowali się dwaj Szwajcarzy. Wygrał Stefan Bissegger, który 24 km trasy pokonał w 27:05.96. Fantastyczny bój o złoto stoczył z nim Stefan Kung, ale na mecie okazał się wolniejszy o zaledwie 0.53 sekundy. Podium uzupełnił Włoch Filippo Ganna. Aktualny mistrz świata rozpoczął najlepiej ze wszystkich, ale nie utrzymał przewagi nad Szwajcarami i skończył z brązem, tracąc do zwycięzcy 8.04 sekundy. Tuż za podium znalazł się Duńczyk Mikkel Bjerg.