Monachium 2022 - dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 17.08.2022, 22:41

W czwartek polski dorobek medalowy znowu powinien się poprawić za sprawą lekkoatletów. W Monachium ruszy też inna, bogata w polskie medale dyscyplina - kajakowy sprint. Zapraszamy na relację LIVE z berlińskich zawodów.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

I na tym kończymy 8. dzień Multidyscyplinarnych Mistrzostw Europy w Monachium. Cieszymy się, że dla nas po raz kolejny medalowy. Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro.

Lekkoatletyka - Mistrzem Europy w skoku wzwyż mężczyzn Gianmarco Tamberi, który jako jedyny przeskoczył 2,30 m. Dość zaskakujące srebro dla Niemca Tobiasa Potye. Brąz dla Ukraińca Andrija Procenki.

Lekkoatletyka - Bardzo emocjonujący finisz skoku w dal kobiet. W ostatniej kolejce brąz wyszarpała Brytyjka Jazmin Sawyers, zostawiając poza podium Marynę Bech-Romanczuk. Złoto dla Serbki Ivany Vulety (z domu Spanović). Srebro dla mistrzyni olimpijskiej Malaiki Mihambo.

Lekkoatletyka - Wynik Sułek to 6532 punkty. Rekord Polski dałby złoto, ale przy takich problemach zdrowotnych Adrianny, ten medal jest nawet cenniejszy niż złoto.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska przebiegła 800 m w czasie 2:13,32 i w klasyfikacji generalnej zajęła 9. miejsce z wynikiem 6090 punktów.

Lekkoatletyka - Mistrzynią Europy oczywiście Belgijka Nafissatou Thiam. Sułek druga, brąz dla Kalin. Świetnie biegła Noor Vidts, ale nie zmieściła się na podium.

Lekkoatletyka - W ostatniej konkurencji Sułek minęła linię mety w czasie 2:09,49. Kalin była ósma i poprawiła rekord życiowy na 800 m ale to nie wystarczyło. Czas Polki był lepszy o 61 punktów

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek wicemistrzynią Europy! Polka odrobiła straty w biegu na 800 m i wyszarpała srebro Szwajcarce.

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek wygrywa bieg na 800 m, ale czy to wystarczy do srebra?

Lekkoatletyka - Adrianna Sułek na razie jest na trzecim miejscu. Ma 63 punkty przewagi nad czwartą Vidts i 44 punkty straty do drugiej Kalin.

Lekkoatletyka - Przed nami ostatni akcent dnia - ostatnia konkurencja siedmioboju - bieg na 800 m. Mamy 15 zawodniczek i... wszystkie pobiegną w jednym biegu.

Lekkoatletyka - Znamy już medalistów w skoku wzwyż. 2,27 m zaliczyli jedynie Andrij Procenko, Gianmarco Tamberi i Niemiec Tobias Potye.

Lekkoatletyka - Na podium razem z Nowickim staną Węgier Bence Halasz i Norweg Eivind Henriksen. Pawłowi Fajdkowi do medalu zabrakło 30 cm.

Lekkoatletyka - Oto co znaczy bieganie przy własnej publiczności. Konstanze Klosterhalfen w świetnym stylu, ale dość niespodziewanie, sięga po tytuł mistrzyni Europy na 5000 m. Srebro dla faworytki, biegającej dla Turcji Yasemin Can. Brąz dla Brytyjski McColgan.

Lekkoatletyka - Nowicki spalił swoją ostatnią próbę.

Lekkoatletyka - Ani Henriksen, ani Halasz nie przerzucili najdalej rzucającego młociarza w tym roku. A więc już oficjalnie - Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem. Polak broni tytułu sprzed 4 lat.

Lekkoatletyka - Nie będzie dubletu Polaków w rzucie młotem. Paweł Fajdek poprawił się wprawdzie na 79,15 m, ale to nie wystarczy do podium. Mistrz świata bez medalu mistrzostw Europy.

Lekkoatletyka - Wojciech Nowicki rzuca 82,00 m w V kolejce!!! To najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Lekkoatletyka - Na bieżni trwa finał biegu na 5000 m kobiet.

Lekkoatletyka - Paweł Fajdek poprawił się w przedostatniej kolejce na 79,03 m, ale to nie wystarcza do podium. Trzeci Norweg Hendriksen w najlepszej próbie uzyskał 79,45 m.

Lekkoatletyka - Aż 5 zawodników nie poradziło sobie z żadną wysokością w finale skoku wzwyż. W tej chwili 6 zostało w walce o medale. Poprzeczka zawieszona jest na wysokości 2,27 m.

Lekkoatletyka - W skoku w dal kobiet już dwie zawodniczki przekroczyły 7 metrów. To Ivana Vuleta (7,06 m) i Malaika Mihambo (7,03 m).

Lekkoatletyka - Niesamowita jest regularność Nowickiego. 80,66 w IV próbie, ale to ciągle 2. miejsce.

Lekkoatletyka - Paweł Fajdek rzucił 78,49 w IV kolejce, co pozwoliło mu o 1cm wyprzedzić Mychajło Kochana.

Lekkoatletyka - Drugie złoto tych mistrzostw dla Ingebritsena, srebro dla Jake'a Haywarda z Wielkiej Brytanii, a brąz dla Hiszpana Mario Garcii.

Lekkoatletyka - Michał Rozmys strasznie osłabł w końcówce, ciężko powiedzieć co się stało. Faktem jest jednak, że dobiegł dopiero na 7. miejscu, mimo że bardzo ładnie przesuwał się do przodu jeszcze na 200 metrów do mety.

Lekkoatletyka - Norweg prowadzi od startu. Rozmys biegnie na 6. miejscu.

Lekkoatletyka - Przed nami start biegu na 1500 m. Faworytem jest Jakob Ingebrigtsen. Ale nie bez szans jest też Michał Rozmys.

Lekkoatletyka - Uratował się Paweł Fajdek. 78,43 m i 4. miejsce. Ale najważniejsze, że będzie w wąskim finale.

Lekkoatletyka - Nowicki poprawił się na... 80,91 m. Przegrywał z Halaszem o 2 cm, teraz przegrywa o 1 cm.

Lekkoatletyka - Bence Halasz bije swój rekord życiowy i wynikiem 80,92 m wyprzedza Wojciecha Nowickiego.

Lekkoatletyka - Mujinga Kambundji, Francuzka Grebo, a także Niemka Burghardt i Włoszka Kaddari uzupełniają stawkę finalistek na 200 m.

Lekkoatletyka - Polacy jednak nie rzucają jako ostatni, jedynie zostali zaprezentowani w takiej kolejności. Wojciech Nowicki poprawił się na 80,90 m.

Lekkoatletyka - Paweł Fajdek spalił swoją drugą próbę... Będą nerwy.

Lekkoatletyka - No i Brytyjka i Holenderka z awansem do finału. Horowska finiszuje na 8. miejscu z czasem 23,62 s.

Lekkoatletyka - A w drugim półfinale na 200 m zobaczymy Nikolę Horowską. Z dobrego, 5. toru, ale w biegu z Diną Asher-Smith i Lieke Klaver.

Lekkoatletyka - Wojciech Nowicki prowadzi po I kolejce rzutu młotem dzięki rzutowi na odległość 78,95 m. Paweł Fajdek spalił swoją próbę.

Lekkoatletyka - Dunka Karstoft i Brytyjka Williams awansują do finału żeńskiego 200 m z pierwszego półfinału.

Lekkoatletyka - Patryk Wykrota wyraźnie zwolnił przy wejściu w wiraż i do mety dobiegł szybszym truchtem w czasie 22,84 s.

Lekkoatletyka - Filippo Tortu i Nethaneel Mitchell-Blake to czołowa dwójka ostatniego półfinału. Izraelczyk Afrifah, mistrz świata juniorów - wchodzi z czasem, tak jak i Pol Retamal z Hiszpanii.

Lekkoatletyka - A przed nami ostatni półfinał na 200 m z Patrykiem Wykrotą. Niestety Polak znowu na 1. torze.

Lekkoatletyka - W końcu zaczyna się finał rzutu młotem. Co ciekawe, obaj Polacy zajmują dwa ostatnie miejsca na liście startowej.

Lekkoatletyka - Brytyjczyk Dobson i, dzięki świetnemu finiszowi, broniący tytułu Ramil Guliyev, wchodzą do finału z miejsca z drugiego biegu.

Lekkoatletyka - Brytyjczyk Zharnel Hughes i Niemiec Hartmann wchodzą do finału. Łukasz Żok 7. z wynikiem 20,93 s.

Lekkoatletyka - Zaczynamy sesję półfinałami na 200 m panów. W pierwszy, na 1. torze zobaczymy Łukasza Żoka. O awans będzie jednak bardzo ciężko.

Lekkoatletyka - Na start konkurencji technicznych trochę poczekamy. O 20:30 rozpocząć się za to mają półfinały 200 m.

Siatkówka plażowa - Póki co wstrzymano wszystkie rozgrywane mecze. Powodem jest kiepska pogoda, pada deszcz i siatkarki czekają, aż będą mogły wrócić na piasek.

Lekkoatletyka - Na to, a także na mający się zacząć 5 minut później finał rzutu młotem mężczyzn, będziemy musieli jednak poczekać trochę dłużej. Ze względu na panującą nad stadionem ulewę, start sesji został opóźniony.

Gimnastyka sportowa - Podsumowując, złoty medal zdobył z wynikiem 85,656 punktu Joe Fraser. Srebrny medal przypadł Ahmatowi Ondera, a brązowy Ademowi Asilowi. Sebastian Gawroński zajął 64. miejsce. Dodatkowo Polak nie wywalczył awansu do finału na żadnym przyrządzie.

Lekkoatletyka - Pierwszy finał to skok wzwyż mężczyzn. Bez biało-czerwonych. Pamiętamy kontuzję jaką w Eugene odniósł Norbert Kobielski, a do Niemiec nie wysłano Mateusza Kołodziejskiego. Są za to m.in. mistrz olimpijski Gianmarco Tamberi czy Ukrainiec Andrij Procenko.

Gimnastyka sportowa -Joe Fraser w ostatniej rotacji zdobył 13,700 punktu, co daje mu pozycje lidera! Już żaden ze startujących zawodników nie będzie w stanie pokonać Brytyjczyka w wieloboju!

Lekkoatletyka - Wracamy na Stadion Olimpijski i nie ukrywamy, liczymy, że dzisiaj przyniesie nam on nie mniej radosnych emocji jak wczoraj.

Gimnastyka sportowa - Joe Fraser na poręczach asymetrycznych zdobył rewelacyjne 15,066 punktu. Brytyjczyk po pięciu rotacjach zgromadził 71,865 "oczka". Przed ostatnią rotacją do prowadzącego Ahmeta Ondera traci 13,266 punktu.

Tenis stołowy – Sofia Polcanova i Bernadette Szocs ze złotem! W świetnym stylu wygrały drugiego seta do sześciu, trzecią partię do dziewięciu. Bez straty seta pokonały Elizabetę Samarę i Andreę Dragoman z Rumunii.

Gimnastyka sportowa - Joe Fraser po czterech rotacjach wciąż jest na prowadzeniu. Brytyjczyk dotychczas zgromadził 56,799 punktu.

Tenis stołowy – Ależ zacięty set. 18:16 wygrywają Polcanova i Szocs.

Tenis stołowy – Trwa finał debla kobiet. Sofia Polcanova i Bernadette Szocs grają z Elizabetą Samarą (Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Andreeą Dragoman. Niezależnie od wyniku złoto i srebro powędruje do Rumunii, którą reprezentują Szocs, Samara i Dragoman.

Tenis stołowy – Matthias Falck i Kristian Karlsson ze złotym medalem w deblu! W czwartym secie Szwedzi pokonali 13:11 Davida Habesohna i Roberta Gardosa z Austrii.

Siatkówka plażowa - Pozostałe cztery pary, które również rozpoczęły swoje mecze o godz. 18 postanowiły pograć trochę dłużej. Trzecie sety rozstrzygnęły o wyeliminowaniu z dalszej gry obu par włoskich. Za sprawą niemieckiego duetu Sude/Borger odpadły Bianchin i Scampoli - 2:1 (18:21, 21:14, 15:8), a duet Alvarez/Moreno z Hiszpanii ograł Breidenbach/Orsi Toth 2:1 (16:21, 21:19, 15:11).

Gimnastyka sportowa - Za nami już także trzecia rotacja. W niej na kółkach bardzo dobrze poszło Courtney'owi Tullochowi, który zdobył 14,733 punktu. Natomiast spośród wszystkich zawodników z trzeciej subdywizji wciąż najlepszy wynik ma Joe Fraser. Brytyjczyk wywalczył na razie 42,499 "oczka".

Siatkówka plażowa - Kończą swój udział w mistrzostwach Europy Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. W drugim secie Polki przegrywają 18:21 i odpadają z dalszej rywalizacji.

Siatkówka plażowa - As serwisowy Graudiny, a chwilę później skończona kontra przez Łotyszki powoduje, że mają dwie piłki meczowe przy stanie 20:18. Przerwa na żądanie polskich siatkarek.

Tenis stołowy – Podrażnieni porażką w pierwszym secie Falck i Karlsson wygrywają trzeci set 11:5 i są bliżej złota.

Siatkówka plażowa - Dwa punktowe bloki Marty Łodej i Polki ponownie prowadzą. 16:15 dla naszych zawodniczek!

Siatkówka plażowa - Słabszy fragment Polek, które bezlitośnie wykorzystują rywalki. Chwilę później to one się jednak mylą, jednak na tablicy wciąż remis - 13:13.

Siatkówka plażowa - Rozpędzają się reprezentantki Łotwy... Dogoniły nasze reprezentantki i mamy remis 9:9.

Tenis stołowy – Ależ odpowiedź Falcka i Karlssona! Rozbili Austriaków 11:1 i wyrównali stan meczu na 1:1.

Siatkówka plażowa - Problemy z przyjęciem serwisu Polek mają Łotyszki. Przerwa na ich żądanie przy wyniku 7:4 dla naszych reprezentantek.

Siatkówka plażowa - Dobry początek drugiego seta w wykonaniu Polek. Po punktowym bloku para Kociołek/Łodej prowadzi 5:3.

Tenis stołowy – Habesohn i Gardos prowadzą 1:0 w finale debla. Wygrali pierwszą partię 12:10.

Siatkówka plażowa - Kravcenoka pewnym plasem kończy pierwszą partię. Łotyszki wygrywają 21:12 i obejmują prowadzenie w meczu.

Gimnastyka sportowa - Podczas drugiej rotacji na wyróżnienie zasłużył Joe Fraser, który zdobył 14,600 punktu na koniu z łękami. Natomiast w skokach bardzo dobrze poszło Nicolauowi Mirowi. Hiszpan do swojego dorobku dopisał 14,700 "oczka". Po dwóch rotacjach w trzeciej subdywizji najlepszy jest Joe Fraser.

Siatkówka plażowa - Podejmują Polki ryz:yko zarówno w ataku jak i obronie i to się mści. Łotyszki prowadzą już 18:10 i pewnie zmierzają do wygrania pierwszego seta.

Tenis stołowy – Za chwilę rozpocznie się mecz o złoty medal w deblu mężczyzn. Szwedzi Matthias Falck i Kristian Karlsson zmierzą się z Danielem Habesohnem i Robertem Gardosem z Austrii.

Siatkówka plażowa - Seria dobrych serwisów Anastasiji Kravcenoki powoduje, że rywalki prowadzą już 13:8

Siatkówka plażowa - Świetną akcją w obronie popisały się siatkarki z Łotwy i to one na dwupunktowym prowadzeniu 9:7.

Siatkówka plażowa - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej walczą w 1/8 finale z łotewską parą Kravcenoka/Graudina. Jak na razie Polki ambitnie punkt za punkt walczą z faworytkami, a na tablicy remis 4:4.

Gimnastyka sportowa - Zawodnicy mają za sobą pierwszą rotacje. W ćwiczeniach wolnych dobrze spisał się Krisztofer Meszaros, który zdobył 14,500 punktu. Na kółkach bardzo dobrze poszło Nikicie Simonowowi. Azer wywalczył 14,600 punktu. Rewelacyjnie na poręczach asymetrycznych poszło Illii Kowtunowi. Ukrainiec zdobył aż 14,766 punktu.

Wspinaczka sportowa - Ostatni akcent tej arcyciekawej i wymagającej dyscypliny już za nami. Adam Ondra osiąga w prowadzeniu wynik 48+, co daje mu drugie miejsce. Złoto zdobywa Austriak Schuber, srebro Ondra, a brąz wędruje do Hiszpana Ginesa Lopeza.

Wspinaczka sportowa - Luka Potocar z wynikiem 47+ zajmuje w tej chwili piąte miejsce.

Wspinaczka sportowa - Hiszpan Alberto Gines Lopez osiąga wynik 48 co daje mu w tej chwili trzecie miejsce w prowadzeniu. Do końca zmagań pozostało jeszcze dwóch zawodników.

Tenis stołowy – Wyniki pozostałych meczów 1/16 finału: T.T. Ho – S. Polcanova 1:4, P. Pavade – X. Ni 3:4, B. Szocs – G. Pota 4:0, L. Bergstom – A. Dragoman 1:4, Y. Wan – N. Mittelham 1:4.

Wspinaczka sportowa - Nicolai Uznik wspiął się zaledwie na poziom 21, a jego rodak Jakob Schubert wdrapał się na 49+ i objął prowadzenie.

Tenis stołowy – Niestety Yuan nie pozwoliła Bajor na więcej i wygrała piątego seta 11:6, a cały mecz 4:1. Polce pozostaje bezcenne doświadczenie i wspomnienia ambitnej walki z zawodniczką z drugiej dziesiątki światowego rankingu.

Gimnastyka sportowa - Rozpoczęły się zmagania w trzeciej subdywizji.

Wspinaczka sportowa - Włoch Filip Schenk osiągnął wynik 48+ i objął zdecydowane prowadzenie w leadzie.

Tenis stołowy – Bajor jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Wygrała czwartą partię do dziewięciu, ale trudno uwierzyć w to, by mogła doprowadzić do tie-breaka.

Wspinaczka sportowa - Jego rodak Sam Avezou osiąga przyzwoity wynik 38+ i wychodzi na prowadzenie.

Gimnastyka sportowa - W ostatniej rotacji drugiej subdywizji najlepszy wynik dnia na koniu z łękami uzyskał Holender Loran de Munck - 14.566, a w skoku podobnej sztuki dokonał Rumun Gabriel Burtanete - 14.733. Rywalizację na kółkach zdominował z kolei Turek Adem Asil - 14.933. Drugi reprezentant Turcji Mehmet Ayberk Kosak z wynikiem 14.200 jest w tej konkurencji aktualnie trzeci. Bardzo dobrze na drążku spisał się Belg Noah Kuavita, który z rezultatem 14.066 plasuje się w tej specjalności na drugiej pozycji. Zgodnie z przewidywaniami przetasowania nastąpiły w klasyfikacji generalnej wieloboju. Po dwóch subdywizjach na prowadzeniu dwaj reprezentanci Turcji: Ahmet Onder (85.131) przed Ademem Asilem (84.465). Trzecie miejsce zajmuje Francuz Leo Saladino, ale jego strata do liderów jest wyraźna (81.631). Jedyny Polak w stawce Sebastian Gawroński zajmuje 38. pozycję w stawce 45. sklasyfikowanych zawodników. W klasyfikacji drużynowej również najlepsi gimnastycy z Turcji - 252.862 pkt. Drudzy w zestawieniu Francuzi tracą do nich niemal sześć punktów.

Tenis stołowy – Znów przegrała Bajor, tak jak w drugiej partii – do sześciu. Ma wszystko Yuan, by w czterech setach zamknąć mecz.

Wspinaczka sportowa - Jako pierwszy na ściance pojawił się Francuz Mejdi Schalck. Trójkolorowy zaliczył wynik 30+.

Tenis stołowy – Druga partia także dla reprezentantki Francji. Bajor przegrywa z Yuan 0:2.

Wspinaczka sportowa - Za kilka minut rozpocznie się druga część wspinaczkowego dwuboju - prowadzenie.

Kajakarstwo - Z drugiego półfinału awans wywalczyli Portugalczyk Fernando Pimenta, Austriak Timon Maurer oraz Szwed Dennis Kernen. Nasz reprezentant Jakub Michalski zajął szóste miejsce i popłynie w finale B. Na dziś to wszystko. Na kajakarskie emocje zapraszamy jutro już od 9:00.

Kajakarstwo Jako ostatni na tor wyszli dziś kajakarze w jedynkach na dystansie 500 metrów. Do finału A awansowali: Czech Jakub Zawrel, Duńczyk Magnus Sibbersen i Słowak Milan Dorner.

Tenis stołowy – Bajor przegrała 9:11 pierwszego seta z Yuan. Trwa druga partia, ale Polka ma trzypunktową stratę.

Tenis stołowy – Ależ to była końcówka tie-breaka w wykonaniu Partyki! Sześć wymian z rzędu wygranych i ze stanu 6:10 zrobiło się 12:10. Polka awansuje do 1/8 finału.

Kajakarstwo Przedostatnią konkurencją dziś, był półfinał kajakowych dwójek kobiet na dystansie 1000 metrów. Do finału awansowały osady Danii, Włoch i Czech. Norweżki zostały wyeliminowane.

Tenis stołowy – Rozpoczął się drugi mecz z udziałem Polki. Natalia Bajor gra z Jia Nan Yuan, która sięgnęła po złoto w mikście.

Gimnastyka sportowa - Tym razem Turcy nieco słabiej. Arican Ferhat na koniu z łękami uzyskuje 14.300, co jest aktualnie trzecim wynikiem dnia, ale jego koledzy z reprezentacji wypadli dużo gorzej. Bardzo dobrze za to na kółkach zaprezentowali się gimnastycy z Rumunii. Razvan-Denis Marc uzyskał na tym przyrządzie 13.966, a Andrei Vasile Muntean 13.833 - to póki co drugi i trzeci rezultat zmagań. Nieźle w ćwiczeniach wolnych wypadł także Fin Emil Soravuo - 14.133 (4. wynik dnia). Przed nami ostatnia rotacja drugiej subdywizji.

Tenis stołowy – Niestety, Partyka przegrała szóstą partię do pięciu. Czeka ją tie-break.

Wspinaczka sportowa - Zakończyła się pierwsza część wspinaczkowego dwuboju. Najlepszy w tej części okazał się Czech Adam Ondra (80,7 pkt.), drugi była Francuz Sam Avezou (80,6 pkt.), a trzeci Austriak Jakob Schubert (80,5 pkt.). Druga część rywalizacji, czyli prowadzenie o godzinie 17.

Tenis stołowy – Partyka prowadziła 9:7, ale od tego momentu punktowała już tylko Arapović. W meczu mamy 3:2 i Polka będzie chciała za wszelką cenę uniknąć tie-breaka.

Tenis stołowy – Partyka wypracowała przewagę 8:4 i inicjatywy nie oddała już do końca czwartej partii. Polka prowadzi z Arapović 3:1.

Tenis stołowy – Partyka wypracowała przewagę 8:4 i inicjatywy nie oddała już do końca czwartej partii. Polka prowadzi z Arapović 3:1.

Wspinaczka sportowa - Czwartej przeszkody nie zaliczyli Włoch Filip Schenk i Hiszpan Gines Lopez. W rywalizacji pozostało jeszcze tylko dwóch zawodników i wszystko będzie jasne w tej części dwuboju.

Tenis stołowy – 18-letnia Chorwatka Arapović pokazała potencjał i wygrała do siedmiu. Natalia Partyka prowadzi 2:1.

Gimnastyka sportowa - Kolejna rotacja i kolejny raz gimnastycy z Turcji meldują się w czołówce zmagań na przyborach. Adem Asil i Ahmet Onder wyrównują najlepszy jak dotychczas wynik Dołgopiata w ćwiczeniach wolnych - 14.266. Szykuje się bardzo dobry rezultat zawodników w Turcji zarówno w rankingu indywidualnym, jak i drużynowym. Bardzo dobre wyniki padły też w skoku - Francuz Lao Saladino uzyskał 14.483, i na kółkach - Norweg Jacob Karlsen miał 13.733 pkt.

Wspinaczka sportowa - Z trzecim problemem na ściance radzi sobie perfekcyjnie Hiszpan Gines Lopez oraz Czech Adam Ondra. Rywalizacja w boulderze wchodzi w decydującą fazę, zawodnicy rywalizują już na ostatniej ściance.

Tenis stołowy – Natalia Partyka 2:0 prowadzi w meczu z Chorwatką Haną Arapović. W pierwszym secie Polka wygrała gładko do dwóch, w drugim do sześciu.

Wspinaczka sportowa - Schalck rozwiązuje ostatni problem i obejmuje prowadzenie.

Wspinaczka sportowa - Nikt poza Austriakiem Jakobem Schubertem nie poradził sobie z drugim problemem. Trzeci problem pokonał również Francuz Schalck.

Wspinaczka sportowa - Trzecią przeszkodę pokonali Francuz Avezou i Włoch Schenk.

Kajakarstwo- W rywalizacji kanadyjkowych jedynek zawodników z niepełnosprawnością awans do finału wywalczyli reprezentanci Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Ukrainy i Hiszpanii. Nasz reprezentant, Robert Wydera zajął czwarte miejsce w swoim wyścigu i o awans będzie walczył w półfinale.

Kajakarstwo- Z trzeciego wyścigu bezpośredni awans do finału wywalczyła osada Słowacji. Polska dwójka w składzie Wojciech Pilarz/Wiktor Leszczyński zajęła piąte miejsce i powalczy w półfinale.

Wspinaczka sportowa - Drugi problem jako pierwszy rozwiązał Austriak Schubert. Z trzecim problemem poradził sobie Mejdi Schalck.

Gimnastyka sportowa - Trzecia rotacja za nami. Tym razem wartościowe wyniki padły przede wszystkim w rywalizacji na drążku. Znów najwyższą notę dnia uzyskał reprezentant Turcji Ahmet Onder - 14.233. Bardzo dobrze spisał się także Litwin Robert Tvorogal, który z wynikiem 13.966 jest w tej chwili drugi w tej konkurencji.

Wspinaczka sportowa - Pierwszą przeszkodę pokonał Czech Adam Ondra. Nie poradzili sobie z nią, Włoch Schenk i Słoweniec Potocar.

Kajakarstwo - Z drugiego wyścigu eliminacyjnego kajakarzy na 500 metrów mężczyzn bezpośredni awans do finału wywalczyła osada Węgier.

Tenis stołowy – Brązowi medaliści z 2016 roku z awansem do finału. Matthias Falck/Kristian Karlsson – Jon Persson/Anton Kallberg 3:1 (10:12, 11:8, 11:8, 11:9)

Wspinaczka sportowa - Zawodnicy rywalizują już na drugiej przeszkodzie. Jak na razie żaden z uczestników jej nie pokonał.

Kajakarstwo - Pierwszy wyścig kajakowych dwójek na 500 metrów wygrali Niemcy i to oni awansowali bezpośrednio do finału. Pozostałe osady z tego wyścigu popłyną w półfinałach.

Wspinaczka sportowa - Pierwszą przeszkodę pokonał również Nicolai Uznik oraz Hiszpan Alberto Gines Lopez.

Wspinaczka sportowa - Pierwszą przeszkodę zaliczyli już Francuz Sam Avezou, Austriak Jakob Schubert i drugi reprezentant Francji Mejdi Schalck.

Kajakarstwo - W drugim wyścigu rywalizowała nasza osada, Karolina Naja i Anna Puławska. Polki, czyli aktualne mistrzynie świata pewnie awansowały do finału. Pozostałe osady - Serbia, Hiszpania, Austria Włochy, Portugalia i Izrael powalczą w półfinałach.

Gimnastyka sportowa - W drugiej rotacji kolejne bardzo dobre wyniki gimnastyków z Turcji. Fehrhat Arican uzyskał na poręczach 14.700, a Ahmet Onder 14.666 - obaj prowadzą w klasyfikacji na tym przyrządzie. Świetnie na kółkach zaprezentował się Austriak Vinzenz Hoeck, który uzyskał najlepszy wynik dnia 14.866. Drugi wynik na koniu z łękami należy z kolei do Francuza Benjamina Osbergera - 14.366.

Kajakarstwo - Kolejna konkurencja to wyścig kajakowych dwójek kobiet na dystansie 500 metrów. Nieoczekiwanie bezpośrednio do finału awansowała osada Słowacji, wyprzedzając Węgierki i Brytyjki. Pozostałe osady czyli Węgry, Wielka Brytania, Francja,Norwegia i Finlandia powalczą o finał w półfinale.

Wspinaczka sportowa - Już za chwilę rozpocznie się ostatni akcent wspinaczkowy na tegorocznych ME - dwubój mężczyzn.

Kajakarstwo - Z drugiego wyścigu C2 na 500 metrów do finału awansowały osady Hiszpanii, Węgier i Włoch.

Siatkówka plażowa - Kolejną parą z awansem do 1/16 turnieju mężczyzn jest duet z Holandii: Steven van Velde i Mart van Werkhoven. Holendrzy w dwóch setach pokonali Włochów Daniele Lupo i Alexa Ranghieriego 21:12, 23:21.

Kajakarstwo - Wyścig wygrała osada Niemiec, na drugim miejscu uplasowała się polska dwójka, a na trzecim Francuzi. Te trzy osady awansowały do finału.

Tenis stołowy – Za kilka minut start „szwedzkiego” półfinału debla mężczyzn: Matthias Falck/Kristian Karlsson – Jon Persson/Anton Kallberg.

Gimnastyka sportowa - Do rywalizacji w wieloboju powrócili gimnastycy. W pierwszej rotacji w drugiej subdywizji aktualnie najlepszy wynik dnia w skoku uzyskał Turek Adem Asil - 14.350.

Kajakarstwo - Już za chwilę rozpocznie się sesja popołudniowa w kajakarstwie. Już w pierwszym wyścigu w kanadyjkowych dwójkach na 500 metrów, wystartuje polska osada w składzie Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

Siatkówka plażowa - Rywalami Kantora i Rudola w jutrzejszym meczu będą Czesi Persusic/Schweiner. W międzyczasie do najlepszej szesnastki turnieju mężczyzn awansowali także Austriacy Seidl i Waller. Siatkarze z Austrii w trzysetowym pojedynku pokonali Holendrów Penningę i Luiniego 24:26, 21:15, 15:10.

Siatkówka plażowa - I jest! Kantor i Rudol wygrywają w tie-breaku 15:12! Mecz kończymy udanym blokiem, który był dziś naszym najlepszym elementem. Brawo, Polacy w 1/16 finału!

Siatkówka plażowa - Jest dobrze! Po udanym ataku Piotra Kantora mamy dwie piłki meczowe! 14:12 dla polskiego duetu.

Siatkówka plażowa - Na szczęście po czasie Kantor i Rudol odzyskują dwupunktowe prowadzenie. Jest 12:10 dla Polski.

Siatkówka plażowa - Po asie serwisowym Kantora Polacy objęli prowadzenie 8:5. Niestety, trzy kolejne akcje na swoim koncie zapisali rywale. Mamy remis 8:8, a Biało-Czerwoni wzięli przerwę.

Tenis stołowy – W finale Austriaczka i Rumunka po zwycięstwie do sześciu w ostatnim secie. Sofia Polcanova/Bernadette Szocs – Maria Xiao/Adina Mihaela Diaconu 3:0 (11:2, 11:7, 11:6).

Siatkówka plażowa - Biało-Czerwoni utrzymują dwa punkty przewagi i prowadzą 7:5.

Siatkówka plażowa - Decydującego seta zaczynamy od prowadzenia 3:1.

Siatkówka plażowa - Niestety, rywale wykorzystują pierwszą piłkę setową i doprowadzają do wyrównania 1:1 w setach. Zaczynamy zabawę od początku - czas na tie-break.

Siatkówka plażowa - Niedobrze... Po błędzie serwisowym Kantora setbola mają Norwegowie. 20:19.

Siatkówka plażowa - Czyżby szykowała się zacięta końcówka? Od pewnego czasu gramy punkt za punkt i na tablicy wyników wciąż remis. 17:17.

Tenis stołowy – Trwa drugi półfinał debla kobiet. Grają dwie Rumunki, ale przeciwko sobie. Sofia Polcanova (Austria) i Bernadette Szocs (Rumunia) rozgrywają mecz z Marią Xiao (Hiszpania i Adiną Mihaelą Diaconu (Rumunia). Po pierwszym secie wygranym 11:2 prowadzą Polcanova i Szocs.

Siatkówka plażowa - Remis po 14. Kantor i Rudol biorą czas.

Siatkówka plażowa - Norwegowie się nie poddają i łapią kontakt punktowy. Po świetnej grze rywali w obronie i na kontrze prowadzimy już tylko 14:13.

Siatkówka plażowa - Mol i Bersten mozolnie odrabiają straty. Zdobyli dwa punkty z rzędu, a w następnej akcji była przepychanka na siatce. Sędziowie przyznali punkt naszym rywalom, jednak Polacy wzięli skuteczny challenge. Okazało się, że jeden z Norwegów dotknął siatki. W konsekwencji na przerwę techniczną Polacy zeszli z prowadzeniem 12:9.

Siatkówka plażowa - Polacy grają bardzo skoncentrowani, co skutkuje systematycznym powiększaniem przewagi. Prowadzimy 11:7, rywale biorą czas.

Siatkówka plażowa - Początek drugiej partii to kopia inauguracyjnej odsłony spotkania. Pierwsze akcje to wyrównana gra punkt za punkt do stanu 3:3, a później po udanej kontrze i bloku Biało-Czerwoni odskakują rywalom na dwa punkty (5:3). Nie mamy nic przeciwko, aby dalsza część seta również wyglądała podobnie jak we wcześniejszej odsłonie spotkania.

Tenis stołowy – Znamy pierwsze finalistki w deblu – to Elizabeta Samara (Enea Siarka Tarnobrzeg) i Andreea Dragoman z Rumunii. 3:1 (6:11, 11:6, 11:9, 11:6) ograły Holenderki Lian Xię Ni i Sarah De Nutte.

Siatkówka plażowa - Polacy pewnie wygrywają pierwszego seta do 15. Maciej Rudol ładnym atakiem po skosie wykorzystał trzeciego setbola. Biało-Czerwoni na dobrej drodze, by awansować do najlepszej szesnastki turnieju.

Siatkówka plażowa - Polacy kontrolują spotkanie i trzymają rywali na dystans. Prowadzimy 15:10.

Siatkówka plażowa - Polacy powiększają przewagę i po kolejnym dobrym bloku Piotra Kantora prowadzą już 10:6. Rywale wzięli czas.

Siatkówka plażowa - Zaczynamy mecz! Dobry początek naszej pary. Pierwsze akcje to rywalizacja punkt za punkt, ale po chwili dzięki ambitnej grze w obronie i bloku Biało-Czerwoni obejmują prowadzenie 6:3.

Tenis stołowy – Elizabeta Samara (Enea Siarka Tarnobrzeg) i Andreea Dragoman wygrały drugiego seta i remisują 1:1 w półfinale z reprezentantkami Holandii Sarą de Nutte i Lian Xią Ni.

Lekkoatletyka - 23.32 to czas Nikoli Horowskiej w ostatniej serii kwalifikacyjnej na 200 metrów, to dało Polce piątą pozycję i awans jako lucky loser. Z tej grupy wypadła niestety Marika Popowicz -Drapała, której nie zobaczymy w półfinale. Była to ostatnia konkurencja serii porannej, po raz kolejny lekkoatletów zobaczymy o 20.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska kończy rzut oszczepem, z wynikiem 43.94, co daje jej 743 punkty wielobojowe. W ostatecznym rozrachunku przed biegiem na 800 metrów Polka jest 11. (5173 pkt.), na trzecie miejsce spadła Adrianna Sułek, którą wyprzedziła Szwajcarka Kalin, która ma teraz 44 punkty przewagi nad naszą reprezentantką, legitymuje się jednak znacznie słabszym czasem finałowej konkurencji.

Siatkówka plażowa - Herrera i Gavira triumfują w tie-breaku do 11. To oznacza, że za chwilę swój mecz rozpoczną Piotr Kantor i Maciej Rudol. Trzymamy kciuki!

Lekkoatletyka - Dobry początek Mariki Popowicz - Drapały na 200 metrów, ale rywalki dogoniły Polkę na prostej i z szóstym miejscem i czasem 23.47 nasza zawodniczka musi poczekać na rozwój sytuacji.

Siatkówka plażowa - Polsko-norweska rywalizacja na piasku się opóźni. Na razie na głównym boisku trwa pojedynek Hiszpanów Herrery i Gaviry z Holendrami Immersem i Boermansem. Mamy po jeden w setach i właśnie rozpoczął się tie-break. Kantor i Rudol przystąpią do walki po zakończeniu tego meczu.

Lekkoatletyka - Paulina Ligarska na razie 43.94, co jest jedną z krótszych prób grupy B.

Tenis stołowy – A. Lebrun/F. Lebrun – R. Gardos/D.Habesohn 1:3 (11:3, 7:11, 8:11, 6:11). Doświadczenie rywali młodych Francuzów wzięło górę w dwóch ostatnich partiach meczu. Dla 15-letniego Felixa i 18-letniego Alexisa brązowe medale. Gardos i Habesohn czekają na wyłonienie finałowych przeciwników.

Siatkówka plażowa - O 13:00 mecz barażowy o awans do 1/16 finału mężczyzn rozpoczną Piotr Kantor i Maciej Rudol. Rywalami Polaków będą Norwegowie Hendrik Nikolai Mol i Mathias Bernsten.

Lekkoatletyka - Patryk Wykrota czwarty w swoim występie na 200 metrów, do półfinału kwalifikuje się jako lucky loser. Tutaj najlepszy okazał się Słowak Volko, w drugiej serii bez udziału biało-czerwonych zwyciężył Włoch Desalu. Za chwilę do rzutu oszczepem przystąpią panie w grupie B (tutaj Paulina Ligarska), oraz na 200 metrów pań pobiegną Marika Popowicz i Nikola Horowska.

Tenis stołowy – Bracia Lebrun przegrali trzecią partię do ośmiu. Robert Gardos i Daniel Habesohn prowadzą 2:1.

Gimnastyka sportowa - Zakończyły się zmagania w pierwszej z trzech subdywizji mężczyzn. Prowadzenie w wieloboju utrzymał Bułgar David Huddleston (79.864). Drugie miejsce zajmuje Irlandczyk Dominick Cunningham (79.530), a trzeci jest Izraelczyk Uri Zeidel z wynikiem 77.265. Sebastian Gawroński z rezultatem 72.131 plasuje się na 11. pozycji w gronie 14. sklasyfikowanych zawodników. Rywalizacji z powodu kontuzji nie ukończył Artiom Dołgopiat. W klasyfikacji drużynowej prowadzą Izraelczycy z notą łączną 238.094. Za nimi z wyraźną stratą drużyna bułgarska i irlandzka. Druga subdywizja wystartuje ok. godz. 13:50.

Tenis stołowy – Po dwóch setach pierwszego półfinału debla mężczyzn Francuzi Felix i Alexis Lebrun remisują 1:1 z Robertem Gardosem i Danielem Habesohnem z Austrii.

Lekkoatletyka - Teraz odrobina emocji na dystansie 200 metrów, na początek Łukasz Żok z drugiej pozycji awansuje do półfinału.

Gimnastyka sportowa - Sebastian Gawroński pozbierał się po fatalnym występie na koniu i w swoim ostatnim występie na kółkach uzyskał dobry wynik 13.400. Aktualnie w tej konkurencji plasuje się na trzeciej pozycji za Irlandczykiem Danielem Foxem (13.733) i Izraelczykiem Pawłem Gulidowem (13.566).

Kajakarstwo - Jakub Michalski na 7. miejscu w swoim wyścigu eliminacji. Polak awansował do półfinału. A na kolejne emocje związane z kajakarstwem zapraszamy około godziny 14:30.

Gimnastyka sportowa - Po pięciu rotacjach prowadzenie w wieloboju utrzymał Bułgar Huddleston. Artiom Dołgopiat zrezygnował ze startu na kółkach i w konsekwencji spadł na ostatnie miejsce w klasyfikacji łącznej. W klasyfikacji drużynowej Izraelczycy objęli prowadzenie.

Siatkówka plażowa - Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w barażach kobiet. Szwajcarki Bobner i Verge-Depre w swóch setach pokonały Niemki Lippmann i Walkenhorst (21:19, 22:20). W takim samym stosunku Dunki Windeleff/Narager Bisgaard zwyciężyły z Austriaczkami Schtuzenhofer/Plesiutschnig (21:14, 22:20). Do 1/16 finału pań bez problemu awansował także kolejny duet włoski: Gottardi/Menegatti. Włoszki pokonały Liwinki Dumbauskaite/Grudzinskaite do 15 i 19. Trzysetowy pojedynek stoczyły ze sobą dwa duety hiszpańskie. Lepsze w rywalizacji okazały się Paula Soria Gutierez i Sofia Gonzalez Racero, które pokonały rodaczki Carro Marquez de Acuna i Lobato Herrero 2:1 (21:16, 15:21, 15:11).

Kajakarstwo - Ostatnią konkurencją pierwszej sesji będą eliminacje w K1 na 500 metrów, ale mężczyzn. W drugim wyścigu popłynie Jakub Michalski. Zasady kwalifikacji są takie same jak u kobiet.

Kajakarstwo - Anna Puławska jednak nieco wolniejsza od Niemki Jule Hake. Drugie miejsce zapewnia naszej reprezentantce awans do 1/2 finału.

Lekkoatletyka - 53.73 to czas zwycięskiej Femke Bol w trzecim półfinale 400 metrów przez płotki. Holenderka ma chrapkę na drugi złoty medal w Monachium. Drugi półfinał padł łupem Finki Lehikoinen.

Kajakarstwo - Anna Puławska jest jedną z faworytek do medalu w K1 na 500 metrów. Najpierw jednak trzeba przebrnąć kwalifikacje, a najlepiej w swojej serii zajął 1. miejsce i bezpośrednio wejść do finału.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek i Robert Sobera kończą swój udział w Mistrzostwach Europy na kwalifikacjach, bo po raz trzeci strącają poprzeczkę na wysokości 5.65 i nie znajdą się w finałowej dwunastce.

Lekkoatletyka - Polacy znów zgodnie w skoku o tyczce, druga próba nieudana w ich wykonaniu.

Tenis stołowy – Udanie zaprezentowały się w 1/16 finału gospodynie. Wygrały zarówno Han Ying, jak i Sabine Winter, choć ta druga dopiero po siedmiosetowym boju z Iriną Ciobanu, gwiązdą SKTS-u Sochaczew. Elizabeta Samara z Enei Siarkopol Tarnobrzeg po emocjonującym tie-breaku wygrała z Węgierką Dorą Madarasz.

Kajakarstwo - Dobry wyścig Aleksandra Kitewskiego. Polak zajął jednak 3. miejsce, które nie da bezpośredniego awansu do finału. To jednak dobry prognostyk przed 1/2 finału.

Lekkoatletyka - Zanim zobaczymy Polaków na 200 metrów trwają półfinały na 400 metrów przez płotki pań, pierwszy wygrała Hiszpanka Gallego.

Tenis stołowy – Wyniki pozostałych spotkań 1/16 finału: Y. Han – C. Kallberg 4:0, K. Mischek – S. Surjan 0:4, T. Bilenko – T. Kukulkova 1:4, G. Piccolin – H. Matelova 4:2, D. Madarasz – E. Samara 3:4, J. Shao – G. Gaponova 4:1, I. Ciobanu – S. Winter 3:4.

Kajakarstwo - Wracamy do kibicowania naszym reprezentantom, bo w eliminacjach C1 na 500 metrów wystartuje Aleksander Kitewski. Bezpośrednio do finału awansuje tylko najlepszy zawodnik.

Gimnastyka sportowa - Fatalny występ Gawrońskiego na koniu z łękami. Polak za swoją próbę otrzymuje notę zaledwie 7.933, co jest najsłabszym wynikiem dnia na tym przyrządzie i drugim najsłabszym w ogóle. Przed naszym zawodnikiem już tylko start na kółkach.

Lekkoatletyka - Jest kolejna życiówka Sułek, która w trzeciej próbie posłała oszczep na odległość 42.86, co w końcowym rozrachunku daje jej 722 wielobojowe punkty.

Gimnastyka sportowa - W klasyfikacji generalnej po 4. rotacjach pierwszej subdywizji bez większych zmian. Na prowadzeniu wciąż Huddleston przed Dołgopiatem, Gawroński ósmy. W drużynówce liderują Bułgarzy przed Irlandią.

Lekkoatletyka - Zaledwie sześć zawodniczek z grupy A siedmioboju przystąpiło do rzutu oszczepem, Adrianna Sułek posłała ten przyrząd lekkoatletyczny na odległość 40.39, w drugim podejściu poprawiła się i legitymuje się wynikiem 41.61. W międzyczasie zakończył się także trzeci półfinał panów na 400 metrów przez płotki, tutaj najlepszy był Turek Copello.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek i Robert Sobera zgodnie strącają poprzeczkę na 5.65 w pierwszej próbie.

Gimnastyka sportowa - Gawroński z notą 13.266 za ćwiczenia wolne. W tej chwili jest to czwarty wynik w tej konkurencji - dokładnie o punkt słabszy od rezultatu mistrza olimpijskiego w tej specjalności Artioma Dołgopiata.

Siatkówka plażowa - Kolejny kobiecy duet z kwalifikacją do 1/16 finału to Włoszki Sara Breidenbach i Reka Orsi Toth. Siatkarki z Italii odprawiły z kwitkiem Finki Parkkinen i Lahti-Liukkonen 21:18, 27:25.

Lekkoatletyka - Karsten Warholm to klasa sama w sobie, wygrany w cuglach bieg z wynikiem 48:38.

Lekkoatletyka - Pierwszy półfinał na 400 metrów przez płotki z czasem poniżej 49 sekund wygrał Francuz Happio.

Lekkoatletyka - Sobera i Lisek zgodnie w drugiej próbie przeskakują nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 5.50.

Tenis stołowy – Katarzyna Węgrzyn nie sprawiła niespodzianki i 0:4 przegrała z Xiaoną Shan – złotą medalistką poprzednich mistrzostw Europy w deblu, 14. zawodniczką światowego rankingu. Pozostaje trzymać kciuki za Natalię Partykę i Natalię Bajor. Mecz pierwszej z nich dopiero o 15:45.

Gimnastyka sportowa - Po trzech rotacjach Gawroński na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Huddleston przed Dołgopiatem. W klasyfikacji drużynowej liderują Bułgarzy przed Irlandią. W czwartej rotacji Polak zaprezentuje się w ćwiczeniach wolnych.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek i Robert Sobera strącają tyczkę na wysokości 5.50.

Tenis stołowy – Niestety w trzeciej partii Węgrzyn przegrała 3:11. Mamy 0:3 dla reprezentantki Niemiec.

Siatkówka plażowa - Dreszczowiec z happy-endem w drugim secie meczu Polek. Finki dogoniły nasze siatkarki i w meczu było po 19, obyło się jednak bez gry na przewagi, bo dwa punkty dopisały do swojego konta Kociołek i Łodej i wygrały z parą Ahtiainen i Prihti 2:0.

Tenis stołowy – Katarzyna Węgrzyn w pierwszym secie przeciwko Xiaonie Shan grała bardzo równo, ale przegrała do dziewięciu. W drugim secie przewaga reprezentantki gospodarzy była wyraźna – wygrała 11:4.

Siatkówka plażowa - Bardzo wyrównany pojedynek na inaugurację zmagań siatkarek plażowych. Niemki Tilmann/Muller po wyraźnym zwycięstwie w pierwszej partii 21:12, w dwóch kolejnych uległy Włoszkom Bianchin/Scampoli 19:21, 15:17. Tym samym to zawodniczki z Italii meldują się w 1/16 finału. Zakończyło się już także spotkanie Słowenek Kotnik/Lovsin z ukraińskimi siostrami Machno. Ukrainki wyraźnie pokonały rywalki w dwóch setach 21:12, 21:17.

Lekkoatletyka - Anna Wielgosz bez większych problemów awansowała z drugiego miejsca do półfinału, a i dla Ady Czapli znalazło się miejsce w kolejnej rundzie, dzięki mocnemu tempu zawodów w których pobiegła aż siedem zawodniczek z jej serii zobaczymy w Monachium po raz drugi.

Gimnastyka sportowa - Kolejne problemy Sebastiana Gawrońskiego przy lądowaniu, tym razem po układzie na drążku. Polak za swoje ćwiczenie otrzymuje notę 11.166 - jedną z najsłabszych w dzisiejszych zmaganiach na tym przyrządzie. Po dwóch rotacjach Gawroński plasował się na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu Bułgar David Huddleston.

Lekkoatletyka - Wystartowały kwalifikacje tyczki z Robertem Soberą i Piotrem Liskiem, nasi na razie zaliczyli 5.30, zaraz o awans do półfinału powalczy trzecia z naszych na dystansie 800 metrów Anna Wielgosz.

Siatkówka plażowa - Gorąco robi się w meczu Polek, bo Finki doszły nasze reprezentantki na dwa punkty, obecnie jest 15:13 na korzyść naszych.

Lekkoatletyka - Trzeci bieg na 800 metrów pań wygrywa Francuzka Lamote.

Siatkówka plażowa - Spokojnie budują swoją przewagę nad rywalkami polskie siatkarki w drugim secie, w tej chwili prowadzą 12:7.

Lekkoatletyka - Angelika Sarna spokojnie rozegrała swój bieg, zachowała odpowiednią ilość sił i z drugiej pozycji awansuje do półfinału. Najlepsza była Brytyjka Hogdkinson.

Lekkoatletyka - W grupie B kwalifikacji oszczepu kobiet nie padły wyniki z bezpośrednim awansem, najdalej rzuciła Barbora Spotakova.

Kajakarstwo - Mamy już wyniki wyścigu z udziałem Katarzyny Kołodziejczyk i Justyny Iskrzyckiej. Polki wygrały pewnie rywalizację i mają zapewniony awans do finału. Kolejny wyścig z udziałem naszych reprezentantów dopiero przed 12:00.

Siatkówka plażowa - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zwyciężają pierwszego seta 21:15.

Lekkoatletyka - Niestety, dopiero szósta pozycja Adrianny Czapli na 800 metrów, Polka rwała tempo, ale nie udało się znaleźć w pierwszej trójce. Upadek zaliczyła Anita Horvat, pewnie będzie złożony protest.

Kajakarstwo - Wyścig się już zakończył, ale nie mamy jeszcze wyników, gdyż mamy protest.

Siatkówka plażowa - Na 11:14 doszły Finki polską parę, ale seria punktów daje naszym zawodniczkom komfortową sytuację i prowadzenie 18:11.

Gimnastyka sportowa - Sebastian Gawroński za układ na poręczach symetrycznych otrzymuje notę 13.100. Jest to ocena wyraźnie słabsza od Dołgopiata, minimalnie lepiej na tym przyrządzie dotychczas spisał się również drugi zawodnik z Izraela - Paweł Gulidow (13.166)

Gimnastyka sportowa - Pierwsza rotacja za nami. Na razie klasyfikacja wieloboju wygląda bardzo ładnie, bo Sebastian Gawroński plasuje się w niej na trzecim miejscu. Nie ma jednak co przywiązywać wagi do tego wyniku, gdyż wielu zawodników jeszcze nie startowało. Na prowadzeniu Irlandczyk Rhys Clenaghan z wynikiem 14.200 na koniu. Za nim mistrz olimpijski z Tokio w ćwiczeniach wolnych Artiom Dołgopiat z Izraela, który za układ na poręczach uzyskał notę 13.833.

Siatkówka plażowa - Dobry początek Łodej i Kociołek, Polki prowadzą w pierwszym secie 8:4.

Lekkoatletyka - Nie wytrzymał finiszu Mateusz Borkowski i spadł z drugiego na czwarte miejsce, słabszy czas tego biegu spowodował, że Polak odpada z rywalizacji.

Kajakarstwo - Wracamy na tor kajakarski. Za kilka minut o finał w K2 na 1000 metrów powalczą Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk.

Siatkówka plażowa - Na piasku walkę zaczną zaraz Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, które zmierzą się z fińską parą Ahtiainen/Prihti.

Lekkoatletyka - Ze spokojem rozegrał swój bieg Patryk Dobek i pewnie z pierwszego miejsca melduje się w półfinale.

Lekkoatletyka - Kacper Lewalski kończy bieg na 7. pozycji i na tym kończą się Mistrzostwa Europy dla naszego 19-letniego biegacza. Pierwszy na mecie zameldował się Irlandczyk English.

Siatkówka plażowa - Rozpoczęły się mecze barażowe w turniejach siatkówki plażowej. Na razie trwa pierwsze spotkanie kobiet, w którym Niemki Muller/Tillman rywalizują z Włoszkami Bianchin/Scampoli. W tej fazie zmagań zobaczymy dwie polskie pary. O 10:30 Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zmierzą się z Finkami Ahtiainen/Prihti, natomiast o 13:00 o awans do 1/16 turnieju mężczyzn powalczą Piotr Kantor i Maciej Rudol. Rywalami Polaków będą Norwegowie Mol/Bernsten.

Lekkoatletyka - Na tartanie za chwilę zacznie się rywalizacja na 800 metrów mężczyzn, w drugim zobaczymy Kacpra Lewalskiego, w trzecim Patryka Dobka, a w czwartym Mateusza Borkowskiego. Na razie w pierwszym wygrał Brytyjczyk Wightman.

Gimnastyka sportowa - Sebastian Gawroński otworzył rywalizację w skoku. W pierwszej próbie nie obyło się bez błędu przy lądowaniu - Polak uzyskał notę 13.266. W drugim skoku poprawił się na 13.866, co dało uśredniony wynik 13.566 pkt. W kolejnej rotacji Gawroński zaprezentuje się na poręczach.

Lekkoatletyka - Zakończył się już siedmiobojowy skok w dal, dzięki świetnemu występowi Adrianna Sułek awansowała na 2. miejsce z wynikiem 4838, Paulina Ligarska jest 11. (4430 pkt.). Prowadzi Belgijka Thiam, która do tej pory zdobyła 4937 punktów.

Gimnastyka sportowa - Zaczynamy wielobój mężczyzn. Już w pierwszej subdywizji zobaczymy jedynego reprezentanta Polski w stawce - Sebastiana Gawrońskiego. Polak rozpocznie rywalizację od zmagań w skoku.

Lekkoatletyka - Patrycja Kapała nie wytrzymała tempa swojej serii, która okazała się wolniejsza niż pierwszy bieg na tym dystansie. Polka była 11. z czasem 9:59.46, wygrała Niemka Meyer. W trzeciej skoku w dal nie poprawiła się Paulina Ligarska, za 6 metrów zdobyła 850 wielobojowych punktów. W belkę w próbie ostatniej szansy trafiła Adrianna Sułek, a skokiem na odległość 6.55 pobiła swój rekord życiowy!

Lekkoatletyka- Polki palą drugie próby w skoku w dal, ciężka jest zatem sytuacja Adrianny Sułek, której pozostaje jedne podejście. Rywalki dystansuje tutaj Szwajcarka Kalin, która zaliczyła aż 6.73.

Lekkoatletyka - W drugim biegu na 3 kilometry wystąpi zaraz Patrycja Kapała.

Kajakarstwo - Rafał Rosolski dopiero na 7. miejscu, ale na szczęście z awansem do półfinału w K1 na 1000 metrów. Teraz czeka nas dłuższa przerwa od startów z udziałem naszych reprezentantów. Kolejny wyścig o 10:30.

Lekkoatletyka - Pierwszy bieg eliminacyjny na 3000 metrów z przeszkodami długo prowadziła Albanka Gega, która wygrała te zawody, Ala Konieczek pewnie, z trzeciej pozycji awansuje do kolejnej rundy z wynikiem 9:33.54. O punkty w skoku w dal rozpoczęły walkę siednioboistki, Paulina LIgarska w pierwszej próbie skoczyła równe 6 metrów, Adrianna Sułek spaliła swoją próbę.

Kajakarstwo - Wiktor Głazunow na trzecim miejscu w swoim wyścigu, więc jest bezpośredni awans do finału A. Brawo! Teraz eliminacje w K1 na 1000 metrów z Rafałem Rosolskim.

Lekkoatletyka - W oszczepie dwóm paniom udało się bezpośrednio z wynikiem dostać do finału, reszta ma jeszcze jedną kolejkę na poprawienie swojego wyniku. Na starcie 3000 metrów z przeszkodami za chwilę zobaczymy Alicję Konieczek, która powalczy o awans do kolejnej rundy.

Kajakarstwo - Teraz czas na eliminacje w kanadyjkach na 1000 metrów. W drugim wyścigu wystartuje Wiktor Głazunow.

Lekkoatletyka - Po pierwszej kolejce rzutu oszczepem najlepszym wynikiem w grupie A legitymuje się Tzengko, która posłała oszczep na odległość 57.20. Minimum kwalifikacyjne wynosi 61 metrów.

Kajakarstwo - Justyna Iskrzycka zajęła 2. miejsce w swoim wyścigu na 1000 metrów ze stratą prawie dwóch i pół sekundy do Hiszpanki Contreras. Polka pewnie awansowała do finału, gdzie powalczy o medal.

Lekkoatletyka - Za kilka minut na monachijski stadion lekkoatletyczny wyjdą pierwsze zawodniczki, które w ramach grupy A zmierzą się w kwalifikacjach rzutu oszczepem.

Kajakarstwo - Dzień dobry! Zapraszamy na kolejny dzień naszej relacji! Oby był dla nas medalowy! Wiemy, że krążków nie będzie w kajakarstwie, bo to dopiero pierwszy dzień rywalizacji, podczas którego rozegrane zostaną kwalifikacje i półfinały. Już na sam początek mamy wyścig z udziałem Justyny Iskrzyckiej, czwartej zawodniczki mistrzostw świata w K1 na 1000 metrów i w tej właśnie konkurencji Polka powalczy o awans do finału. Celem jest miejsce w czołowej trójce.

Gimnastyka sportowa, lekkoatletyka, siatkówka plażowa, kajakarstwo, tenis stołowy, wspinaczka sportowa - w tych dyscyplinach sportowcy będą rywalizować 8. dnia Multidyscyplinarnych Mistrzostw Europy.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.