Tour of Denmark: czasówka dla Magnusa Sheffielda
Johann Conus/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 17.08.2022, 17:46

Magnus Sheffield wygrał drugi etap Tour of Denmark. Amerykanin został także liderem klasyfikacji generalnej.

Drugi etap duńskiego wyścigu to 12-kilometrowa jazda indywidualna na czas po ulicach Assens.

Ostatecznie na krótkiej trasie w Assens najlepiej poradził sobie Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers). Amerykanin uzyskał czas 13:35, który pozwolił mu o trzy sekundy pokonać Mattiasa Skjelmose Jensena (Trek-Segafredo). Trzecie miejsce na etapie ze stratą sześciu sekund zajął Christophe Laporte (Jumbo-Visma). Dzięki wygranej Sheffield został nowym liderem klasyfikacji generalnej, w której wyprzedza Skjelmose Jensena i Laporte'a.

Najlepiej z wielu Polaków startujących w Danii spisał się Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który z równo minutą straty do Sheffielda zajął 40. miejsce. Wracający do rywalizacji Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) drugi etap potraktował treningowo i do zwycięzcy stracił blisko dwie minuty, co dało 113. miejsce.