Skoki do wody: za nami kolejne rozstrzygnięcia
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 17.08.2022, 18:02

Andrea Spendolini Sirieix została mistrzynią Europy w skokach do wody na w rywalizacji kobiet na platformie. Rozdano także medale w skokach synchronicznych mikstów z trampoliny 3-metrowej.

Eliminacje kobiet na platformie wygrała Andrea Spendolini Siriex. W finale Brytyjka potwierdziła dobrą formę i zdobyła tytuł mistrzyni Europy. Jednak nie przyszło jej to łatwo, ponieważ przed ostatnią kolejką na prowadzeniu była Sofia Łyskun. Ostatecznie Spendolini Siriex na koniec wykonała 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej z 1 1/2 śruby, co pozwoliło jej wyprzedzić Łyskun o 3,80 punktu. Polki nie startowały

Wyrównana walka o złoto rozegrała się także w konkursie synchronicznych mikstów na trampolinie 3-metrowej. Tutaj pierwsze miejsce zajęła niemiecka para Tina Punzel/Lou Massenberg, która o 3,93 punktu pokonała Grace Reid i Jamesa Heatly'ego. Najniższy stopień podium zajęła włoska para Chiara Pellacani/Matteo Santoro.