Monachium 2022: Kociołek i Łodej z pierwszą porażką

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 17.08.2022, 17:50

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej po zaciętym meczu z niemiecką parą Schneider/Ittlinger musiały uznać wyższość rywalek. Biało-Czerwone przegrały spotkanie 1:2, tym samym zajmując drugie miejsce w grupie. To oznacza, że Polki o awans do 1/8 finału będą musiały powalczyć w barażach.

Kociołek i Łodej rozpoczęły mistrzostwa Europy w Monachium od grupowego zwycięstwa z hiszpańską parą Carro/Lobato. Polki pokonały rywalki po tie-breaku, co dało im drugie miejsce w grupie. Liderkami były Isabel Schneider oraz Sandra Ittlinger z Niemiec. Reprezentantki gospodarzy w pierwszym meczu gładko pokonały holenderski duet Van Driel/Ypma 2:0. Tym samym to pomiędzy polską i niemiecką parą miała rozstrzygnąć się walka o pierwsze miejsce w grupie i zarazem bezpośredni awans do 1/8 finału.

Spotkanie od początku przebiegało bardzo wyrównanie. W pierwszym secie obie pary próbowały zbudować sobie delikatną przewagę, ale nie było to takie proste. Niemki dwukrotnie zdołały odskoczyć Polkom na dwa punkty (6:4, 9:7), lecz Kociołek i Łodej szybko doprowadziły do remisu. Długo mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację punkt za punkt, a obie pary wymieniały się na prowadzeniu. Kibice mogli cieszyć oko efektownymi atakami i małą ilością błędów własnych. O zwycięstwie zadecydowały ostatnie piłki, które na swoją korzyść potrafiły rozstrzygnąć Polki. Tym samym to Biało-Czerwone zakończyły seta udanym atakiem Marty Łodej - 21:19.

W drugim secie również długo mogliśmy oglądać wyrównaną walkę, jednak przy stanie 8:8 zaatakowały Niemki. Isabel Schneider nie zwalniała ręki na linii zagrywki i przy jej mocnych serwisach gospodynie zbudowały sobie kilkupunktową przewagę - 12:8. Polki próbowały gonić wynik, lecz rozpędzone Niemki nie ułatwiały im zadania. Para Schneider/Ittlinger ze spokojem rozgrywała kolejne akcje, kontrolując przebieg gry i ostatecznie zwyciężając seta 21:16.

O losach awansu do 1/8 miał więc zadecydować tie-break. Ostatnią odsłonę ponownie lepiej rozpoczęły Niemki, budując sobie trzypunktową przewagę po asie serwisowym Sandry Ittlinger - 6:3. Polki szybko wyrównały wynik, jednak nie potrafiły obrócić go na swoją korzyść. Z kolei reprezentantki Niemiec znów zaatakowały, umacniając się na prowadzeniu - 10:7. Kociołek i Łodej walczyły do samego końca i ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu po świetnych atakach Marty Łodej. Niestety decydujące piłki należały do Niemek, które zwyciężyły cały mecz po kolejnym asie serwisowym Ittlinger - 15:13.

Isabel Schneider/Sandra Ittlinger (GER) - Katarzyna Kociołek/Marta Łodej (POL) 1:2 (19:21, 21:16, 15:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.