Monachium 2022: Natalia Kaczmarek wicemistrzynią Europy, Kiełbasińska z brązem!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 17.08.2022, 22:08

Pokaz siły Polek na 400 metrów! Natalia Kaczmarek po świetnym biegu sięgnęła po srebro mistrzostw Europy. Brązowy medal wywalczyła druga z reprezentantek Polski - Anna Kiełbasińska. Mistrzynią Starego Kontynentu została Holenderka Femke Bol.

W środowy wieczór oczy wszystkich kibiców lekkoatletyki były zwrócone na finał 400 metrów pań. W finałowym składzie mieliśmy trzy reprezentantki Polski i realne szanse na medale. Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan już w półfinałach udowodniły, że są świetnie przygotowane na mistrzostwa Europy. Biało-Czerwone w decydującej walce również nie zawiodły. Natalia Kaczmarek ze świetnym rezultatem 49,94 s finiszowała na drugiej pozycji, tym samym zostając wicemistrzynią Starego Kontynentu. Po brąz sięgnęła Anna Kiełbasińska z wynikiem 50,29 s. Zwyciężyła Holenderka Femke Bol z fenomenalnym rezultatem 49,44 s. Iga Baumgart Witan zakończyła zmagania na ósmej pozycji z czasem 51,28 s.