ATP Cincinnati: koniec pięknej przygody Bena Sheltona
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 19.08.2022, 09:21

Kolejny dzień w Cincinnati Open nie przyniósł większych niespodzianek. Wygrywali zawodnicy wyżej notowani oraz bardziej doświadczeni. Wiele ciekawych spotkań rozegrali tenisiści młodego pokolenia.

Jako pierwszy do ćwierćfinału awansował Taylor Fritz (13.ATP). Amerykanin stoczył bardzo zacięty pojedynek z wyżej notowanym Andriejem Rubliowem (8.ATP). Fritz potwierdził, że znalazł sposób na rywala, ponieważ pokonał go trzeci raz z rzędu i wyszedł na 4:2 w rozegranych pojedynkach. Dla zawodnika gospodarzy to najlepszy występ w tym turnieju. Nie zawiódł lider światowego rankingu, Danił Miedwiediew. Po dwóch zaciętych setach pokonał on Kanadyjczyka Denisa Szapowałowa (21.ATP) Miedwiediew wygrał trzecie spotkanie z rzędu z Kanadyjczykiem. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie o sukcesie numeru jeden zdecydowało zaledwie jedno przełamanie.

Kolejnym ćwierćfinalistą Cincinnati Open został Grek Stefanos Tsitsipas (7.ATP). Zawodnik czołowej dziesiątki bez większych problemów pokonał solidnego Argentyńczyka Diego Schwartzmana (16.ATP). Dotychczas bilans obu tenisistów był remisowy. Tym razem lepszy okazał się reprezentant Hellady. Argentyńczyk mógł wygrać to spotkanie, ale nie potrafił wykorzystać okazji, które dawał mu Tsitsipas. W turnieju dalej gra pogromca Rafaela Nadala. Borna Corić (152.ATP) pokonał dużo wyżej notowanego Hiszpana Roberto Bautistę Aguta(19.ATP). Karierę Chorwata notowanego kiedyś na 12.pozycji w rankingu ATP zahamowały kontuzje. W pierwszym secie Corić szybko wyszedł na prowadzenie dwukrotnie przełamując rywala.  W drugim secie Hiszpan również dwa razy stracił serwis, co pozwoliło Chorwatowi awansować do najlepszej ósemki po raz pierwszy od 2019 roku. W amerykańskim pojedynku górą był bardziej doświadczony 35-letni John, Isner (50.ATP). Pokonał on młodego Sebastiana Kordę (52.ATP) w bardzo zaciętym meczu. Przy okazji zmniejszył zły bilans rozegranych spotkań z tym rywalem na 1:2.

Brytyjczyk Cameron Norrie(11.ATP) rozstawiony w turnieju z numerem dziewiątym nie miał problemu z pokonaniem amerykańskiej „dzikiej karty” Bena Scheltona (229.ATP). Młody Amerykanin w poprzedniej rundzie wyeliminował Norwega Caspera Ruuda. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili Carlos Alcaraz oraz Felix Auger- Aliassime.