Monachium 2022: koniec turnieju dla Kantora i Rudola

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 19.08.2022, 12:10

Piotr Kantor i Maciej Rudol na 1/8 zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy. Polacy walkę o ćwierćfinał przegrali po zaciętej walce i trzysetowym pojedynku z czeskim duetem - Perusic/Schweiner.

W pierwszym secie długo mogliśmy oglądać wyrównaną walkę punkt za punkt. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli Kantor i Rudol po asie serwisowym tego drugiego - 7:9. Czesi jednak bardzo szybko wyrównali stawkę, a następnie sami przystąpili do ataku. Polacy przez chwilę trzymali się blisko rywali, ale Ci coraz mocniej naciskali wreszcie powiększając swoją przewagę po udanym uderzeniu Ondreja Perusica - 15:12. Biało-Czerwoni nie spuścili broni, ale wciąż czegoś brakowało, żeby dogonić rozpędzonych Czechów. Tym samym to para Perusic/Schweiner zapisała pierwszą partię na swoim koncie, zwyciężając 21:18.

W drugiej partii Kantor i Rudol od początku starali się dyktować warunki. Najpierw Biało-Czerwoni odskoczyli rywalom na dwa punkty, a potem stopniowo powiększali swoją przewagę. Tym samym po ataku Piotra Kantora wynik wynosił 12:8 dla polskiej pary. Świetna passa reprezentantów Polski została przerwana w końcówce. Ondrej Perusic robił różnicę mocną zagrywką, nie zwalniając również ręki w ataku. Tym samym po jednym z uderzeń Czecha na tablicy wyników widniał remis - 19:19. Końcówka przysporzyła wiele emocji, ale udany atak Macieja Rudola zakończył seta na korzyść Biało-Czerwonych.

Decydująca odsłona prezentowała się bardzo wyrównanie. Gra od początku przebiegała punkt za punkt, a żadna z par długo nie potrafiła zbudować wyższej niż jedno „oczko” przewagi. To zmieniło się dopiero przy stanie 11:9, kiedy na prowadzenie wyszli Czesi. Perusic i Schweiner naciskali w ofensywie, a cenne punkty dokładali również blokiem. Biało-Czerwoni tej przewagi nie byli w stanie odrobić i ostatecznie przegrali seta 12:15, tym samym żegnając się z turniejem.

Ondrej Perusic/David Schweiner (CZE) - Piotr Kantor/Maciej Rudol (POL) 2:1 (21:18, 21:23, 15:12)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.