Monachium 2022: awans Bryla i Łosiaka do ćwierćfinału!

• Data publikacji: 19.08.2022, 17:51

Michał Bryl i Bartosz Łosiak od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą przez turniej siatkówki plażowej na mistrzostwach Europy w Monachium. W 1/8 finału Polacy pokonali Holendrów - Stevena van de Welde i Marta Van Werkhovena.

Polacy pewnie wygrali rozgrywki grupowe z kompletem dwóch zwycięstw, więc nie musieli grać w barażu. W walce o ćwierćfinale Bryl/Łosiak spotkali się ze Stevenem van de Weldem i Martem Van Werkhovenem. Polski duet wywiązał się z roli faworytów. Po wyrównanym początku od stanu 4:4 nasi siatkarze zdobyli pięć punktów z rzędu. W dalszej fazie pierwszego seta Polacy potwierdzili swoją przewagę i wygrali 21:9.

Początek drugiego seta wskazywał na to, że potoczy się on podobnie do pierwszego. Było bowiem już 6:2 dla naszych reprezentantów. Holendrzy nie poddali się i zdobyli kilka punktów blokiem. Dzięki temu odrobili straty. Bryl i Łosiak ponownie odskoczyli na trzy oczka, ale rywale znowu zniwelowali różnicę. Końcówka była bardzo wyrównana. W końcu Polacy wykorzystali trzecią piłkę meczową i wygrali 23:21. Tym samym Michał Bryl i Bartosz Łosiak są jedyną polską parą w ćwierćfinale. Wcześniej odpadli Piotr Kantor i Maciej Rudol.

W sobotę o 13:45 Polacy zagrają w ćwierćfinale z duetem austriackim - Robin Seidl i Philipp Walker. Półfinały i mecze medalowe zostaną rozegrane w niedzielę.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak - Steven van de Welde/Mart van Werkhoven [NED] 2:0 (21:9, 23:21)