Vuelta a Espana: kolarze Jumbo-Visma najlepsi w drużynowej czasówce

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.08.2022, 20:34

Od drużynowej jazdy na czas po ulicach Utrechtu rozpoczęła się 77. edycja Vuelta a Espana. Na początek wyścigu najlepsi byli kolarze Jumbo-Visma.

Ostatni wielki tour rozpoczął się w tym roku w Holandii, a dokładnie w Utrechcie. Na nieco ponad 23-kilometrowej płaskiej trasie odbyła się rywalizacja w jeździe drużynowej na czas. W tegorocznej edycji wyścigu wystartowało dwóch Polaków. W barwach Lotto Soudal jedzie Kamil Małecki, a w Arkea Samsic Łukasz Owsian.

Ostatecznie całą drużynową jazdę na czas wygrali, startujący jako ostatni kolarze Jumbo-Visma z czasem 24:40. Jako pierwszy do mety dojechał Robert Gesink, co oznacza, że Holender jako pierwszy założył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugą lokatę ze stratą 13 sekund zajęli zawodnicy INEOS Grenadiers. Natomiast trzecia pozycja przypadła drużynie Quick-Step Alpha Vinyl Team. Kolarze belgijskiej grupy stracili zaledwie sekundę do INEOS Grenadiers.

Łukasz Owsian wraz z Arkeą Samsic był 18, a Kamil Małecki i jego koledzy z Lotto Soudal zajęli 21. miejsce.