Fortuna 1. Liga: ŁKS wygrywa z Ruchem i zostaje nowym liderem

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 19.08.2022, 22:33

ŁKS Łódź pokonał Ruch Chorzów 2:0 w prestiżowym meczu 7. kolejki Fortuna 1. Ligi i na jakiś czas został liderem rozgrywek.

W Łodzi na stadionie przy Al. Unii Lubelskiej doszło do hitowego starcia pomiędzy ŁKS-em Łódź a Ruchem Chorzów w ramach 7. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze podejmowali dotychczasowego wicelidera rozgrywek. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny stwarzały sobie okazje do zdobycia gola. Jednak minimalna przewaga była po stronie łodzian. Aczkolwiek zaczęło się od doskonałej szansy dla "Niebieskich" już w 3. minucie. Dawida Arndta próbowali kolejno pokonać Łukasz Janoszka i Jakub  Piątek, zaś dobitka Tomasza Swędrowskiego została zablokowana. W kolejnych minutach miejscowi szukali prowadzenia i znaleźli je w 35. minucie. Dawid Kort posłał prostopadłe podanie do Pirulo, a Hiszpan nie zmarnował sytuacji sam na sam z Jakubem Bieleckim.

Trzy minuty po zmianie stron było już 2:0 dla ŁKS-u. Piłkę otrzymał Mieszko Lorenc i pewnym strzałem pokonał Bieleckiego. Siedem minut po tym trafieniu, okazję do złapania kontaktu mieli chorzowianie, lecz uderzenie Daniela Szczepana okazało się niecelne. Ruchowi brakowało wykończenia, a to mogło się jeszcze bardziej na nich zemścić. W 78. minucie bliski gola na 3:0 był Kelechukwu Ebenezer, ale gości uratował ich bramkarz. Ostatecznie ŁKS wygrał 2:0 i na co najmniej kilkanaście godzin wskoczył na fotel lidera.

ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

Bramki: 35' Pirulo, 48' Lornec

ŁKS Łódź: Arndt - Dankowski, Dąbrowski (C), Monsalve, Koprowski - Lorenc (82' Kuźma), Kowalczyk (62' Ebenezer), Kort (73' Okhronchuk) - Pirulo (73' Janczukowicz), Balongo, Biel (62' Trąbka)

Ruch Chorzów: Bielecki - Szywacz, Kasolik, Nawrocki - Wójtowicz (85' Barański), Piątek, Swędrowski (63' Witek), Michalski (63' Michalski) - Foszmańczyk (C) (62' Pląskowski), Janoszka (75' Kwietniewski), Szczepan

Żółte kartki: 54' Kowalczyk

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)