Monachium 2022: brązowa Sofia na podium
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 19.08.2022, 20:50

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium w biegu na 1500 metrów. Polka przegrała finisz tylko z Brytyjką Laurą Muir i Irlandką Ciarą Mageean.

Już w eliminacjach, czyli jedynej rundzie jaką przed finałem pokonywały zawodniczki na 1500 metrów, Sofia Ennaoui pokazała się ze świetnej strony. Polka czasem 4:02,73 nie tylko zdecydowanie wygrała swój bieg, ale też uzyskała najlepszy czas tej fazy zawodów. Było jednak jasne, że finał będzie się rządził swoimi prawami. Zdecydowaną faworytką była Brytyjka Laura Muir, która w eliminacjach oszczędzała się, a i tak wygrała swój bieg czasem 4:06,40. Innymi faworytkami do medalu obok Muir i Ennaoui były Włoszka Gaia Sabbatini, druga z Brytyjek Katie Snowden czy Niemka Katharina Trost.

Polka od początku raczej ustawiła się za czołówką i czekała na mocny atak w końcówce biegu. Tak samo uczyniła Laura Muir, więc była to pewnego rodzaju "gra na zmyłkę" i czekanie na ruchy rywalek. Bardziej zaczęło się coś ruszać na 800 metrów przed końcem. Wtedy to obie faworytki ruszyły do przodu. Muir szybko wyszła na czoło, ale zwarta stawka biegła razem i było jasne, że wszystko zacznie się rozstrzygać na finiszu. Muir z Irlandką Mageean ruszyły do przodu, za nimi dopiero poszła Sofia Ennaoui i ostatecznie Polka sięgnęła po brąz Mistrzostw Europy.