Monachium 2022. Tenis stołowy: koniec imprezy dla Polaków

• Dodał: Szymon Koń
  • Data publikacji: 19.08.2022, 19:20

Zakończyły się mistrzostwa Europy dla Polaków w turnieju tenisa stołowego w Monachium. Natalia Partyka odpadła w 1/8 turnieju kobiet, z Austriaczką Sofią Polcanovą. Natomiast panowie, czyli Miłosz Redzimski  i Jakub Dyjas, zakończyli zmagania na 1/16 finału.

Nasza największa nadzieja na tym turnieju - Natalia Partyka - zmierzyła się z Sofią Polcanovą i to Austriaczka była faworytką tego spotkania. Przy stanie 2-2 w setach Polka w piątym secie prowadziła już 10-7, jednak rywalka odrobiła straty i wygrała tę partię 13-11. W decydującym secie Polcanova od początku wypracowała sobie przewagę i to ona zameldowała się w ćwierćfinale.

Miłosz Redzimski po czterech wygranych w zawodach (licząc kwalifikacje) trafił w 1/16 finału na bardzo mocnego rywala. Mattias Falck, czyli jego przeciwnik, zdobył już złoto w deblu. W spotkaniu z Polakiem również był zdecydowanym faworytem. Miłosz walczył bardzo dzielnie, wygrał drugiego i piątego seta, jednak pozostałe partie należały do Szweda i to on awansował do 1/8 mistrzostw Europy.

Kolejny nasz reprezentant, czyli Jakub Dyjas, również nie był faworytem w swoim starciu. Jego przeciwnikiem był Patrick Franziska z Niemiec. Pierwszą partię wygrał Dyjas i Niemiec mógł być lekko zaskoczony dyspozycją Polaka. Kolejne sety były bardzo wyrównane, ale w każdym z nich ostatecznie lepszy okazał się Franziska.

Znamy też już wszystkie półfinalistki turnieju singla kobiet. Są to: Sabine Winter, pogromczyni Natalii Partyki - Sofia Polcanova, Xiaona Shan i Nina Mittelham.