WTA Cincinnati: pogromczyni Świątek idzie jak burza

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 20.08.2022, 09:01

Znamy już półfinalistki tegorocznego Cincinnati Open. Dalej gra pogromczyni Igi Świątek, Madison Keys oraz doświadczona Petra Kwitowa. Z turniejem pożegnała się mistrzyni Wimbledonu oraz największa nadzieja gospodarzy na sukces.

Pierwszą półfinalistką tegorocznego turnieju Cincinnati Open została Amerykanka Madison Keys (24.WTA). 27 - letnia faworytka gospodarzy wygrała ten turniej już raz 2019 roku i jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu. Rywalką Keys była mistrzyni tegorocznego Wimbledonu, Kazaszka Elena Rybakina (25.WTA). Amerykanka pokonała rywalkę raz w tym roku w Roland Garros. Tam były trzy sety, tutaj było już łatwiej. W pierwszym secie Rybakina nie miała wiele do powiedzenia. Keys świetnie serwowała, dwa razy odebrała serwis reprezentantce Kazachstanu i pewnie wygrała pierwszego seta. W drugim było trochę więcej walki, Keys dwa razy straciła podanie, ale też trzykrotnie przełamała rywalkę. To wystarczyło i Amerykanie będą mieli swoją zawodniczkę w najlepszej czwórce.

Drugą półfinalistką została doświadczona leworęczna Czeszka Petra Kwitowa (28.WTA). Tenisistka naszych południowych sąsiadów powtórzyła tym samym swoje osiągnięcia z lat 2012 i 2018 kiedy to też docierała do najlepszej czwórki tego turnieju. W ćwierćfinale rywalką Kwitowej była Australijka Ajla Tomljanović (63.WTA). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kwitowa grała w swoim stylu. i Dzięki temu szybko wyszła na prowadzenie 5:1 dwukrotnie przełamując rywalkę. Co prawda w końcówce pierwszego seta sama straciła serwis, ale to niczego nie zmieniło. W drugim secie sytuacja była podobna z tym, że to Czeszka została przełamana, jako pierwsza. Niczego to nie zmieniło. Tomljanović dwukrotnie straciła swój serwis i musiała uznać wyższość dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu.

Jako trzecia do najlepszej czwórki awansowała Francuzka Caroline Garcia (35.WTA). Trójkolorowa w dwóch setach pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę (8.WTA) i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo nad tą zawodniczką. Ostatnią półfinalistką została Aryna Sabalenka (7.WTA). Jej rywalką była Chinka Shuai Zhang (44.WTA). Faworytką spotkania była wyżej notowana zawodniczka zarówno ze względu na ranking, osiągnięcia jak i fakt, że trzy z czterech wcześniej rozegranych meczów między tymi tenisistkami wygrała Sabalenka. Mecz nie był łatwy dla faworytki, ale udało jej się wygrywać kluczowe piłki w meczu.