Hokej na trawie - el.ME: Polacy bez szans na awans, Polki jeszcze walczą

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 20.08.2022, 15:26

Polacy po raz trzeci przegrali w Ourense i odpadli z walki o ME, Polki pokonały Turcję i nadal liczą się w walce o turniej finałowy kontynentalnego czempionatu. Jednakże nie wszystko zależy od nich, a konkretnie wiele zależy od dalszych występów gospodyń, Irlandek.

Męska drużyna hokeja na trawie poniosła trzecią porażkę i odpadła z wyścigu o ME 2023. Polacy przegrali 1:3 z drużyną Czech. Szczególnie katastrofalne dla Polaków było pięć minut w pierwszej połowie meczu. Wtedy Czesi strzelili nam trzy gole. Najpierw w 13.minucie bramkę otwierającą spotkanie z rzutu rożnego zdobył Lukas Plochy, a pięć minut później zdekoncentrowana polska obrona wpuściła jeszcze dwie bramki. Do przerwy przegrywaliśmy, więc 0:3. Po przerwie jedyną bramkę honorową dla naszej drużyny zdobył z akcji boiskowej Mikołaj Głowacki.

W drugim meczu naszej grupy ekipa Hiszpanii rozbiła sąsiadów z Portugalii 11:0. O tym meczu można powiedzieć tylko, że się odbył. Portugalczycy byli jedynie tłem dla świetnych gospodarzy turnieju, którzy nie ma, co ukrywać byli faworytem do zwycięstwa w całym turnieju. Reprezentanci Hiszpanii awansowali do finałów Mistrzostw Europy 2023, Czesi i Portugalczycy zagrają w drugiej dywizji ME, a Polacy w trzeciej.

Wyniki meczów kwalifikacyjnych

Czechy – Polska 3:1 (Plochy 13’,18’,Soukup 17’ – Głowacki 43’)

Hiszpania – Portugalia 11:0 (Menini 3’, Basterra 7’, 60’, Cunill 8’,22’, Iglesias 11’, Reyne 14’, Gispert 30’, Bonastre 32’, Salvador 44’, Recasens 48’)

Nasze panie odniosły pierwsze zwycięstwo w kwalifikacyjnym turnieju rozgrywanym w Dublinie. Po porażce z gospodyniami Polki pokonały dziś Turczynki. Nasze hokeistki bardzo dobrze otworzyły spotkanie. Już w 2.minucie pierwszą bramkę po akcji z pola gry zdobyła Maria Drozd. Ta bramka ostudziła przeciwniczki, ale i nasze zawodniczki zwolniły i zaczęły bronić stanu posiadania. Na drugą bramkę czekaliśmy do początków drugiej połowy. Wtedy gola rozstrzygającego mecz zdobyła kapitan naszej drużyny, Marlena Rybacha.

Drugi mecz w turnieju wygrały gospodynie, Irlandki. Tym razem pokonały one Czeszki 1:0 po golu z gry. Bramkę na wagę awansu zdobyła kapitan reprezentacji , Kathryn Mullan. Irlandki mają ogromne szanse na awans do ME 2023 i w zasadzie zależy to tylko od nich ponieważ mają one na koncie już dwa zwycięstwa w turnieju kwalifikacyjnym.

Polska – Turcja 2:0 (Drozda 2’, Rybacha 16’)

Irlandia – Czechy 1:0 (Mullan 21’)