PKO Ekstraklasa:  Śląsk remisuje z Cracovią na własnym stadionie
Marcin Kubiś [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

PKO Ekstraklasa: Śląsk remisuje z Cracovią na własnym stadionie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 20.08.2022, 19:30

W meczu 6. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław rywalizował u siebie z Cracovią. Obie drużyny podzieliły się punktami.

Cracovia rozpoczęła sezon świetnie, bo od trzech kolejnych zwycięstw, ale później przyszły dwie porażki z rzędu, co dawało 9 pkt. Śląsk gra w kratkę. Najpierw remis, potem wygrana, a następnie porażka, po której przyszedł kolejny remis i wygrana, co dawało 8 pkt.

Po pierwszej połowie we Wrocławiu było 1:1. W 16. minucie z piłką w polu karnym odnalazł się Patryk Makuch. Obrócił się, a następnie oddał płaski strzał, po czym mógł cieszyć się z gola na 1:0 dla Cracovii.

W 33. minucie mogło być 2:0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał z bliskiej odległości Oshima. Piłka poleciała między nogami Szromnika, ale ubezpieczał go Poprawa. Śląsk wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po dograniu z lewej strony bramkę po uderzeniu z woleja strzelił dla Śląska Adrian Łyszczarz.

W drugiej połowie bramki nie padły. W 88. minucie zaatakował Śląsk. Wzdłuż linii bramkowej zagrywał Bergier, ale nie miał kto strzelić do pustej bramki. Kilka minut później groźnie zrobiło się pod drugą bramką. Tym razem piłkę w polu karnym otrzymał Balej. Uderzył z woleja, ale świetnie interweniował Szromnik.

Ostatecznie więcej goli nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

W najbliższej kolejce Cracovia zmierzy się u siebie z Wartą Poznań. Śląsk rywalizować będzie z Rakowem Częstochowa.