Jeździectwo - LGCT: triumf Devosa w Londynie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 20.08.2022, 23:55

Kolejnym przystankiem w cyklu Longines Global Champions Tour był Londyn. Ze stolicy Wielkiej Brytanii najbardziej zadowoleni wyjadą zwycięzca konkursu LGCT Peter Devos i zawodnicy zespołu Berlin Eagles Christian Kukuk i Philipp Weishaupt, którzy wygrali konkurs Global Champions League.

Ledwie tydzień po zakończeniu mistrzostw świata najlepsi jeźdźcy przyjechali do Londynu, by rywalizować w kolejnych zawodach Global Champions League i Longines Global Champions Tour. W konkursie GCL jedyną bezbłędną drużyną po dwóch przejazdach była ekipa Berlin Eagles, choć po piątkowej pierwszej części zajmowała piąte miejsce. Christian Kukuk na Mumbaiu i Philipp Weishaupt na Cobym również w sobotę pojechali na czysto, co zagwarantowało im zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła ekipa Shanghai Swans reprezentowana przez Christiana Ahlmanna i Maxa Kuhnera. To zrzutka tego drugiego zadecydowała o tylko drugim miejscu niemiecko-austriackiej pary. Podium uzupełnili Jodie Hall Mcateer i Harry Charles startujący dla New York Empire, którzy również mieli cztery punkty karne na koncie.

Wyniki konkursu GCL

Drugi konkurs GCL, czyli kwalifikację do LGCT wygrał świeżo upieczony mistrz świata Szwed Henrik von Eckermann na koniu Hollywood V. W samym Grand Prix nie było już tak dobrze, gdyż z dwoma zrzutkami ta para zajęła dopiero 21. miejsce. Parkur podstawowy był jednak bardzo wymagający, co spowodowało, że do rozgrywki z czystym kontem weszło tylko sześć par. Zwycięsko z tych zawodów wyszedł Belg Peter Devos dosiadający klaczy Mom's Toupie de la Roque. Ta para po czystym przejeździe uzyskała czas 36.02 i o 0.28 sekundy wyprzedziła również bezbłędną parę belgijską Oliviera Philippaertsa i wałacha H&M Miro. Na trzeciej pozycji z zerowym dorobkiem punktów karnych i czasem 38.71 uplasowali się Jur Vrieling i Comme-Laude W z Holandii.