La Liga: pewne zwycięstwo Realu Madryt
l3o_/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2022, 00:10

Real Madryt pokonał 4:1 Celtę Vigo w wyjazdowym meczu drugiej kolejki La Liga. "Królewscy" wykorzystywali błędy defensywy rywal, które pozwoliły na wysoki wynik.

Mecz rozpoczął sie lepiej dla gości. W 14. minucie po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny z powodu zagrania ręką Renato Tapii. Pewnym egzekutorem okazał się Karim Benzema. Dziesięć minut później po ręce Edgara Militao jedenastka została podyktowana dla Celty. Tę na gola zamienił Iago Aspas. Mecz był wyrównany, jednak to "Królewscy" prowadzili do przerwy. W 42. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Luka Modrić.

Po przerwie większe posiadanie piłki mieli gospodarze, lecz to aktualni mistrzowie Hiszpanii strzelali bramki, skutecznie kontrując rywali. W 56. minucie precyzjne podanie zagrał Modrić, a prowadzenie podwyższył Vinicius Junior. Dziesięć minut później wynik meczu ustalił Federico Valverde. Celta sprawiała wrażenie drużyny, która nie ma pomysłu, jak zagrozić Realowi. Goście mogli podwyższyć rezultat spotkania, ale rzutu karnego w końcówce nie wykorzystał Eden Hazard. Po dwóch kolejkach podopieczni Carlo Ancelottiego zgromadzili komplet punktów.

Celta Vigo - Real Madryt:  1:4 (1:2)

Bramki: 23' (k.) Aspas - 14' (k.) Benzema, 42' Modrić, 56' Vinicius, 66' Valverde

Celta: Marchesin - Mallo, Aidoo, Nunez, Galan - Tapia (89' de la Torre), Cervi, Beltran, Oscar (79' Veiga) - Aspas, Pacienca (69' Perez)

Real: Courtois - Carvajal (69' Rudiger), Militao, Alaba (77' Lucas), Mendy - Modrić (77' Ceballos), Tchouameni, Camavinga (83' Asensio) - Valverde, Benzema, Vinicius (83' Hazard)

Żółte kartki: 13' Tapia - 65' Carvajal, 68' Alaba

Sędzia: Gil Manzano