Monachium 2022: świetny początek niedzieli, Surwiło na podium

• Data publikacji: 21.08.2022, 09:16

Fantastycznie dla nas rozpoczęła się niedziela na multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy w Monachium. Mateusz Surwiło zdobył srebrny medal w kajakarskim wyścigu KL3 na 200 metrów.

Finał mężczyzn w KL3 na 200 metrów był drugim wyścigiem medalowym dnia na torze kajakarskim, a pierwszym z udziałem naszego reprezentanta. Mateusz Surwiło wystartował z czwartego toru i pewnie przypłynął na drugim miejscu. Reprezentant Polski stracił pół sekundy do Hiszpana Juana Antonio Valle. Taką samą różnicą Polak wyprzedził świetnie finiszującego na pierwszym torze Brytyjczyka Jonathana Younga.

To drugi medal dla naszego kraju w parakajakarstwie na mistrzostwach w Monachium. Wcześniej brąz wywalczyła Karolina Bronowicz. Kajakarze w sumie zdobyli już osiem krążków, a to jeszcze nie koniec.