Monachium 2022: drugie srebro Justyny Iskrzyckiej!

• Data publikacji: 21.08.2022, 11:11

Justyna Iskrzycka z drugim srebrnym medalem na mistrzostwach Europy w Monachium! Polka zajęła dzisiaj drugie miejsce w finale K1 na 1000 metrów.

W piątek Justyna Iskrzycka wywalczyła srebro w dwójce na 1000 metrów z Katarzyną Kołodziejczyk. Dwa dni później Polka wystartowała w finale A na tym samym dystansie, ale w jedynce. Był to początek niedzielnej sesji medalowej. Przypomnijmy, że na mistrzostwach świata nasza kajakarka zajęła czwartą pozycję. Dzisiaj wystartowała na trzecim torze, wśród głównych faworytek. Polka płynęła w czołówce w gronie pięciu zawodniczek walczących o medal.

Na półmetku Iskrzycka miała drugi czas. Następnie mocno przyspieszyła Noemi Pupp. Węgierka zdobyła bezpieczną przewagę i popłynęła po złoty medal. Nasza reprezentantka fenomenalnie spisała się na ostatnich dwustu metrów. Finiszowała druga ze stratą 266 tysięcznych do zwyciężczyni. Trzecia Hiszpanka Isabel Contreras straciła ponad sekundę.