Monachium 2022: Czesi za mocni, Bryl i Łosiak zagrają o brąz

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 21.08.2022, 11:50

Nie będzie polskiej pary w finale mistrzostw Europy. Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali 0:2 półfinałowy mecz z parą Ondrej Perusic/David Schweiner. Tym samym Biało-Czerwonym pozostała walka o brązowy medal.

Para Bryl i Łosiak do Monachium przyjechała zbudowana świetnym występem podczas Beach Pro Tour Elite 16. Polacy zwyciężyli turniej w Hamburgu i mieli spore szanse, żeby sukces osiągnąć również na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni do półfinału awansowali po zwycięstwie z austriacką parą Seidl/Waller. Z kolei Ondrej Perusic i David Schweiner w swojej drodze do 1/2 turnieju pokonali między innymi drugi polski duet - Piotra Kantora i Macieja Rudola.

Półfinałowe starcie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu drużyn. Zespoły długo szły ramię w ramię, lecz pierwsi zaatakowali Czesi, odskakując na dwa punkty po mocnym uderzeniu Schweinera - 9:11. Polacy próbowali gonić rywali, ale mieli problemy z przyjęciem mocnych serwisów czeskich siatkarzy. Biało-Czerwonym coraz trudniej było też przebić się w ataku. Czesi świetnie prezentowali się w obronie oraz bloku i prowadzili już 15:11. Perusic i Schweiner nie mieli też żadnych problemów z wykorzystaniem wypracowanych kontr i do końca kontrolowali przebieg tego seta. Tym samym zwyciężając po kolejnym punktowym uderzeniu Perusicia - 21:15.

Drugi set również rozpoczął się wyrównanie, ale bardzo szybko to Czesi wyszli na prowadzenie po punktowym bloku Perusicia - 4:2. Biało-Czerwoni długo deptali rywalom po piętach, jednak nie byli w stanie obrócić wyniku na swoją korzyść. Newralgiczny moment przyszedł przy stanie 6:7. Wtedy świetną serię odnotowali Czesi, a Polacy nie mogli przerwać ich koncertowej gry. Główną przewagą czeskiej pary była fenomenalna gra w obronie. Perusić i Schweiner jak natchnieni zdobywali kolejne punkty, prowadząc już 12:6. Bryl i Łosiak z każdą kolejną akcję mieli coraz większe problemy, a Czesi pewnie zmierzali po zwycięstwo. Seta zakończył udany atak Schweinera i to para z Czech powalczy w wielkim finale o złoto.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak (POL) - Ondrej Perusić/David Schweiner (CZE) 0:2 (15:21, 11:21)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.