Monachium 2022: złoto dwójki kanadyjkarzy!

• Data publikacji: 21.08.2022, 12:00

Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zostali mistrzami Europy w C2 na 200 metrów. To drugie złoto dla Polski w kajakarstwie w Monachium.

Niecałe pół godziny temu Aleksander Kitewski był ostatni w finale jedynki na 500 metrów. Szansa do rewanżu była w C2 na sprinterskim dystansie 200 metrów, razem z Arsenem Śliwińskim. Polacy startujący z czwartego toru znakomicie wystartowali. Od razu objęli prowadzenie, a potem już tylko powiększali przewagę. Nasi kanadyjkarze pokonali dystans w czasie 36,919 i wręcz zdeklasowali rywali w tej krótkiej konkurencji.

Drugie miejsce zajęli Antoni Segura/Alfonso Benawides (Hiszpania) ze stratą ponad sześciu dziesiątych sekundy. Reprezentanci Hiszpanii wyprzedzili Litwinów (Henrikas Zustautas i Wadim Korobow) zaledwie o trzy tysięczne. Kitewski i Śliwiński zdobyli dziesiąty medal w kajakarstwie w Monachium, a drugi z najcenniejszego kruszczu.