Monachium 2022: srebro dwójki Putto/Kołodziejczyk!

• Data publikacji: 21.08.2022, 12:13

Mamy kolejny medal na kajakarskich mistrzostwach Europy! Srebrny krążek w wyścigu K2 na 200 metrów zdobyły Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk.

Na mistrzostwach świata w Halifax w K2 na 200 metrów Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk zajęły czwarte miejsce. W Monachium doszło do zmiany w składzie, gdyż Walczykiewicz została zastąpiona przez Dominikę Putto. Polska dwójka świetnie wystartowała i płynęła na pozycji medalowej. W końcówce i tak krótkiego dystansu nasze zawodniczki jeszcze przyspieszyły. Nie tylko umocniły się na drugiej pozycji, ale także zbliżyły się do Blanki Kiss i Anny Lucz.

Ostatecznie Polki finiszowały na drugim miejscu ze stratą 216 tysięcznych do mistrzyń świata z Węgier, które także okazały się najlepsze na Starym Kontynencie. Trzecie reprezentantki Niemiec - Paulina Paszek i Jule Hake straciły aż ponad sekundę. Katarzyna Kołodziejczyk w piątek zdobyła już srebro z Justyną Iskrzycką na 1000 metrów, co pokazuje, jak jest wszechstronną kajakarką.