WTA Cincinnati: mistrzyni z Warszawy zagra o tytuł w Cincinnati
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 21.08.2022, 12:15

W finale Cincinnati Open Petra Kwitowa stanie przed szansą na zdobycie pierwszego tytułu w tym turnieju. Wcześniej dwukrotnie przegrywała w półfinale. Zadanie nie będzie łatwe, bo tam czeka już na nią doświadczona i grająca bardzo dobrze w ostatnich tygodniach Francuzka Caroline Garcia.

Pierwszą finalistką turnieju WTA 1000 w Cincinnati została doświadczona 32 – letnia leworęczna Czeszka Petra Kwitowa (28.WTA). W półfinale tenisistka naszych południowych sąsiadów zatrzymała rozpędzoną nadzieję gospodarzy 27 – letnią Madison Keys (24.WTA). Przeciwniczki dotychczas spotykały się ze sobą osiem razy w głównym cyklu i tu mamy wynik remisowy. Mecz rozpoczął się źle dla Kwitowej. Bardzo szybko została ona przełamana i Amerykanka wyszła na prowadzenie 3:1. Chwilę potem straciła swój serwis i mecz zaczął się od nowa. Od tego momentu obie tenisistki pilnowały swoich podań i o wyniku pierwszego seta musiał zdecydować tie – break. W nim obie zawodniczki szły równo. W końcówce minimalnie lepsza okazała się Keys i to ona zapisała pierwszą partię na swoim koncie. Drugi i trzeci set to wyrównana gra, ale w końcówkach minimalnie lepsza okazywała się Czeszka. Amerykanka obroniła dwie piłki meczowe, ale musiała skapitulować przed trzecią.

W drugim meczu półfinałowym spotkały się ze sobą Caroline Garcia (35.WTA) i Aryna Sabalenka (7.WTA). Przed dzisiejszym pojedynkiem wyżej notowana tenisistka prowadziła 2 do 1 w bezpośrednich pojedynkach. Pierwszy set to zdecydowana dominacja Francuzki. Przełamała Sabalenkę dwa razy i bardzo szybko wygrała pierwszą partię. Garcia bardzo dobrze serwowała nie dając rywalce żadnej szansy na przełamanie. W tym momencie mecz został przerwany z powodu deszczu. Po wznowieniu gry Francuzka przegrała seta. Szybko się pozbierała i w trzeciej partii nie dała Sabalence żadnych szans i to ona zagra o tytuł prestiżowego turnieju WTA 1000.