ATP Cincinnati: Corić zagra w finale z Tsitsipasem

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 21.08.2022, 12:31

Młodość górą w Cincinnati. Stefanos Tsitsipas(7.ATP) wygrał z liderem światowego rankingu, Daniłem Miedwiediewem (1.ATP) i o tytuł w turnieju Cincinnati Open zagra z notującym rewelacyjny powrót po kontuzji Chorwatem Borną Coricem.

Tsitsipas nie był faworytem swojego półfinału. Miedwiediew prowadził z nim w bezpośrednich starciach 7:2 i na pewno chciał po raz drugi wygrać ten turniej (poprzednio w 2019). Grek grał tutaj dotychczas dwa razy w półfinale (2020,2021). Jak to mówią do trzech razy sztuka. Mecz był bardzo zacięty. Pierwszego seta po tie - breaku wygrał Tsitsipas. W drugim i trzecim o sukcesie decydowało zaledwie jedno przełamanie. Grek był minimalnie lepszy i to on zawalczy o największą pulę w turnieju.

Drugi półfinał nie był już tak zacięty. Zmierzyli się w nim Brytyjczyk Cameron Norrie (11.ATP) oraz Chorwat Borna Corić (152.ATP). Bilans meczów między panami był do wczoraj remisowy. Obaj wygrali po jednym spotkaniu. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla Brytyjczyka. Przełamał on rywala i wyszedł na 3:1. Później jednak stracił animusz, przegrał pięć gemów z rzędu i set się zakończył. W drugim secie Norrie został przełamany w piątym gemie. W siódmym miał dwie szanse na przełamanie Corica, ale ich nie wykorzystał. Chorwat wygrał drugiego seta i to on zagra w finale.