Monachium 2022: bezkonkurencyjna Anna Puławska ze złotem!

• Data publikacji: 21.08.2022, 13:24

Anna Puławska triumfowała na mistrzostwach Europy w K1 na 500 metrów. Polka zwyciężyła z dużą przewagą.

W wyścigu kajakarek na 500 metrów liczyliśmy na Annę Puławską, która już wczoraj zdobyła złoto z Karoliną Nają na tym samym dystansie. Polka płynęła znakomicie od samego początku, a im było bliżej mety, to jeszcze przyspieszyła. Przez dłuższy czas Polka ścigała się o złoto z Eszter Rendessy, ale Węgierka osłabła.

Nasza reprezentantka wygrała z dużą przewagą nad rywalkami, a dokładnie ponad sekundą nad Rendessy. Brąz wywalczyła Emma Jorgensen z Danii. Puławska popłynie jeszcze w finale A w czwórce na 500 metrów, gdzie Polki są głównymi faworytkami do złota.