Monachium 2022: Głazunow i Barniak ze srebrem!

• Data publikacji: 21.08.2022, 13:32

Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow zdobyli srebrny medal na mistrzostwach Europy w Monachium. Polacy zajęli drugie miejsce w finale wyścigu C2 na 500 metrów.

Wicemistrzowie świata w C2 na 500 metrów - Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow przystąpili do walki o medal na Starym Kontynencie. Polacy byli jednymi z faworytów i pokazali to na wyścigu. Prowadzenie szybko objęli jednak Hiszpanie - Joan Antoni Moreno i Adrian Sieiro. To inny skład niż zwycięski na mistrzostwach świata, ale kanadyjkarze z Półwyspu Iberyjskiego okazali się najlepsi z przewagą 677 tysięcznych.

Na wyniki z pozostałych miejsc na podium musieliśmy trochę poczekać, ale opłaciło się. Barniak i Głazunow zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Sebastiana Brendela i Tima Heckera o tylko jedenaście setnych sekundy. Dwójka z Niemiec zdobyła brązowy medal.