LFA9: Kraków Kings B pokonało Białe Lwy Gdańsk

• Data publikacji: 01.10.2018, 23:12

W niedzielę odbyło się finałowe spotkanie LFA9. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, Kraków Kings B pokonało Białe Lwy Gdańsk 24:8.

Spotkanie zaczęło się bardzo wyrównanie, początkowa faza spotkania należała zdecydowanie do formacji defensywnych obu drużyn. Mimo kilku błędów ofensywnych, pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się remisem. Po rozpoczęciu drugiej połowy długo nie musieliśmy czekać na pierwsze punkty. Krótkie podanie od Mateusza Wiechecia do Łukasza Pączka i piękny bieg na 58 jardów - w taki sposób drużyna z Krakowa objęła prowadzenie.

Akcją podaniową, za 2 punkty, wynik podwyższył Szymon Lorenc. Kilka prób później doszło do urazu kolana jednego z defensywnych zawodników Kraków Kings B. Daniel Piwowar został na noszach zniesiony z boiska. Po kilku minutach rozgrywający Królów - Mateusz Wiecheć - po akcji biegowej zdobył przyłożenie, a następnie dodatkowo podwyższył o 2 punkty. Tym samym 3. kwarta zakończyła się wynikiem 16:0. Po nieudanej próbie podaniowej Białych Lwów Oliwier Romaniuk zaliczył interception oraz, po biegu na 30 jardów, zdobył przyłożenie. Wynik po podaniu podwyższył Maciej Woźniak. Chwilę przed końcem spotkania, honorowe punkty dla drużyny z Gdańska, zdobył Krzysztof Szlagowski, który również zdobył podwyższenie za 2 punkty.

MVP Finału: Oskar Romaniuk (Kraków Kings B)