Monachium 2022: Bryl i Łosiak bez medalu

• Data publikacji: 21.08.2022, 16:43

Michał Bryl i Bartosz Łosiak nie zdobyli medalu na mistrzostwach Europy w Monachium. Ostatniego dnia turnieju Polacy przegrali dwa mecze, w tym o brązowy medal z mistrzami olimpijskimi Molem/Sorumem z Norwegii.

Po serii zwycięstw niestety w fazie półfinałowej przyszedł czas na pierwszą porażkę Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Polacy przegrali w dwóch setach z czeską parą Perusić/Schweiner. Tym samym stracili szansę na mistrzostwo Europy, ale mogli jeszcze zdobyć brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce naszych siatkarzy czekało bardzo trudne zadanie. Zmierzyli się bowiem z mistrzami Europy sprzed roku, a także mistrzami olimpijskimi i świata - Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandliem Sorumem. W półfinale Norwegowie niespodziewanie przegrali ze szwedzkim duetem Ahman/Hellvig. Podobnie jak Polakom, pozostała im rywalizacja o brąz, co w ich przypadkiem jest dużym rozczarowaniem.

Faworyci od samego początku przeważali na placu gry. Od remisu 3:3 Norwegowie zdobyli trzy kolejne punkty, głównie dzięki dobremu serwisowi. Był to fragment gry, który praktycznie ustawił pierwszy set. Bryl i Łosiak mieli lepsze momenty, ale byli w stanie zmniejszyć różnicę zaledwie do dwóch punktów. Mistrzowie olimpijscy mieli maksymalnie pięć punktów przewagi, utrzymywali pewność siebie oraz bezpieczny zapas. Mol i Sorum wygrali pierwszą partię 21:16.

Na początku drugiego seta siatkarze z Norwegii ponowie wypracowali trzy punkty przewagi - 7:4. Polacy nie ustrzegli się błędów, co ułatwiło Skandynawom utrzymanie kilku punktów przewagi. Bryl i Łosiak zagrali też kilka dobrych akcji i to dawało nadzieję na wyrównaną walkę z utytułowanymi rywalami. Anders Mol i Christian Sorum prowadzili już 15:10, a nasi reprezentanci poprosili o przerwę. Po niej zdobyli trzy kolejne punkty. Norwegowie mieli odpowiedź na lepszą grę Polaków. Wygrali w drugim secie 21:17 i 2:0 w całym meczu. To Mol i Sorum zdobyli na pocieszenie brązowy medal, a Bryl i Łosiak zajęli na tym turnieju czwarte miejsce.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak - Anders Mol/Christian Sorum (NOR) 0:2 (16:21, 17:21)