Monachium 2022: medal Rosolskiego na 5000 metrów

• Data publikacji: 21.08.2022, 15:57

Mamy kolejny medal na mistrzostwach Europy w kajakarstwie. Rafał Rosolski wywalczył brąz w finale K1 na 5000 metrów.

Pierwotnie wyścigi na dystansie 5000 metrów miały zostać rozegrane w sobotę. Jednak odbył się tylko wyścig w kanadyjkach mężczyzn. Reszta zmagań została przeniesiona na niedzielę na koniec mistrzostw, ze względu na ulewę. Rafał Rosolski nie awansował do finału A na 1000 metrów, więc liczył na rehabilitację na długim dystansie.

Polski kajakarz finiszował na trzecim miejscu z czasem 20:44. Stawce przewodzili Fernando Pimenta i Walter Bouzan. Finalnie, Portugalczyk wyprzedził Hiszpana o trzy sekundy. Rosolski walczył do samego końca o brązowy medal z dwoma rywalami. Polak wyprzedził Norwega Eivind Volda i Węgra Balinta Noe.