PKO Ekstraklasa: trzecie z rzędu zwycięstwo Radomiaka

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2022, 17:06

Radomiak Radom wygrał 1:0 z Zagłębiem Lubin w wyjazdowym meczu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w 76. minucie zdobył Raphael Rossi.

W pierwszej połowie lepszym zespołem byli gospodarze. To właśnie "Miedziowi" poza kontrolowaniem gry, wykreowali sobie lepsze okazje na zdobycie bramki. W inauguracyjnym kwadransie po efektownym strzale z dystansu Filipa Starzyńskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Pod koniec tej odsłony Arkadiusz Woźniak wyprzedził rywala i zmusił Filipa Majchrowicza do wykazania się refleksem. Goście sprawiali wrażenie, jakby przyjechali do Radomia z zadaniem, by przede wszystkim nie stracić gola.

Po zmianie stron pod bramką Kacpra Bieszczada zrobiło się trochę żywiej. Dobrą okazję zmarnował Luis Machado, a strzał z dalszej odległości wybronił golkiper. Zagłębie najbardziej zagroziło po dwóch rzutach rożnych. Zgrane piłki tuż sprzed linii bramkowej wybili jednak Mateusz Cichocki i Filipe Nascimento. Decydującą akcję meczu przeprowadzono w 76. minucie. Po rzucie z autu Dawida Abramowicza piłka minęła kilku zawodników i trafiła do Raphael Rossiego, który dał swojej drużynie zwycięstwo. Był to trzeci z rzędu komplet punktów dla graczy Mariusza Lewandowskiego.

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom: 0:1 (0:0)

Bramka: 76' Rossi
Zagłębie: Bieszczad - Woźniak, Jach, Kopacz, Giorbelidze (79' Bohar) - Łakomy, Makowski, Chodyna (62' Gaprindaszwili), Starzyński (62' Hinokio),  Dieng (79' Bohar) - Dolezal (83' Kobusiński)
Radomiak: Majchrowicz - Grzybek, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele (90+2' Łukasik), Nascimento, Leandro (66' Semedo), Alves, Machado (80' Pik) - Maurides (80' Feliks)
Żółte kartki: 1' Cichocki, 53' Abramowicz, 64' Nascimento
Sędzia: Piotr Lasyk