Snooker - European Masters: angielski finał dla Wilsona

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 21.08.2022, 21:47

Kyren Wilson pokonał swojego rodaka Barry'ego Hawkinsa w jednostronnym finale zawodów European Masters odbywającym się w niemieckim Furth. Mecz zakończył się rezultatem 9:3 dla młodszego z Anglików, a zarazem jest to piąty rankingowy triumf w jego karierze.

Finałowe starcie rozpoczęło się od wyrównanych partii, w których przeważały elementy taktyczne, a wysokie podejścia były rzadkością. Dużo lepiej w takiej grze odnalazł się Kyren Wilson. 30-latek zwyciężył pierwsze trzy partie, a Barry Hawkins na pierwszego wygranego frejma musiał czekać blisko 100 minut. Po 20-minutowej przerwie starszy z Anglików poszedł za ciosem, a kibice zgromadzeni w Furth doczekali się pierwszych 50-punktowych podejść. Hawkins popisał się dwoma takimi brejkami w odsłonie numer pięć. Od tego momentu całkowitą inicjatywę przy stole przejął Wilson. Wicemistrz świata z 2020 roku nie dawał pola do popisu swojemu przeciwnikowi, którego wypunktował do końca sesji, a zarazem prowadził po pierwszej części 6:2.

Sesja wieczorna to kontynuacja solidnej gry ze strony Kyrena Wilsona. Początkowo wydawało się, że Barry Hawkins jest na dobrych torach do częściowego odrobienia strat, lecz jego 64-punktowy brejk nie był wystarczający do wygrania partii. Kolejna odsłona przerwała serie przegranych frejmów przez 47-latka, ale jak się później okazało, była to ostatnia zwycięska partia w jego wykonaniu. Wilson zwyciężył pewnie pozostałe dwie rozgrywki, a jednocześnie przypieczętował swój piąty triumf w karierze.

Kyren Wilson - Barry Hawkins 9:3

(66-17, 63-56, 70-32, 54-68, 7-106 (51, 55), 73-9, 79-17, 75-0 (56), 69-64 (BH 64), 33-59, 83-27, 77-30)