Serie A: kolejna efektowna wygrana Napoli
Tarkus92/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2022, 20:30

SSC Napoli wygrało 4:0 z AC Monzą w domowym meczu drugiej kolejki Serie A. Bohaterem meczu po raz kolejny został Chwicza Kwaracchelia. 90 minut w barwach gospodarzy zagrał Piotr Zieliński.

Pierwszy kwadrans był bardzo intensywny w wykonaniu Napoli. Ofensywni gracze Luciano Spallettiego co rusz ostrzeliwali bramkę Michele Di Gregorio. Brakowało jednak skuteczności i wynik pozostawał bezbramkowy. Końcówka inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut była już dużo efektowniejsza. W 35. minucie cudownym golem z dystansu popisał się Chwicha Kwaracchelia, a tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Victor Osimhen.

Po zmianie stron gospodarze nieco zwolnili tempo. Mimo to w 62. minucie do siatki ponownie trafił Kwaracchelia. Nutkę nadziei dla Monzy dał Andrea Petagna. Jednak analiza VAR wykazała faul napastnika, w efekcie gol nie mógł być zaliczony. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Min-Jae Kim, który wykorzystał dośrodkowanie Zielińskiego.

SSC Napoli - AC Monza: 4:0 (2:0)

Bramki: 35', 62' Kwaracchelia, 45+2' Osimhen, 90+3' Kim

Napoli: Meret - Rui (70' Olivera), Kim, Rrahmani, Di Lorenzo - Zieliński, Anguissa, Lobotka (78' Zerbin) - Lozano (78' Politano), Osimhen (84' Ounas), Kwaracchelia (70' Elmas)

Monza: Di Gregorio - Carboni, A.Ranocchia (49' Antov), Marlon - Di Alessandro (46' Molina), Sensi, Barberis, F.Ranocchia (58' Valoti), Birindelli (83' Colpani) - Petagna (83' Gytkjaer), Caprari

Żółte kartki: 59' Rui, 73' Di Lorenzo - 38' Caprari

Sędzia: Francesco Fourneau