Monachium 2022: srebrna żeńska sztafeta 4x100 metrów!
Paweł Skraba

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 21.08.2022, 21:35

To jest dzień polskich sztafet. Po sukcesie panów, panie nie zostały również bez zdobyczy medalowej. Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała oraz Ewa Swoboda zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów z nowym rekordem Polski 42,61 sekundy.

Polki nie miały łatwego zadania, gdyż biegły po ostatnim, ósmym torze. Fantastycznie rozpoczęła Pia Skrzyszowska, która kilkadziesiąt minut wcześniej wywalczyła złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki. Znakomite zmiany przeprowadziły Anna Kiełbasińska oraz Marika Popowicz-Drapała. Na ostatnich 100 metrach drugiego miejsca nie oddała Ewa Swoboda. Ustąpiła jedynie Niemce, która była poza zasięgiem. Czas uzyskany na mecie to 42,61, czyli jak w wypadku panów nowy rekord kraju. Na najniższym stopniu podium uplasowała się sztafeta Włoch.