WTA Cincinnati: Caroline Garcia triumfuje w Cincinnati Open
Michał Jędrzejewski/BNP PARIBAS Poland Open

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 21.08.2022, 21:52

Francuzka Caroline Garcia (35.WTA) pokonała Czeszkę Petrę Kwitową (28.WTA) w finale turnieju WTA 1000 Cincinnati Open i wygrała swój trzeci „tysięcznik”. Wcześniej reprezentantka trójkolorowych zwyciężała w turniejach tej rangi w 2017 roku w Wuhan i Pekinie.

Tenisistki spotykały się dotychczas na zawodowych kortach ośmiokrotnie i pięć z tych spotkań wygrała 32 - letnia Czeszka. Po raz ostatni grały ze sobą w 2019 roku, a więc stosunkowo dawno. Zarówno Garcia jak i Kwitowa w ostatnich tygodniach prezentowały dobrą formę, więc mecz finałowy w Cincinnati zapowiadał się niezwykle pasjonująco. Pierwszy set rozpoczął się od problemów serwisowych Czeszki. Garcia wykorzystując pierwszego breaka przełamała rywalkę. W drugim gemie przy serwisie Francuzki, Kwitowa miała dwie okazje na odrobienie straty, ale tenisistka znad Sekwany zdołała się obronić. Po chwili Garcia przełamała przeciwniczkę po raz drugi, wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 4:0. W trzecim gemie serwisowym Kwitowa nie oddała rywalce ani jednego punktu i wygrała pierwszego gema w meczu. W kolejnym gemie przy serwisie Garcii, Kwitowa miała dwie szanse na odrobienie strat. W dwóch gemach serwisowych Francuzki, Czeszka miała cztery breaki, ale nie wykorzystała żadnego. Dało to Francuzce prowadzenie 5:1.W kolejnym gemie tenisistka znad Wełtawy znów nie oddała rywalce punktu i pewnie wygrała swój serwis.Ale to było by na tyle. W kolejnym gemie Garcia świetnie serwowała i zmuszając Kwitową serwisem do błędu zamknęła pierwszą partię.

Drugi set również rozpoczął się źle dla Czeszki. Po długiej walce Francuzka zdołała przełamać przeciwniczkę. Wtedy Petra wzięła przerwę medyczną.  W trzecim gemie przy serwisie Garcii Kwitowa miała breaka, ale go nie wykorzystała, co dało rywalce prowadzenie 3:1. Kolejne trzy okazje na odrobienie strat dla Czeszki pojawiły się w szóstym gemie. Francuzka znowu się obroniła i wyszła na 4:2. Chwilę później Garcia wygrała swój serwis i zbliżyła się do wygranej. Kwitowa pewnie wygrała swój serwis i zmniejszyła straty na 4:5. Kolejny gem był ostatnim gemem spotkania. Garcia bardzo szybko wypracowała sobie serwisem piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą i wzniosła ręce w geście triumfu.