ATP Cincinnati: Ćorić wygrywa w finale z Tsitsipasem
KeatingMedia.com.au

• Data publikacji: 22.08.2022, 06:40

Borna Ćorić pokonał Stefanosa Tsitsipasa 7:6(0), 6:2 w finałowym spotkaniu turnieju ATP 1000 w amerykańskim Cincinnati. Dla Chorwata jest to trzeci wygrany turniej w karierze, a także pierwszy rangi Masters.

Finałowy pojedynek w Cincinnati był trzecim bezpośrednim starciem obu tenisistów. W pierwszym z nich — w 2018 roku — triumfował Grek, po tym, jak przy stanie 1:4 jego przeciwnik skreczował z powodu kontuzji. Dwa lata później zawodnicy spotkali się podczas trzeciej rundy US Open i tym razem to Chorwat okazał się lepszy, pokonując rywala w pięciu setach, a decydującą rozgrywkę zamykając tie-breakiem.

Dzisiejszy mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął rozstawiony z „czwórką” Stefanos, który już w drugim gemie doprowadził do przełamania, a z pierwszych czternastu piłek wygrał aż dwanaście. Następnie mieliśmy kilka gemów nastawionych na dominację serwujących, aż niespodziewanie siódmy gem rozpoczął się od trzech wymian wygranych przez Bornę. Chorwat przegrał dwa pierwsze break-pointy, ale ostatniego wykorzystał i doprowadził do odłamania. Chwilę później to Tsitsipas miał po swojej stronie trzy szanse na ponowne uzyskanie przewagi, ale nie zdołał doprowadzić do przełamania. W kolejnych odsłonach sytuacja nie uległa zmianie i o losie partii zdecydować miał tie-break. W nim Chorwat zdeklasował swojego oponenta, zwyciężając aż 7-0.

Drugi set rozpoczął się od stanu 0:40 przy podaniu Ćorića, który następnie wygrał pięć piłek z rzędu i utrzymał gema. Niedługo później, bo w czwartej odsłonie w podobnej sytuacji znalazł się Grek, ale on również wyszedł z opresji, wyrównując na 2:2. Od tego momentu to jednak Borna był stroną dominującą, co ostatecznie wykorzystał w szóstym gemie, zdobywając kluczowe przełamanie. Stefanos próbował odrobić straty w następnej odsłonie, ale gra na przewagi nie przyniosła skutku. Z kolei w ósmym gemie Borna Ćorić dopiął swego i kolejnym gemem wygranym przy serwisie rywala zamknął seta 6:2, a także całe spotkanie 2-0.

Stefanos Tsitsipas (GRE) [4] — Borna Coric (CRO)