La Liga: Barcelona rozbija Sociedad; Lewandowski z dubletem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2022, 23:53

FC Barcelona wygrała 4:1 z Realem Sociedad w wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki La Liga. Dubletem popisał się Robert Lewandowski, który spędził na placu pełne 90 minut.

Początek meczu toczony był w szybkim tempie. Już w pierwszej minucie debiutancką bramkę w La Liga zdobył Robert Lewandowski. Polski napastnik wykorzystał płaskie dogranie Alejandro Balde. Radość gości nie trwała długo. Pięć minut później piłkę w środku pola stracił Frankie de Jong, a z dozą szczęścia wyrównał Alexander Isak. Dalsza część inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut pozostała wyrównana. Najbliżej kolejnego gola dla Katalończyków był Ferran Torres, ale uderzył obok słupka. Natomiast "Blaugranę" dwukrotnie musiał ratować Marc Andre ter Stegen, najpierw po próbie Mikela Marino, a później po strzale Davida Silvy.

Po zmianie stron istotną rolę odegrali rezerwowi wprowadzeni przez Xaviego. Chwilę po pojawieniu się na boisku, Ansu Fati, zaliczył asystę piętą przy golu Ousmane Dembele. Trzy minuty później drugie trafienie zaliczył Robert Lewandowski, który wykorzystał podanie Fatiego. Po dwóch decydujących dograniach sam wpisał się na listę strzelców w 79. minucie. Ostatnie minuty były w spokojnym tempie dogrywane przez zawodników.

Real Sociedad - FC Barcelona: 1:4 (1:1)

Bramki: 6' Isak - 1', 69' Lewandowski, 66' Dembele, 79' Fati

Sociedad: Remiro - Elsutondo (78' Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, Munoz - Mendez, Zubimendi, Merino (79' Karrikaburu), Silva (71' Torrientes) - Isak (71' Navarro), Kubo (71' Cho)

Barcelona: ter Stegen - Balde (64' Raphinha), Garcia, Christensen, Araujo - de Jong (84' Kessie), Pedri, Gavi (84' Roberto) - Dembele (71' Alba), Lewandowski, Torres (64' Fati)

Żółte kartki: 21' Elustondo, 41' Le Normand - 51' Araujo

Sędzia: Jose Montero