WTA Granby: Magdalena Fręch w drugiej rundzie

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 22.08.2022, 09:16

Magdalena Fręch (104.WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 rozgrywanego w kanadyjskim Granby. Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie najwyżej rozstawiona w turnieju Daria Kasatkina albo Belgijka Greet Minnen.

Przeciwniczką naszej tenisistki w pierwszej rundzie była reprezentantka Czarnogóry, Danka Kovinić (80.WTA). Zawodniczki grały dotychczas ze sobą dwa razy i każda wygrała po jednym meczu. W pierwszym secie bardzo szybko na prowadzenie wyszła Kovinić, Fręch już w pierwszym gemie serwisowym rywalki miała breaka, ale go nie wykorzystała. Po chwili sama straciła serwis i rywalka prowadziła już 3:0.Następne gemy to mozolne odrabianie strat przez naszą tenisistkę. Polka przełamała rywalkę, pewnie wygrywała swoje serwisy i wyrównała na 3:3. Serwis nie był mocną stroną obu tenisistek w tym spotkaniu. Po chwili tenisistka znad Wisły po raz drugi straciła swój serwis i po raz drugi przełamała Kovinić po bardzo zaciętym gemie. Do końca seta gra toczyła się już gem za gem, więc o rozstrzygnięciu musiał zdecydować tie - break. Na początku dodatkowa rozgrywka toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie Polka zyskała przewagę i wyszła na 5:3. Od tej pory punkty wygrywała już tylko Magdalena Fręch i to ona zwycięsko zapisała pierwszą partię na swoim koncie.

Drugi set był dużo mniej wyrównany. Polka bardzo szybko dwukrotnie przełamała Kovinić, pewnie wygrywała swoje podania i wyszła na 4:0. W piątym gemie po obronie dwóch breaków nieoczekiwanie straciła swój serwis, dając reprezentantce Czarnogóry okazję do odrobienia części strat, ale to nie zmieniło wiele już w tym secie. Fręch skutecznie broniła swoich podań i pewnie wygrała drugiego seta, wykorzystując pierwszego breaka przy serwisie rywalki, który był jednocześnie pierwszą piłką meczową.

Magdalena Fręch (POL) – Danka Kovinić (MNE) 7:6(3) 6:2