Futsal Ekstraklasa: podsumowanie 2. kolejki

• Data publikacji: 02.10.2018, 12:00

Za nami kolejny weekend obfity w futsalowe zmagania. Na parkietach Futsal Ekstraklasy doszło do kilku ciekawych pojedynków. FC Toruń, nie bez problemów, rozprawił się z Red Dragons Pniewy, z kolei Rekord Bielsko-Biała wygrał na wyjeździe z beniaminkiem, Orłem Jelcz-Laskowice.

FC Toruń - Red Dragons Pniewy 3:1 (1:1)

Mrówczyński (7', 38'), Kriezel (26') - Solecki (15')

Do Torunia ekipa z Pniew przyjechała podbudowana zwycięstwem w inauguracyjnym meczu z Cleareksem aż 6:0. Mecz z FC pokazał, ze tamten rezultat nie był dziełem przypadku. Co prawda to torunianie dość szybko objęli prowadzenie, ale po strzeleniu gola wyraźnie oddali inicjatywę rywalom. Po kwadransie efektywnego czasu gry przyjezdni wyrównali, a autorem bramki był Solecki.

Po przerwie gospodarze nieco się przebudzili, choć nadal ciężki im było o dogodne sytuacje strzeleckie. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego drugiego gola strzelili w 26. minucie po świetnej akcji prawym skrzydłem i strzałem Kriezela z kilku metrów. "Smoki" dzielnie dążyły do wyrównania, ale wysoką dyspozycję w bramce prezentował golkiper rywali, Nicolae Neagu. Wynik spotkania ustalił w 38. minucie Marcin Mrówczyński, dla którego było to drugie trafienie tego dnia.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Rekord Bielsko-Biała 1:5 (1:3)

Andrade (15') - Viana (5'), Popławski (8', 29'), Budniak (19'), Marek (39')

Do ciekawie zapowiadającego się starcia doszło w Jelcz-Laskowicach. Orzeł, który w dobrym stylu awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, podejmował we własnej hali mistrza Polski. Rekord wyśmienicie rozpoczął mecz i już po ośmiu minutach prowadził 2:0. Andrade zdołał przywrócić nadzieję miejscowym w piętnastej minucie, jednak bielszczanie odpowiedzieli golem do szatni i po pierwszej połowie prowadzili 3:1.

Po przerwie bardzo szybko pięć przewinień uzbierali miejscowi. Rekord miał dwa przedłużone rzuty karne już w 27. minucie, ale goście nie zdołali ich wykorzystać. Bielszczanie zdołali jednak parę chwil później strzelić gola z akcji. Michał Marek w 39. minucie podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, wycofując bramkarza, ale nieskutecznie.