WTA Cleveland: Magda Linette awansowała do drugiej rundy
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 22.08.2022, 18:05

Magda Linette (67.WTA) pokonała reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewą (39.WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 W Cleveland w USA. Dla obu tenisistek to ostatni sprawdzian formy przed wielkoszlemowym Us Open. Linette zagra w drugiej rundzie ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Rumunką Soraną Cirsteą, a Meksykanką Marcelą Zacarias.

Polka grała z reprezentantką Kazachstanu dotychczas sześć razy. Ma pozytywny bilans, ponieważ wygrała cztery mecze. Ostatni raz obie tenisistki spotkały się w tym roku w pierwszej rundzie turnieju w Stambule. Tam górą była Putincewa. Linette rozpoczęła pierwszego seta spotkania bardzo dobrze, bo od przełamania serwisu rywalki. Niestety w pierwszym swoim gemie serwisowym Polka zawiodła i po obronie dwóch break pointów skapitulowała w trzecim. W piątym gemie Linette po raz drugi odebrała serwis Putincewej i wyszła na 3:2. Tradycyjnie po chwili Polka znów przegrała podanie.  Po chwili nasza tenisistka miała kolejne dwa breaki, ale ich nie wykorzystała. Chwilę później Linette po raz trzeci przełamała Putincewą i stanęła przed szansą wygrania seta własnym podaniem.Polka wykorzystała okazję i zakończyła seta pierwszą piłką setową.

Drugiego seta Linette otworzyła najlepiej jak można. Wykorzystując drugiego breaka przełamała Kazaszkę. Po chwili wygrała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Polka całkowicie dominowała w drugim secie. Pewnie wygrywała swoje podania, po raz kolejny przełamała przeciwniczkę i wyszła na 5:1. Po chwili Linette gładko wygrała swoje podanie, wykorzystała pierwszą piłkę meczową i awansowała dalej.

Magda Linette (POL) – Julia Putincewa (KAZ) 6:4 6:2