La Liga: Villarreal liderem po drugiej kolejce

• Dodał: Weronika Kwaśna
  • Data publikacji: 22.08.2022, 23:11

Właśnie zakończyła się druga kolejka hiszpańskiej ekstraklasy. Do tej pory tylko cztery drużyny ze szczytu tabeli zdobyły komplet punktów. Są to: Villarreal, Real Madryt, Real Betis i Osasuna, które grały swoje spotkania na wyjeździe.

Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej wskoczyli na fotel lidera dzięki wygranej z Atletico Madryt. Gospodarze z Wanda Metropolitano byli wyraźnie gorzej dysponowani. W 73. minucie Villarreal wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Yeremiego Pino. W doliczonym czasie gry, piłkarz Atleti - Nelson Molina, otrzymał czerwoną kartkę. Brak jednego piłkarza został bezlitośnie wykorzystany przez przyjezdną drużynę i już chwile później Gerard Moreno zamknął mecz, zdobywając bramkę na 2:0.

Atletico Madryt – Villarreal 0:2 (0:0)

Hitowym starciem kolejki było spotkanie Realu Sociedad z Barceloną. Mecz, który na papierze wyglądał dobrze, nie zawiódł również w rzeczywistości. Już w pierwszej minucie meczu mogliśmy oglądać bramkę dla gości, którą zdobył Robert Lewandowski. Kibice Barcelony jak i samego Polaka mogli być zadowoleni, ponieważ było to premierowe trafienie Lewandowskiego w oficjalnym meczu Dumy Katalonii. Real Sociedad wyrównał już piątej minucie, za sprawą bramki Isaka. Druga połowa to show w wykonaniu Barcelony. W 66. minucie swojego gola świętował Dembele. Lewandowski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, a do swoich statystyk dopisał również asystę przy trafieniu Ansu Fatiego. Barcelona odniosła zwycięstwo, które daje drużynie prowadzonej przez Xaviego dużo optymizmu. Polak po ostatnim gwizdku został wybrany MVP spotkania.

Real Sociedad – Barcelona 1:4 (1:1)

Aktualny mistrz Hiszpanii - Real Madryt, również zaliczył dobre spotkanie i na trudnym terenie zdeklasował swoich rywali. Królewscy zagrali bez Casemiro, który kilka dni temu sfinalizował swój transfer do Manchesteru United. Brazylijczyk był podstawowym zawodnikiem w drużynie Carlo Ancelottiego, jednak trener dobrze poradził sobie z wypełnieniem luki w środku pola. Los Blancos zdobyli cztery bramki, przeważali fizycznie, stosowali silny pressing oraz prześladowali gospodarzy skutecznymi kontrami. Świetny mecz rozegrał Luka Modric, który strzelił widowiskową bramkę i asystował przy trafieniu Viniciusa. Swoje gole dołożyli jeszcze Fede Valverde i Karim Benzema, który wykorzystał „jedenastkę”. Celta zdobyła jedną bramkę, jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Rzut karny na gola zamienił Iago Aspas.

Celta Vigo – Real Madryt 1:4 (1:2)

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł również Real Betis, który utrzymuje dobrą formę z zeszłego sezonu. Piłkarzom z Andaluzji komplet punktów zapewniły dwie bramki z rzutów karnych autorstwa Borja Iglesiasa. Mallorca odpowiedziała jednym trafieniem Vedata Muriqiego.

RDC Mallorca – Real Betis 1:2 (0:1)