Serie A: Linetty z trafieniem, Sampdoria wygrywa

• Data publikacji: 01.10.2018, 23:12

W spotkaniu zamykającym 7. kolejkę Serie A Sampdoria Genua pokonała na własnym stadionie SPAL 2:1. Na boisku pojawiło się czterech Polaków, a Karol Linetty zakończył mecz z bramką.

Od początku spotkania na murawie mogliśmy oglądać trzech biało - czerwonych. W barwach Sampdorii od pierwszych minut zagrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, natomiast w wyjściowym ustawieniu SPAL znalazł się Thiago Cionek. I ten ostatni miał większe powody do radości w 21. minucie, bowiem wynik meczu otworzył jego kolega z zespołu Alberto Paloschi. Na to trafienie odpowiedział jednak Linetty. Były zawodnik Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców cztery minuty później po dograniu Fabio Quagliarelli.

Quagliarella miał także udział przy decydującym o zwycięstwie Sampdorii golu. Włoski napastnik dograł do niezawodnego w tym sezonie Gregoire Defrela, który pokonał w 60. minucie bramkarza SPAL, zapewniając tym samym komplet punktów gospodarzom.

W 76. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki, Karol Linetty opuścił murawę siedem minut później, a Bartosz Bereszyński i Thiago Cionek zagrali cały mecz.

Sampdoria Genua - SPAL 2:1 (1:1)

26' Linetty, 60' Defrel - 21' Paloschi